MSI GT62VR 6RE Dominator Pro 4K – TEST velmi výkonného 15,6“ notebooku s GTX 1070 a 4K Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 20 leden 2017
Přejít na obsah
MSI GT62VR 6RE Dominator Pro 4K – TEST velmi výkonného 15,6“ notebooku s GTX 1070 a 4K
Notebook MSI Gaming
Výkon a hardware v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Notebook

Počítač dorazí v pěkné, ale docela nenápadně malé krabici. Na rozdíl od velkých 17“ herních monster, která dorazí s dalším příslušenstvím, tady je jen samotný notebook. Žádný batoh, myš, sluchátka atd.

Notebook na první pohled nepůsobí jako ultra mega stroj za 70 tisíc. Design i materiálové zpracování jsou hodně střídmé.

Spodek notebooku tvoří jeden velký plast. Bez porušení pečetě nemůžete tento NB ani rozebrat. Horní část notebooku, tedy plocha kolem klávesnice a velmi tenké víko už jsou pak hliníkové kartáčované plechy s černým lakováním.

Stroj je pevný, dobře slícovaný, ale pozor na víko a obrazovku. Ta je hodně tenká a dá se snadno jednou rukou prohnout a docela bych měl strach o to, co to dlouhodobě při otevírání NB jednou rukou za okraj víka udělá. Nicméně celé je to hodně pružné, takže nehrozí, že byste sami to víko ohnuli (pokud se nebudete snažit).

Tělo je přeci jen trochu mohutnější, kvůli výkonnému HW a nutnému chlazení. Nicméně NB není větší, tlustší a těží, než byly ještě nedávno úplně běžně 15,6“ notebooky s výkonem mnohonásobně nižším.

 

  • Výbava

Po stránce výbavy najdete konektory po 3 stranách. V předu jsou jen bílé stavové diody. Vzadu kromě masivních výdechů chlazení je speciální konektor pro napájení a pak mini-DisplayPort, HDMI, USB type-C (ne Thunderbolt) a Killer LAN.

Na pravé straně NB pak najdeme 3x USB 3.0 a čtečku karet. Žádnou mechaniku. Levá strana pak nabízí jeden USB 2.0 port a výstupy vylepšené zvukové karty s pozlacením.

Na spodu notebooku pak kromě větrání najdete i 3,5W subwoofer, který doplňuje dvojici 3W reproduktorů (nad klávesnicí). Notebook má tedy i solidní zvuk 2.1.

Nad displayem samozřejmě nechybí obyčejná integrovaná kamerka a mikrofon.

 

  • Obrazovka

U námi testované TOP verze je 15,6“ IPS panel, ale místo FullHD rozlišení jako mají obě nižší a levnější verze, tak tenhle disponuje 4K rozlišením, tedy 3840x2160. Jemnost displaye je opravdu úžasná, stejně tak čitelnost, úhly i barvy.

Nicméně na rozdíl od FullHD panelů nižších verzí nedisponuje technologií GSYNC. Tu mají jen ty dvě nižší verze, což je trochu překvapivé. Nicméně NVIDIA ohlásila první 4K GSYNC monitory až na CES 2017. A jak víte, u mobilních PC to „nějakým zázrakem“ funguje bez speciálního modulu GSYNC, který jinak samostatné monitory mají ;). GSYNC + 4K u notebooku zjevně ale podporováno ještě není.

 

  • Klávesnice a ovládání

Pokud jde o klávesnici, tak tohle určitě je herní NB. Má totiž mobilní herní klávesnici, osvědčenou konstrukci od SteelSeries. Ta má pěkné velké klávesy a docela příjemný chod.

Vzhledem k velikosti NB se vešla i plnohodnotná numerická část. Ze speciálních tlačítek nejdeme vedle zapínání nad klávesnicí už jen tři. Samotná klávesnice má krásné, výrazné RGB podsvícení. Samozřejmě skrze dodávanou steelseries aplikaci lze nastavit podsvícení pro každou klávesu zvlášť a v podstatě jakkoliv.

Potěší také velký touchpad s dvojicí oddělených tlačítek, není to tedy jednolitá plocha, jak je na některých strojích dnes obvyklé. Samozřejmě podporuje gesta apod.

A jaký je tedy notebook v praxi? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Saturday, 15 February 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1382x
Komentářů: 14
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Saturday, 15 February 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4152x
Komentářů: 2
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCWednesday, 12 February 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 633x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryTuesday, 11 February 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1461x
Komentářů: 2
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!Thursday, 06 February 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 2431x
Komentářů: 8
Fallout 76 Wastelanders – vrací se NPC a dialogy!
Fallout 76 Wastelanders – vrací se NPC a dialogy!Tuesday, 04 February 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1551x
Komentářů: 1