MSI GT62VR 6RE Dominator Pro 4K – TEST velmi výkonného 15,6“ notebooku s GTX 1070 a 4K Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 20 leden 2017
Přejít na obsah
MSI GT62VR 6RE Dominator Pro 4K – TEST velmi výkonného 15,6“ notebooku s GTX 1070 a 4K
Notebook MSI Gaming
Výkon a hardware v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Výkon a hardware v praxi

Notebook nemůžete bez porušení papírové pečetě rozebrat, ale podle MSI její porušení záruku nezruší, takže pokud chcete vědět, jako to vypadá uvnitř, tak takto:

Jak vidíte, chlazení CPU a GPU je samostatně, každý čip má svůj ventilátor a výdech. Sloty pro paměti jsou 4, dva z každé strany desky, a v naší 32GB konfiguraci všechny osazeny 8GB moduly. Nemyslím si, že budete mít potřebu osazovat více paměti ;). 2,5“ 1TB HDD je vpředu, M.2 SSD disk naproti němu na druhé straně. Vidíte také baterii, která je mezi chlazením a diskem. A jaký to má celé výkon?

 

  • Procesor

Osazeným procesorem je osvědčený Intel Core i7-6820HK, tedy procesor se 4jádry/8vlákny na 2,7-3,6GHz. V zátěži všech jader je jeho frekvence lehce přes 2,7GHz, což znamená výkon zhruba 700 bodů v CineBench R15, což není špatné, ale samozřejmě zdaleka nestačí na výše taktované desktopové Core i7 modely. Nicméně na nedostatek výkonu si určitě stěžovat nebude nikdo.

 

  • Grafická karta

NVIDIA GTX 1070 8GB je výkonná grafika, mobilní verze má samozřejmě o něco níže takty v běžném provozu než desktopová verze, ale výkon je docela podobný. To znamená opravdu hodně hodně výkonu. Nicméně notebook má i nativně 4K rozlišení, což přeci jen není pro GTX 1070 úplně snadný oříšek:

Zdaleka ne všechny hry jsou ve 4K rozlišení ideálně hratelné, většina ale ano i když ne na plné detaily, což ale vzhledem k jemnému displayi zase tak moc nevadí. Můžete zkusit rozlišení snížit, což se nám ale moc nedařilo, nejméně to šlo na 1920x1200 a nevypadalo to úplně nejlépe. Nicméně FPS byly bezmála dvojnásobné proti 4K, takže hratelné (výkonově) bylo všechno bez potíží na plné detaily.

 

  • Disky

Notebook obsahuje dva disky. Jedním je 2,5“ 1TB HDD se 7200ot/min. Jeho výkon je OK co by odkládacího disku. Hlavním systémovým diskem je ale 512GB SSD v PCIe M.2 slotu. Ten má opravdu špičkový výkon!

 

  • Provozní vlastnosti

Z hlediska hlučnosti a teplot je na tom notebook docela dobře. Samozřejmě jsme přeci jen od stísněného 15,6“ neočekávali úplné zázraky. A není to špatné. Tichý ale notebook není, nikdy. Ventilátor je slyšet i v klidu, v zátěži je to výrazné. Není vyloženě otravně hlučný, ale je to něco, na co už nejsme u kvalitních desktopových PC zvyklí.

Teploty přesto nejsou nic moc, ale to se dalo čekat. I v klidu se teploty na CPU i GPU pohybují kolem 50°C. V zátěži dokáže jít procesor k 85°C a grafika k 80°C. Nicméně mohutnější šasi přeci jen docela slušně brání průniku tepla na šasi, takže to není tak horké, jak byste čekali a nespálíte se o něj ;).

 

  • Baterie

Pokud jde o baterii, tak NB má zabudovanou 8článkovou s 75Wh. Náš nejlepší pokus při využití NB na internet s WiFi a polovičním jasem skončil na cca 3,5 hodinách výdrže. Při maximálně úsporném provozu se tedy určitě dostane přes 4,5 hodiny, ale není to nic světoborného. V maximální zátěži počítejte s výdrží do 1,5 hodiny.

Notebook zjevně není dělaný na výdrž na baterii a počítá se s 230W adaptérem, které byste tak měli nosit sebou. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Half Life Black Mesa je konečně hotov!
Half Life Black Mesa je konečně hotov!Středa, 26 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 841x
Komentářů: 3
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOM
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOMPondělí, 24 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 697x
Komentářů: 3
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2102x
Komentářů: 7
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 925x
Komentářů: 2
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2757x
Komentářů: 26
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5619x
Komentářů: 4