TEST: 3x ACER Aspire TimeLine 3/4/5810T – nová generace supertenkých PC ve třech velikostech Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a Tomáš "Tomtva" Tvaroh   
Středa, 22 červenec 2009
Přejít na obsah
TEST: 3x ACER Aspire TimeLine 3/4/5810T – nová generace supertenkých PC ve třech velikostech
ACER Aspire TimeLine - 3810T 13,3"
ACER Aspire TimeLine - 4810T 14"
ACER Aspire TimeLine - 5810T 15,6"
ACER Aspire TimeLine - podrobný pohled
ACER Aspire TimeLine - Hardware a Výkon
ACER Aspire TimeLine - Praxe, provoz a hodnocení
alt

 

 

 

 

TEST: 3x ACER Aspire TimeLine 3/4/5810T

– nová generace supertenkých PC ve třech velikostech

Dnes se nepodíváme na jeden, ale hned na tři notebooky. Je libo 13,3“ nebo 14“ a nebo 15,6“ provedení?

Tentokrát jsme si pro vás připravily již dosti z vás očekávanou recenzi nové generace mobilních počítačů. ACER ASPIRE TIMELINE. No a aby to bylo ještě o něco zajímavější, do recenze jsme nezařadili jen jeden model, což by bylo trochu nudné a všední a na nudné věci jsou tu jiné servery. Nás zajímala celá řada najednou a to proto, že ACER přináší nové notebooky Timeline série hned ve třech velikostních provedeních, ale konfigurace se zase tak neliší. V testu máme konkrétně dnes model Acer Aspire 3810T, který má 13,3“ LCD a nedisponuje optickou mechanikou. Dále tu máme Acer Aspire 4810T, který má 14“ a úplně stejnou výbavu, jako největší dnes testovaný model Acer Aspire 5810T, který má 15,6“.

Hlavním rysem těchto notebooků je použití tak zvaných Intel CULV procesorů. V poslední době na nás výrobci doslova chrlí nespočet netbooků založeních na platformě Intel atom. Velkou nevýhodou ale těchto procesorů je ale jejich výkon. Který je vhodný jen k omezenému použití základních kancelářských aplikací. Zatímco netbooky jsou zcela jasně krokem zpět ve vývoji počítačů, protože místo vyššího výkonu nabízejí výkon znatelně nižší v balení ne zase o tolik menším a hlavně za ceny blízké běžným notebookům. Nicméně z obliby netbooků je jasné, že lidé hledají malé rozměry mobilních počítačů a dlouhou životnost baterie a to nejlépe kolem 8 hodin. Tohle dokáže nabídnout jen málokterý běžný mobilní počítač.

Intel již ale disponuje nízkonapěťovými procesory Core 2 duo, takzvané Ultra low voltage (ULV) a Low Voltage (LV). Tyto procesory ale lze najít jen v drahých noteboocích, u nás v testech například objevil už před rokem v recenzi tabletu HP 2710p. Intel se tedy rozhodl zaplnit mezeru na trhu a uvedl Consumer Ultra-Low Voltage (CULV) procesory které jsou levnější než plnohodnotné ULV ale podaný výkon by měl být daleko vyšší než v podání slabých Intel Atom procesorů. Spotřeba těchto procesorů se pohybuje od 5,5W u jednojader, až po 10W u dvoujádrových variant.

Dnes si jako první ze série nové generace mobilních počítačů představíme novou řadu společnosti ACER, nazvanou TimeLine. Dnes námi testované notebooky jsou vybaveny jednojádrovým procesorem Intel Core 2 Solo SU3500 (1,4 GHz, 800 MHz FSB, 3MB L2 cache) s velmi nízkým TDP pouhých 5,5 W. Mohu vám prozradit, že v testu už máme i varianta s dvoujádrem SU9400 (1,4 GHz, 800 MHz FSB, 3MB L2 cache). Na ten se ale podíváme jindy. Dnes to budou tři modely Timeline v téměř identické konfiguraci s jednojádrovým CULV Intel Core 2 Solo SU3500. Díky nízkému TDP procesoru (běžné mobilní Core 2 duo má dle řady 25 až 35W) Je náročnost na chlazení i spotřebu daleko nižší. Tato skutečnost umožňuje konstrukci tenčích notebooků s dlouhou životností na baterie. Procesory CULV jsou dnes téměř výhradně doplněny o čipovou sadu Intel GS45 Express, která nese integrovanou grafickou kartu Intel GMA 4500 MHD. U některých verzí ale můžeme kromě této grafické karty najít ještě ATI HD4330, na kterou se systém přepíná automaticky, je-li to zapotřebí. Dnes máme v testu ale nejnižší konfigurace v řadě Timeline a ty přídavnou grafikou ATI nedisponují.

Jistou zajímavostí určitě je i výhradní použití DDR3 operačních pamětí. Všechny tři dnes testované modely obsahují 2x 2GB DDR3 1066MHz. Co konkrétně nám tedy dnes testované modely nabízí v různých velikostech? Na to se podíváme … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíČtvrtek, 11 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1052x
Komentářů: 0
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíÚterý, 09 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 879x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Pondělí, 08 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1299x
Komentářů: 1
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Pátek, 05 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 921x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Čtvrtek, 04 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1226x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Středa, 03 červenec 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1500x
Komentářů: 1