TEST: ACER Aspire S7 - designový dotykový ultramobilní Ultrabook v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a Tomáš Tvaroh   
Úterý, 26 únor 2013
Přejít na obsah
TEST: ACER Aspire S7 - designový dotykový ultramobilní Ultrabook v akci
ACER Aspire S7-391 - Ultrabook
ACER Aspire S7-391 - Hardware a výkon
ACER Aspire S7-391 - Provozní vlastnosti a notebook v praxi
ACER Aspire S7-391 - Hodnocení a závěr

 

 

  • Acer Aspire S7-391 - Ultrabook

13,3" není velký, ale ani malý notebook, ACER tak musel vymyslet, jak velmi tenké tělo víko s displayem a vůbec celý NB zpevnit. Display a víko už má tloušťku skoro jako list papíru, takže pevnost je klíčová. Použil tedy i na vnější stranu víka známé Gorilla Glass II, tedy speciální sklo, které normálně chrání dotykové displaye.

Výsledek je výborný, nejen že to zajímavě vypadá, ale pevnosti se nedá nic vytknout. Celkově má tak víko jen 5mm. Zbytek těla celého Ultrabooku je hliníkový. Ten zajišťuje pevnost i nízkou hmotnost. Celé tělo je tak velké 32,3cm x 22,35cm a má zhruba 11,9mm na výšku. I vzhledem k nutným rozměrům konektorů USB apod. už to tenčí prostě nejde.

Kromě zajímavých a kvalitních materiálů ACER nezapomněl ani na designové nebo funkční prvky podsvícení. Takže na víku je podsvíceno logo a o mnoho využitelnější je ovšem podsvícení klávesnice. Podsvícení klávesnice má samoregulaci, ale lze ho regulovat i ručně.

Notebook má poměrně tuhé klouby. Není to na překážku, je to nutnost. ACER totiž ten krásný 13,3" 1920x1080 LED display vybavil dotykovou vrstvou, takže pokud by byly klouby příliš měkké, display by při dotykovém ovládání nedržel. Otevírat se dá až v úhlu 180°. Pozorovací úhly i podání barev jsou dobré.

Celý design je velmi čistý, ale nemusí se líbit úplně každému. Rozhodně je ale originální. Důraz je kladen nejen na styl, ale hlavně a především na tu ultramobilitu. Celková hmotnost tohoto 13,3" velkého Ultrabooku je výborných 1,3kg.

  • Konektory a výbava

Kompromisům se ovšem ACER nevyhnul. Znát je to již na konektorové výbavě. Spodní část S7 je skoro stejně vysoká, jako je výška osazené dvojice USB 3.0 konektorů. Ty zůstaly plnohodnotné, ovšem místo se již nenašlo pro LAN. To je tak řešeno dodávanou redukcí z USB. Redukce z přítomného microHDMI pak řeší i kompatibilitu s VGA konektorem.

Nechybí kombinovaný zvukový konektor ani čtečka karet. Nicméně dva USB konektory mohou být omezením. Zkrátka kompromisy jsou vidět. Jediným prvkem, který se nám příliš nelíbil, je umístění tlačítka pro vypínání/zapínání na boku uprostřed. Divné místo, kde navíc spousta lidí NB přesně chytá.

Samozřejmě NB disponuje i Web kamerou, mikrofonem a malým reproduktorem. Vše opět v minimalistickém provedení. Bezdrátové připojení WiFi a BT je standard.

  • Klávesnice a ovládání

Ačkoliv pro to nebyl moc důvod, ACER se celkem minimalisticky vyřádil i na některých klávesách. Minimalistické jsou kurzorové šipky, ale třeba také zdvih všech kláves. Psaní na žádném notebooku není a nikdy nebude pohodlné, protože ergonomie je podřízena nutnému tvaru celého zařízení.

Psaní na S7 je hodně o zvyk i v porovnání s jinými mobilními PC. Všimnete si i trochu unikátního umístění a velikosti i sdruženosti některých obvyklých kláves. Ve stejném individuálním duchu je i touchpad.

Ten je veliký, s kvalitním povrchem, ACER ale u něj rezignoval na klikací tlačítka. Funguje to samozřejmě stejně, jako kdyby tlačítka měl, ale vše je prostě multidotykové. Touchpad ale zůstává spíše nouzovým řešením pro ovládání kurzoru, funguje to a dá se používat, ale klasická myš je myš. K touchpadu na S7 tedy nemáme výhrady.

  • Shrnutí

ACER S7 je rozměrově maximálně minimalistický, provedením ale velmi kvalitní kousek ultramobilního PC, ačkoliv kompromisy kvůli tomu jsou jasně patrné jak na výbavě, tak ovládání. Jako celek ale působí velmi funkčním dojmem a 1,3kg vážící opravdu tenký počítač je radost přenášet - ani o něm nevíte. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1382x
Komentářů: 14
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4152x
Komentářů: 2
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 633x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryÚterý, 11 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1461x
Komentářů: 2
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!Čtvrtek, 06 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 2431x
Komentářů: 8
Fallout 76 Wastelanders – vrací se NPC a dialogy!
Fallout 76 Wastelanders – vrací se NPC a dialogy!Úterý, 04 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1551x
Komentářů: 1