TEST: ACER Aspire S7 - designový dotykový ultramobilní Ultrabook v akci Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a Tomáš Tvaroh   
Úterý, 26 únor 2013
Přejít na obsah
TEST: ACER Aspire S7 - designový dotykový ultramobilní Ultrabook v akci
ACER Aspire S7-391 - Ultrabook
ACER Aspire S7-391 - Hardware a výkon
ACER Aspire S7-391 - Provozní vlastnosti a notebook v praxi
ACER Aspire S7-391 - Hodnocení a závěr

 

 

 

  • Acer Aspire S7-391 - provozní vlastnosti a NB v praxi

Provedení a výkon je jedna věc, dobrý mobilní PC by měl mít ale vyřešeny i provozní vlastnosti. Tedy kromě hlučnosti hlavně disponovat slušnou výdrží na baterie. Bohužel právě v této oblasti S7 zrovna nezáří. Nicméně on je to obecný problém Ultrabooků.

  • Spotřeba - výdrž na baterie

Rozměrová ultramobilita Ultrabooků vyžaduje velké kompromisy nejen ohledně vlastní výbavy a výkonu použitého HW, ale také ohledně prostoru pro baterie. Ten je velmi malý. S7 má integrovanou 4 článkovou baterii s 4680mAh. To je zhruba jen dvojnásobná kapacita, než se kterou disponují některé z výkonných SmartPhone. Odběr tohoto Ultrabooků je ale samozřejmě vyšší. Ovšem více prostoru pro větší baterii v tak tenkém těle zkrátka není.

Výsledkem je tedy výdrž kolem maximálně 6 hodin v nízké zátěži, ve vyšší při sledování filmu už jsou to 4 hodiny 19 minut a na plnou zátěž notebook dokáže jet jen 69 minut. To nejsou zrovna "ultramobilní" hodnoty, ale v rámci kategorie je to slušné. Vedle toho, co dokáží o něco tlustší, ale o poznání výkonnější klasičtější mobilní stroje, jež bez problémů atakují 10 hodin výdrže, Ultrabooky mají stále co dohánět. S7 sice předvádí jeden z nejlepších výsledků ve své Ultrabook kategorii, ale pořád je to na práci s internetem jen kolem 5 hodin výdrže, což není mnoho.

  • Notebook v praxi

Čím S7 rozhodně imponuje a imponovat bude nejen vás, ale i okolí, je provedení a celkové minimalistické rozměry. I některé tablety jsou tlustší než S7, ale výkon a použitelnost je samozřejmě jiná liga. Bohužel jsme narazily i na 3 věci, které nás trochu zklamali. První věcí je signál WiFi, který byl slabší, než u jiných přístrojů. Ale to může být záležitost testovaného novinářského kusu, takže to ponechme spíše stranou. Co už není věcí konkrétního kusu, je hlučnost.   

Prostor pro chlazení komponent je velmi omezen. NB rozhodně neházejte do peřin a vždy jej používejte na tvrdé podložce tak, aby byl ke spodu přístup vzduchu. V klidu a mírné zátěži není hlučnost notebooku velká, slyšet je, ale otravné to není. Horší je to v zátěži při filmu atd. to už se ventilátorky roztočí jak turbíny a jsou dost slyšet.

Úplně nejotravnější věcí je ale umístění tlačítka pro zapnutí NB. Na levý bok doprostřed? Horší umístění si už asi ani nelze vymyslet. Neustále si za něj chytáte a NB si tak uspáváte. NB má naštěstí velmi rychlý start, ale stejně je to hloupé místo a rozhodně se dalo nacpat jinam.

Jinak se nám S7 hodně líbí, protože je to skutečný mobilní počítač. Z výbavy oceňujeme podsvícení klávesnice a velmi pěkný fullHD display. Co ocenit moc nedokážeme je dotykové ovládání a Windows 8. Náš názor na Windows 8 je známý - nemáme problém s tím, jak ten systém funguje, ale jak vypadá a jak se ovládá, což je obojí násilně vnucováno uživateli, přestože ani jedno není ani designově, ani ergonomicky zrovna povedené. Dotykový display ale dává smyslu onomu metro rozhraní, nebo je to naopak? Těžko říci. Ovšem kouzlu zamatlat si display u NB jsme zkrátka nepodlehli a tento NB by se bez dotykového panelu klidně obešel.

Ale co se týká Windows 8, za ně notebook ani jeho výrobce nemůže. Dosavadní prodejní výsledky Windows 8 a obecně nových PC s Windows 8 a poptávka po "downgrade" na W7 nám nicméně dává za pravdu, že W8 ve stávající podobě rozhodně prodejům a zajímavým strojům jako je S7, zrovna nepomáhá.

Podívejme se tedy na finální verdikt ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
128jádrový AMD Epyc Rome Server pod drobnohledem!
128jádrový AMD Epyc Rome Server pod drobnohledem!Středa, 13 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1777x
Komentářů: 7
Sonic The Hedgehog – filmová podoba ježka výrazně vylepšena!
Sonic The Hedgehog – filmová podoba ježka výrazně vylepšena!Úterý, 12 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 882x
Komentářů: 3
Recenze Need For Speed Heat – Lepší než se čekalo?
Recenze Need For Speed Heat – Lepší než se čekalo?Neděle, 10 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1472x
Komentářů: 3
Profesionální hráč brečí, podváděl a dostat BAN na Fortnite
Profesionální hráč brečí, podváděl a dostat BAN na FortniteČtvrtek, 07 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1435x
Komentářů: 20
Overwatch 2 oznámeno s prvními ukázkami
Overwatch 2 oznámeno s prvními ukázkamiPondělí, 04 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 956x
Komentářů: 1
Diablo 4 oficiálně oznámeno!
Diablo 4 oficiálně oznámeno!Sobota, 02 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1993x
Komentářů: 10