TEST: ASUS G751JY - ASUS se blíží dokonalosti na poli herních "DTR" notebooků? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pondělí, 13 duben 2015
Přejít na obsah
TEST: ASUS G751JY - ASUS se blíží dokonalosti na poli herních "DTR" notebooků?
Notebook - Takhle má vypadat mobilní herní PC!
Notebook - Hardware a výkon
Notebook v praxi
Hodnocení a závěr

 

 

  • Hodnocení a závěr

ASUS G751J je skvělé DTR, o tom prostě nepochybujte. ASUS posouvá dále hranice jak designové, tak výkonové stránky svých modelů. K notebooku dodává skvělý batoh, velmi dobrý headset a ucházející herní myš. Nejlevnější verze začíná na 40 tisících, ovšem to je jen verze s mizernou GTX 965M grafikou. V tomto případě se rozhodně vyplatí připlatit 10 tisíc. Ale pozor, ne na verzi s GTX 970M, ale na GTX 980M. Kupodivu obě stojí aktuálně stejně, i když ta s GTX 980M má navíc i větší SSD a HDD. Cena je 50 tisíc vč. DPH.

Jasně pořád je to balík, ale za to můžeme částečně děkovat ČNB a drahému dolaru, ale důvodem je i absence výběru grafiky, kdy mimo GTX modelů ASUS nenabízí RADEON verze, které by při podobném výkonu mohly být cenově zajímavější. Zkrátka není na výběr. Přesto to zdaleka neznamená, že by ASUS G751J byl předražený. Ve srovnání s mnohými konkurenty překvapivě patří spíše k tomu cenově dostupnějšímu a to má z mnoha hledisek pravděpodobně nejlepší celkový design a zpracování.

Je ale férové přiznat, že ASUS má mnohem více práce s konkurencí, než kdy dříve. Zejména poslední designy MSI mu musí dělat velké vrásky na čele. ASUS například neumožňuje budoucí upgrade grafické karty, což už někteří jiní nabízí. A přitom by to neměl být takový problém. Jako celek ale musíme přiznat, že nejen na papíře prostě ASUS stále celkově vede. Nabízí nejvíce v nejlepším provedení za velmi dobrou cenu. Ano, možná existují NB s podobným výkonem i za méně, ale většinou je to na úkor toho zpracování. Z hlediska toho však ASUS G751 nemá skoro žádnou chybu. Skvělé šasi s parádním designem, podsvícená klávesnice, skvělé chlazení, skvělá výbava i výkon. Jedinou funkční vadou na kráse je stupidní umístění některých kláves ASUS. Že zde není OPTIMUS technologie přepínání grafik a baterie má nízkou výdrž? Koho to u DTR zajímá?!

  • Závěr

ASUS G751 je tak podle nás stále nejlepší volbou, pokud jde o herní notebook "DTR". Ano, existuje už velmi zajímavá konkurence ale v drobnostech stále za ASUS pokulhává. Přesto je jasné, že ASUS se bude muset do dalších let snažit mnohem více. A přestože G751 je podle našeho názoru od doby první generace asi nejpovedenější verzí ASUS G notebooku vůbec, a znamená přeci jen posun, je zde prostor ke zlepšení a některé drobnosti se rozhodně daly vyřešit lépe.

Z nabízených verzí rozhodně zcela ignorujte tu za 40 tisíc s GTX 965M, 128GB SSD+1TB HDD. Nestojí za to. Kupodivu verze s GTX 970M 128GB SSD+1TB HDD a GTX 980M se prodávají za stejných 50 tisíc, takže je jasné, že ona 980M verze navíc s 256GB SSD a 2TB HDD je jediná, která nás zajímá. Nejdražší verze za 65 tisíc už zajímavá není vůbec. Aktuálně se také ke všem těmto NB přidává Witcher3 hra. Za svých 50 tisíc korun tedy získáte výborné DTR a pokud něco takového sháníte, pak jsme si stále jisti s veškerou úctou proti rychle se zlepšujícím konkurenčním modelům, že v této cenové hladině nemůže vybrat nic lepšího a opravdu nebudete zklamaní. Něco nám však říká, že v další generaci už by ten výběr nemusel být tak jednoznačný.

Za zapůjčení děkujeme společnosti ASUS

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 110x
Komentářů: 0
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 95x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 949x
Komentářů: 1
Cyberpunk 2077 – nové záběry, informace a dojmy z hraní!
Cyberpunk 2077 – nové záběry, informace a dojmy z hraní!Čtvrtek, 25 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1759x
Komentářů: 4
STRONGHOLD: WARLORDS – tvůrci hru přepracovali a je hezčí!
STRONGHOLD: WARLORDS – tvůrci hru přepracovali a je hezčí!Úterý, 23 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1267x
Komentářů: 1
MAFIA I v nové verzi vypadá dobře. Bude česky?
MAFIA I v nové verzi vypadá dobře. Bude česky?Sobota, 20 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1902x
Komentářů: 10