TEST: ASUS G751JY - ASUS se blíží dokonalosti na poli herních "DTR" notebooků? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pondělí, 13 duben 2015
Přejít na obsah
TEST: ASUS G751JY - ASUS se blíží dokonalosti na poli herních "DTR" notebooků?
Notebook - Takhle má vypadat mobilní herní PC!
Notebook - Hardware a výkon
Notebook v praxi
Hodnocení a závěr
alt

 

 

 

 

  • TEST: ASUS G751JY

             - ASUS se blíží dokonalosti na poli herních "DTR" notebooků?

Lehce inovovaná konstrukce, nová GTX 980M grafika a pár dalších novinek v působivém celku.

Ano, pro mnohé jsou velké herní notebooky (DTR), poněkud nepochopitelným produktem, který za hodně peněz nabízí něco, co v podobě klasického desktopu můžete mít se stejným výkonem o dost levněji (nebo za stejné peníze s mnohem vyšším výkonem), a mobilita u takto velkých DTR také není taková, abyste to nosili každý den. Nicméně pro mnohé je výkonný mobilní PC jedinou možností, protože potřebují jednoduše stěhovat svůj počítač třeba 2x do týdne. Pro ně tak výrobci současných NB mají velmi širokou nabídku.

A zde přichází ASUS se svým aktuálním 17,3" modelem G751J, který sice není maximalisticky nejvýkonnější v rámci svého druhu, ale za celkem rozumné peníze nabízí výborný výkon a výbavu, hlavně ovšem pravděpodobně stále je nejlepším řešením celkové konstrukce herního DTR.  

  • ASUS G751JY - sen každého mobilního hráče?!

Pokud patříte do skupiny uživatelů, kteří přednosti a možnosti herního "DTR" notebooku ocení, pak vás nový ASUS G751JY potěší v mnoha ohledech a pravděpodobně s ním budete srovnávat všechny podobné produkty. Tak dobrou pověst si mobilní řada ASUS G za ty roky vydobyla, ačkoliv popularitu a slávu první generace, která obsahovala poprvé a zatím naposledy herní grafiku RADEON, už nic nepřekoná (dané to však bylo tím, že nikdo nic takového nenabízel ani za tak zajímavé peníze tehdy). Ano, pořád je to DTR a opravdu velký notebook se 17,3" obrazovkou, takže extrémní mobilita není jeho silnou stránkou. Ale není to zase tak hrozné vzhledem k výkonu a tomu všemu, co nabízí. Rozměry jsou 416 x 318 x 43 mm při hmotnosti 3,8kg. Asi se shodneme, že na denní nošení v brašně to rozhodně není ono, ale na pravidelné převážení a snadnější přenášení to rozhodně není žádný problém.

Hlavní devizou zůstává pravděpodobně stále nejlepší šasi, které u DTR a herních NB na trhu najdeme. Ano, je mohutnější, ale skvěle konstrukčně navrženo zejména s ohledem na účinné a tiché chlazení. Ve stávající generaci se trochu liší proti minulosti, kdy bylo kompletně s pogumovaným tělem bez dalších designových prvků. Aktuální generace přináší výrazný hliníkový designový prvek v podobě masivního "V" kloubu a musíme uznat, že to NB sluší snad jako nikdy před tím a barevně to doplňuje červené žebrování a červeně podsvícená klávesnice i logo ASUS na víku.

Uvnitř se pak nachází špičkový mobilní hardware. Procesor dodává Intel a je jím některý z jeho nejvýkonnějších modelů 22nm Core i7 rodiny HASWELL. V našem případě tam máme dokonce Core i7-4860HQ, ale v prodeji dnes u nás najdete modely s o trošičku pomaleji taktovaném Core i7-4710(20)HQ, což je pořád více než dostatečně výkonný CPU. Špičkový model může mít až 32GB operační paměti, ale v prodeji jsou u nás dnes hlavně 16GB verze. Notebook se také prodává se třemi grafikami. Nezajímavý základ tvoří GTX 965M 2GB, zajímavější je ale model s GTX 970M 3GB, ovšem díky ceně modelu s GTX 970M je mnohem atraktivnější a asi jediná verze, která by vás měla zajímat, ta špičková GTX 980M varianta. Uvnitř NB je místo na pořádný SSD disk (M.2) a také na klasický 2,5" HDD. Existují verze se 128GB, 256GB nebo 512GB SSD a k tomu je vždy 1TB či 2TB 2,5" HDD. Všechny verze mají stejné šasi s velkým 17,3" 1920x1080 displayem a parádní podsvícenou klávesnici s numerickým blokem.

ASUS pak tento model dodává ve velkém balení spolu s kvalitním batohem, herními sluchátky a optickou myší, takže plná výbava a už nemusíte nic řešit. Ceny startují na 40 tisících za základní model (GTX 965M, 8GB RAM 128GB SSD + 1TB HDD), většina ale asi sáhne raději po 50 tisícové verzi (GTX 980M, 16GB RAM, 256GB SSD+2TB HDD), jejíž víceméně podobnou konfiguraci dnes testujeme (v našem případě máme o malinko silnější CPU i7-4860HQ + 32GB RAM ale zůstává GTX 980M, 256GB SSD i 2TB HDD).

Tak se podívejme, co za své peníze dostaneme :). 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5180x
Komentářů: 31
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 919x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1730x
Komentářů: 13
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2845x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 848x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1191x
Komentářů: 2