TEST: Asus Transformer Mini T102HA – skoro ideální mobilní pomocník na každodenní použití? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 12 listopad 2018
Přejít na obsah
TEST: Asus Transformer Mini T102HA – skoro ideální mobilní pomocník na každodenní použití?
V praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Asus Transformer Mini T102HA

                       – skoro ideální mobilní pomocník na každodenní použití?

Cenově dostupný, lehký, 10“ Windows tableto-notebook (2v1) je skvělý nápad. Co mu chybí? Dnes můžete udělat spousta věcí skrze mobilní telefon. Nicméně pokud přeci jen chcete výhody klasického mobilního PC a Windows platformy, a to v co nejmobilnějším provedení a zároveň za to nechcete platit moc, protože je to jen sekundární zařízení pro vás, i na to existuje řešení.

Řešení, které nabízí tak akorát výkonu, skvělou mobilitu, je velmi lehké a dlouho vydrží a nestojí ani tak moc, abyste se o něj museli bát a jeho nahrazení v případě nějaké nehody by vás stálo balík. Musím říci, že podobné řešení, o kterém dnes budeme mluvit, je ideální pro obrovskou část těch, kteří jinak kupují klasické velké notebooky. Řada lidí dnes potřebuje prostě jednoduché zařízení, které nosí všude sebou, a na kterém ukáže, tabulky, smlouvy, obrázky a internet prostě běžné věci, nijak náročné na výpočetní výkon ale s výhodami možnosti práci s tím jako na PC. Zejména ženy chtějí něco, co se jim vejde do kabelky, protože nechtějí tahat zvlášť brašnu s notebookem a nabíječkou. Takových dotazů na řešení, které stojí co nejméně, je to Windows PC a je co nejmobilnější pro „celodenní“ kancelářské použití a vejde se prostě do kabelky, mám opravdu hodně.

Asi někteří tuší, že tímhle ideálním řešením je dnes spojení výhod tabletu a Windows notebooku. Jinými slovy prakticky aktuální podoba zařízení, které jsme kdysi znali jako Netbook, se kterým přišel před lety ASUS. A právě na jeho aktuální verzi „netbooku“ z roku 2018, se dnes podíváme.

  • Asus Transformer Mini T102HA (dnes také T103HAF)

Pokud chcete zařízení, které zvládne prohlížení internetu, přehrávání videí a zejména běžnou kancelářskou činnost, jako Word, excel apod. tak vážně dnes nepotřebujete nic extrémně výkonného. Zejména pokud vám jde jen o vyplňování tabulek, dotazníků, psaní emailů a dnes už navíc vše často v „cloudu“ přes internet někde u vašeho klienta, někde na schůzce v restauraci apod. Současná generace ultramobilních řešení má prakticky vše, co je třeba.

Současně to dokáže poskytnout v ultra mobilním provedení s minimální spotřebou, a tedy dlouhou výdrží na baterie, a navíc za ceny hluboko pod 10 tisíc korun. Právě tento typ řešení představuje Asus Transformer Mini T102HA. Jde vlastně o PC tablet s Windows 10, ke kterému je k dispozici jednoduchá odnímatelná klávesnice. Vše pohání 4jádrový mobilní Intel ATOM X Z8350 s integrovanou HD 400 grafikou. V našem případě má zařízení dále 4GB LPDDR4 RAM a 64GB eMMC Flash úložiště (existuje i verze se 128GB).

Tablet má 10,1“ a rozlišení 1280x800 (149 ppi). Má několik klasických konektorů USB i microUSB, Wi-Fi, BT, čtečku microSD karet, má i micro HDMI a konektor pro sluchátka. Ve výbavě nechybí kamerka, mikrofon a čtečka otisku prstů. ASUS jej dodává včetně odnímatelné počeštěné klávesnice (v různých barevných provedeních) a také se stylusem (nemusí být vždy v balení). Vše s Windows 10 Home Pro.

A co za to a jaké je tohle řešení v praxi? Podívejme se … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Jak to vypadá uvnitř skládací telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládací telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 487x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2099x
Komentářů: 22
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4946x
Komentářů: 4
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 710x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryÚterý, 11 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1553x
Komentářů: 2
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!Čtvrtek, 06 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 2496x
Komentářů: 8