TEST: MSI GX70 3BE - Nová generace notebookového bestselleru s AMD A10 a HD 8970M v 17" Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a Tomáš Tvaroh   
Středa, 19 červen 2013
Přejít na obsah
TEST: MSI GX70 3BE - Nová generace notebookového bestselleru s AMD A10 a HD 8970M v 17"
MSI GX70 3BE - Notebook
MSI GX70 3BE - hardware a výkon
Notebook v praxi a hodnocení
Závěr

 

 

  • MSI GX70 3BE - notebook

17,3" herní notebook je samozřejmě slušný cvalík proti současným ultratenkým mobilním PC. Ty však stojí i právě proto často stejné peníze, nebo i více. Výkonem ani výbavou se ale nemohou s tímto mobilním řešením vůbec poměřovat a těch pár cm na tloušťce dělá zkrátka divy.

  • Konstrukce a zpracování

Musíme říci, že tohle je asi nejhezčí a nejlépe zpracovaný levný herní MSI notebook, který jsme kdy drželi. I proti předchůdci GX60 MSI zamakalo na maličkostech. GX70 3BE nemá na sobě žádné ozdůbky, žádné výstřednosti a žádné levné cetky. A to se nám líbí. Můžete si na výkonu NB nalepit ještě oznak MSI, který je dodáván v příslušenství notebooku ;).

Notebook je plastový, ale je to kvalitní plast, který je vyztužený uvnitř těla kovem. Víko má pak překrytí hliníkovým kartáčovaným plechem a stejné je to i po otevření v prostoru před klávesnicí. Všechno slícování tentokrát sedí perfektně, což bohužel nebylo v minulosti zvykem. Zde nemáme co vyčítat. Notebook je pevný, nikde žádné pazvuky, nikde žádné viditelné slabiny. Samozřejmě je to 17,3" DTR, to znamená rozměry 428 x 288 x 55mm a váhu 3,9kg. Není to tedy žádné tintítko a nedoporučujeme ho házet po zemi ;).

Celkově tedy říkáme na rovinu, velmi jednoduchý a funkční design i s ohledem na slušnou cenu, a rozhodně maximum, co za danou cenu můžete žádat. Zpracování hodnotíme tedy jako dobré, žádné výtky ani slabiny jsme neobjevily a proti předchozím MSI G modelům jsme toho názoru, že jde o krok vpřed a správným směrem.

  • Display

17,3" FullHD s LED podsvícením a navíc v matné úpravě. Opět s ohledem na cenu nelze mít proti tomuto displayi žádné výhrady. V současnosti se nám navíc kvalita mobilních panelů docela srovnala, takže možnosti a schopnosti toho, co předvádí zde použitý 17,3" LED IPS LCD hodnotíme jako dobré.

Samozřejmě v žádném ohledu nevybočuje, barvy i pozorovací úhly stejně jako rovnoměrnost podsvícení je v rámci běžných standardů. Žádný problém jsme nezaznamenali ani s odezvou. Ano, už jsme viděli obrazově o něco lepší mobilní 17,3", ale také za jiné peníze. Na druhou stranu za ty jiné peníze jsme viděli i podstatně horší obraz u 17,3" FullHD panelu. Takže rozhodně neurazí ani nezklame. Za nás osobně oceňujeme matnou úpravu.

Notebook díky výkonné grafice a osazeným konektorům navíc zvládne posílat obraz na další 3 monitory zároveň. Notebook jsme zkoušeli i na Taiwanu na COMPUTEXu, kde byl právě k trojici běžných 22" s 1920x1080 připojen, a zvládal to bez problémů (samozřejmě v nižších detailech na těch 5760x1080). A tím se dostáváme k další výbavě ...

  • Klávesnice a ovládání

V této oblasti notebook MSI naopak vystupuje z průměru. Klávesnice je jednoduše vynikající, tak dobrá, jak jen mobilní klávesnice může být. Ostatně, je to návrh SteelSeries. Klávesnice má i plnohodnotnou numerickou část. Důležité je říci, že v české verzi tohoto notebooku, není přítomno její více barevné podsvícení, kterým jinak tento model může být na některých trzích vybaven. Tento prvek byl z české verze vypuštěn, i když jeho pozůstatky v podobě samostatného tlačítka na vypnutí/zapnutí a SW pro jeho nastavení v notebooku, najdete.

Velice dobrý je i touchpad, který je sice menší, ale dostatečný a tlačítka jsou oddělená s jistým stiskem. Navíc, a to je důležité je přímo nad touchpadem tlačítko na jeho deaktivaci, které je velmi dobře umístěno. Je přístupné a zároveň chráněné před nechtěným stiskem. Decentní podsvícení a ovladače ventilátorů a dalších věcí jsou pak na horní liště těsně pod displayem. Zde oceňujeme možnost zapnutí/vypnutí plného výkonu chlazení jedním stiskem.

  • Výbava

Pokud jde o další výbavu, tak na přední straně nic není. Všechno je na ostatních. Na pravé straně, je DVD mechanika a dvojice USB 2.0 portů. Ideální uspořádání, když jste pravák, takže si zde můžete dát myš a nepletou se vám tu žádné jiné konektory jako napájení, zvuk a podobně, což na tuto stranu bohužel někteří výrobci neuváženě nacpou. Stejně tak zde není výdech chlazení, takže si zbytečně nepálíte ruku.

Zadní strana skýtá výdechy chlazení, LAN a napájecí konektor a trojici grafických výstupů - HDMI, miniDP a VGA. Opět ideální a nutno připomenout, že tento notebook obslouží tři nezávislé monitory v systému EYEFINITY. U síťové karty MSI použilo nadstandardní řešení Bigfoot Killer E2200, takže by hráči měli být spokojeni.

Levá strana nabízí další trojici USB 3.0 portů, čtečku paměťových SD karet a nadstandardně 4 zvukové porty ze zvukovky SoundBlaster CINEMA. Samozřejmě ve výbavě nechybí ani nad horní části displaye integrovaná 720p webkamerka.

Notebook má samozřejmě bezdrátové připojení a Bluetooth. Notebook má také nadstandardní reproduktory 2.1 (2 reproduktory jsou nad klávesnicí a subwoofer je na spodní straně NB).

  • Shrnutí

Notebooku nic důležitého nechybí. Naopak v mnoha maličkostech je řešen výborně a má nadstandardní prvky ve výbavě. Zvuk a klávesnice patří k tomu nejlepšímu, co vůbec na poli mobilních PC můžete kde najít. Výbava je tedy více než dostatečná  a to jsme se ještě nedostali k vnitřku ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1382x
Komentářů: 14
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4152x
Komentářů: 2
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLC
Division 2 nás vrací do New Yorku s novým DLCStředa, 12 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 633x
Komentářů: 0
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s Story
Příběhové DLC pro Metro Exodus: Sam’s StoryÚterý, 11 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1461x
Komentářů: 2
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!
Mercedes přetáhl AMD od Ferrari!Čtvrtek, 06 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 2431x
Komentářů: 8
Fallout 76 Wastelanders – vrací se NPC a dialogy!
Fallout 76 Wastelanders – vrací se NPC a dialogy!Úterý, 04 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1551x
Komentářů: 1