TEST: Sony VPCEA1S1E jako nejbarevnější VAIO - stylový 14“ notebook s Core i3 a DX11 ATI grafikou Tisk E-mail
Napsal Karel Tlamycha a Jan "DD" Stach   
Středa, 16 červen 2010
Přejít na obsah
TEST: Sony VPCEA1S1E jako nejbarevnější VAIO - stylový 14“ notebook s Core i3 a DX11 ATI grafikou
Sony VAIO VPCEA1S1E/W - Notebook
Sony VAIO VPCEA1S1E/W - Hardware a výkon
Sony VAIO VPCEA1S1E/W - Notebook v praxi a Hodnocení

 

 
 
  • Sony VAIO VPCEA1S1E/W – Hardware a výkon

Pěkné provedení ještě dobrý notebook nedělá. O tom, jak je HW dnes testovaný model už víte, ale pro připomenutí:

 
  • Procesor, paměť, disk, grafika

Dvoujádrový procesor Core i3-330M od společnosti Intel nabízí postačující frekvenci 2,13GHz. Chybí sice poslední dobou tolik propagovaná funkce Turbo boost (umožňuje zvýšení frekvence nad nominální hodnotu), ale vzhledem k zaměření modelu S11 bych si nedokázal představit její využitelnost. Procesor potěší dostatečným výkonem, za co vděčí jistě i Hyper Threadingu.

Paměťově je na tom S11 bez jediného problému. Testovaný kousek obsahoval 2 moduly o kapacitě 2GB, tedy celkem 4GB a pro 64bit. systém je to optimální velikost. I přesto jsou tu možné rezervy, výrobce uvádí maximální osazení celkem 8GB operační paměti typu DDR3. Frekvence pamětí jsou 1066MHz.

Pevný disk má kapacitu příjemných 500 GB, bohužel se tu neobjevil výkonnější disk, ale jen standard s 5400 otáčkami od společnosti Toshiba. Nějaké to rychlejší SSD by sice cenu o něco zvýšilo a kapacitu o něco snížilo, ale vliv na výkon by byl výrazný. Ale o tom až někdy příště.

Grafická karta je od společnosti ATI a nese označení Mobility Radeon HD 5470. Disponuje 512MB vlastní paměti a je schopná převzít i část operační paměti do velikosti 2231. Jedná se o dostatečně výkonnou kartu pro mobilní standard práci, zvláště uživatel ocení její schopnost podtaktování a následně několikanásobné prodloužení výdrže na baterku.

Ovšem tato graf. karta v obchodech nejspíše nebude k dispozici, tento model by měl obsahovat grafickou kartou HD 5145 (512MB), těžko říci, zda to je jen nějaké interní SONY přeznačení. Doufejme, že grafika je to ta samá, kterou testujeme, protože není vůbec špatná.

Samozřejmě poměr cena-výkon není hlavní devizou tohoto stylového SONY VAIO modelu, ale výkonu má rozhodně na práci mimo domov a dosah pořádného stolního PC, dost a dost. Podívejme se tedy na závěr a hlavně provozní vlastnosti.



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Star Wars Zero Company – hra ve stylu XCOM, vypadá skvěle!
Star Wars Zero Company – hra ve stylu XCOM, vypadá skvěle!Čtvrtek, 13 srpen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 910x
Komentářů: 0
The Elder Scrolls VI je hratelné a prý úžasné (spíše ne).
The Elder Scrolls VI je hratelné a prý úžasné (spíše ne).Středa, 12 srpen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 763x
Komentářů: 3
Hogwarts Legacy 2 oficiálně ve vývoji – více live service?!
Hogwarts Legacy 2 oficiálně ve vývoji – více live service?!Úterý, 11 srpen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 564x
Komentářů: 0
No Man's Sky slaví neuvěřitelný 10 let! A nekončí!
No Man's Sky slaví neuvěřitelný 10 let! A nekončí!Pondělí, 10 srpen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 488x
Komentářů: 0
Rockstar vydělá na reklamě na své GTA6! Trailer uvede na NETFLIX!
Rockstar vydělá na reklamě na své GTA6! Trailer uvede na NETFLIX!Neděle, 09 srpen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 819x
Komentářů: 2
SONY tápe - nový Marathon hraje 10x méně lidí než mrtvé DESTINY
SONY tápe - nový Marathon hraje 10x méně lidí než mrtvé DESTINYPátek, 07 srpen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 714x
Komentářů: 4