ASUS ROG Phone 3 – dlouhodobý TEST a RECENZE nejvýkonnějšího telefonu, speciality pro hráče Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pondělí, 11 leden 2021
Přejít na obsah
ASUS ROG Phone 3 – dlouhodobý TEST a RECENZE nejvýkonnějšího telefonu, speciality pro hráče
Telefon v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

ASUS asi nikdy nebude patřit mezi největší výrobce mobilních telefonů, ale co by tradiční výrobce PC komponent, je jedním z mála z této skupiny, který se neztratí. Jeho telefony mají dokonce něco, co postrádám u Apple, Samsung a mnoha dalších leaderů tohoto segmentu. A to je originalita a zajímavost designu běžných telefonů. Nebojí se skutečných inovací a konstrukčních řešení. ZenFone 7 a jeho vyklápěcí foto-modul je senzační. No a ROG Phone jako celek, vlastně nemá žádnou konkurenci a je kategorií sám pro sebe.

ASUS ROG Phone 3 je nejvýkonnější mobilní telefon na trhu. Ale není výkonný proto, aby se výrobce chlubil velkými čísly v benchmarcích a měl tak výkon, který žádný z běžných uživatelů nevyužije a vlastně ho nezajímá. Všechny slušné telefony od 3000 korun výše, dnes mají výkonu více než dost i pro nejnáročnější uživatele. ASUS ale ten výkon skutečně využít dokáže. Je to telefon pro hráče. Jsou zde ústupky v designu, směrem k tomu, aby to byl výkonný a ergonomicky zaměřený telefon pro hráče.

Například sama velikost a hmotnost telefonu je daň za to. Také rozmístění některých prvků. Nicméně pokud hrajte mobilní hry, speciálně PUBG, FORTNITE apod. Prostě náročnější mobilní hry, tenhle telefon nemá konkurence. Jak výkonem, tak hlavně a především obrazovkou a ovládáním. Už samotný telefon díky superrychlému displeji s nízkou odezvou, je výrazně lepší, než cokoliv jiného na trhu. Ale když si k tomu koupíte ten speciální KUNAI modulární gamepad (3300 korun vč. DPH) a uděláte si z toho nefalšovanou herní konzoli, na trhu není nic podobně funkčního. A to je k mání celá řada dalšího příslušenství.

I jako telefon to není vůbec špatné. Největší praktickou nevýhodou je jen ta vysoká hmotnost, daná ale také rekordní výdrží té obří baterie. V běžném používání, co by telefon vydrží mnohem déle, než prakticky cokoliv jiného na trhu. 240g je ale dost. Současně telefon nemá zvýšenou konstrukční odolnost. To je asi největší výtka z mé strany. Ve všech ostatních ohledech je to výborný, výkonný velký telefon. Pořád ale platí, že pokud nejste hráč, chcete jen telefon, asi bych zůstal u ZenFone 7. Pokud ale chcete výkon a jste hráč, je doporučení jasné.

Vše ale stojí a padá s cenou. Základní verze ROG Phone 3 má 8GB RAM a 256GB úložného prostoru. Stojí 20 tisíc korun vč. DPH. To mě přijde solidní a rozhodně odpovídající tomu, co dostanete. Jenže námi testovaná TOP verze s ohromnými 16GB RAM a 512GB diskem stojí 30 tisíc, a to je už trochu přes čáru, podle mě. Nemyslím si, že má 16GB proti 8GB RAM takový význam u mobilních ANDROID telefonů, a to i pro hraní her. Možná, kdyby ten příplatek byl nižší.

Existují výkonné telefony s rychlými panely, ale žádný, který by byl takhle konstrukčně orientovaný a postavený pro maximální výkon, chlazení, hraní, výdrž a super příslušenství k tomu. Ta základní verze za těch 20 tisíc je tak vlastně vynikající. Pokud by ASUS měl na něčem zapracovat, tak je to podle mě jen na zvýšení fyzické odolnosti, a tedy IP68 certifikaci atd. Ale to bude asi vyžadovat značné konstrukční změny jinak vynikající multimediální výbavy a možná ten kompromis za to nestojí, když tohle je především nekompromisní herní telefon, ze kterého můžete udělat nekompromisní mobilní herní konzoli i s odpovídajícím ovládáním. ASUS ROG Phone 3 je zatím nejlepší verze tohoto velmi speciálního řešení, které je jasnou volbou pro fandy mobilního hraní …

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Bady29 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-13 14:02:35

Za sebe nesouhlasím s první větou:
Citace:
Jednoduše i střední třída má dnes mnohem více výkonu, než je vlastně potřeba. Není nic, na co by drtivá většina uživatelů takový výkon, jaký dnes mobilní SoC ARM platformy nabízí, vlastně potřebovala.


Mám lg g6 což byla ve své době vlajka s SD 821 a 4 GB RAM. Hry nehraju a kdyby mi stačil výkon na daily use tak ho používám i dál ale nestačí. Než naskočí foťák tak je to věčnost, načítání stránek i aplikací je pomalé, dokoncei i domovská plocha se občas někde zasekne. Zvlášť na webu je to super když se načítání stránky posouvá pod rukou a já pak klikám jinam. Baterka je taky v háji ale to se taky řešilo (neříkám že tady) že uživatel nepotřebuje aby mu baterka vydržela déle jak 2 roky). Reset byl dělaný cca před rokem.
Má to takhle i kamarád se služebákem což je nějaký Samsung, asi s8. Kdyby nebyl ten telefon línej tak ho nemění.

Takže jsou uživatelé kterým ani výkon vlajky po čase nestačí (samozřejmě že není v zájmu výrobce aby někdo měnil telefon 1x za 4 roky), ale není to tak že mají dnešní telefony výkonu na rozdávání po celou dobu používání. Čím víc výkonu, tím lépe nejen pro hráče.
petrM78 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-13 14:13:37

jeste se tu tvrdi ze
Citace:
Všechny slušné telefony od 3000 korun výše, dnes mají výkonu více než dost i pro nejnáročnější uživatele.

neznam zadnyho narocnyho uzivatele, kterymu by vykonove stacily ty lowend 4 jadra a 3GB ram na androidu co se prodavaj klidne i za 4000...
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-14 13:08:42

Na LG G6 můj malý syn už skoro tři roky hraje hry, v podstatě k ničemu jinému ten telefon neslouží. Tehdy jsem ho dostal v práci a nepoužíval, protože jsem byl už nějakou dobu na jabku. V podstatě jsem ho používal jenom na fotky z bazénu, protože nemá s vodou problém a sám bych neměl problém, kdyby se třeba utopil. Jen byl problém naučit ženu, že nemůže streamovat video z bazénu, když je telefon pod vodou, protože pak ztrácí signál .
Ten telefon má proti strojům ze stejné doby jednu vadu. Sice to byl top model LG té doby, ale bohužel dostal jen SD 821, kdy v té době jiné top modely dostávaly SD 835, což je už jiné kafe. Ale bohužel to byl tehdy nedostatkový čip, takže ho nedostal každý výrobce.
Každopádně pokud dítěti 3 roky stačí na hry a že jej dokázal patřičně zaplevelit ... ikony her jsou přes 5 obrazovek, tak je mi divné, že by nestačil na běžné užívání.
honcka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-01-14 08:48:55
avatar
Ono za 20k jde koupit 128gb ipad na hraní a nějaký obyčejnější telefon. Já třeba hraju mobilně nejradši adventury, karetní hry, strategie,staré rpg a hry typu stardew valley a tam na to je ipad mnohem lepší, navíc na ios vychází mnohem víc nefreemium exkluzivit, nebo časových exkluzivit.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Friday, 14 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 418x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněThursday, 13 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1267x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuWednesday, 12 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 944x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1016x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1012x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Monday, 10 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1581x
Komentářů: 2