ASUS ZENFONE 3 ZE520KL – TEST nové generace ZEN telefonu, kde je všechno nové. A lepší? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 09 listopad 2016
Přejít na obsah
ASUS ZENFONE 3 ZE520KL – TEST nové generace ZEN telefonu, kde je všechno nové. A lepší?
ASUS Zenfone 3
Telefon v praxi - Výkon a výbava
Závěr a hodnocení

 

 

  • Telefon v praxi – výkon a výbava

Telefon jsem mohl nějaký ten týden používat, takže jsem rozhodně zjistil, vše, co se se dalo. Pokud jde o první dojem, tak jako uživatel předchozí generace ASUS ZENFONE 2 i předchozích modelů ASUS musím říci, že ZENFONE 3 je opravdu o třídu výš. Je lepší ve všech směrech. Tedy až na to použití skla na zadní straně.

Jinak materiálově, zpracováním prostě tohle je telefon za 10 tisíc. A odpovídá tomu i výbavou a výkonem. Výborný je nový 5,2“ display s 1920x1080 rozlišením. Jedná se o IPS+ panel s vynikajícími hodnotami na papíře i v reálu. Krásné barvy, parádní čitelnost a to na přímém slunci. Má i filtr modrého světla. Fungují také gesta i s vypnutým displayem.

Pokud jde o HW výbavu, tak telefon tedy bohužel už nestaví na Intel platformě, jelikož ta skončila. ASUS tedy přechází na zcela dominantní ARM platformu a svět mobilních telefonů je tak o něco více nudnější a méně různorodý. ASUS vsadil na Qualcomm SnapDragon 625 (8jader na 2GHz) s grafikou Adreno 506. Telefon má 4GB RAM a vnitřní paměť (rozšiřitelná přes MicroSD) má solidních 64GB. Jako celek tedy dobře vybavený telefon střední třídy a výkonu tomu odpovídá. Je určitě více než dostatečný.

Telefon má ve výbavě samozřejmě LTE nejnovější verze, BT 4.2, WiFi pro všechna pásma. Plná je i podpora navigačních služeb a senzorová výbava. Čtečka otisku prstů funguje skvěle. Co naopak postrádám je NFC.

Hodně pozornosti věnoval ASUS novým fotoaparátům. Tentokrát vsadil na 16Mpx techniku od SONY (IMX298). Ten má výbornou světelnost f/2.0 u ASUSu také laserové ostření, 4osou optickou stabilizaci, duální LED blesk a RGB senzor pro barevné podání. Kvalita fotografií je velmi dobrá, rozhodně nadprůměrná i v rámci třídy, a rozhodně o třídu lepší než u starší generace ASUS telefonů. Velmi dobře si vede i za horších světelných podmínek, kde je i o několik tříd lepší než předchozí generace. Zadní kamera zvládá i videa a to FullHD při 60FPS a 4K při 30FPS. Aplikace pro fotoaparát je velmi dobře vybavenou celou řadu intuitivních funkcí dokonce se zajímavými senzorovými asistenty.

(výřez z plné kvality)

Přední kamera, tam už je to horší. Má jen 8Mpx ale také f/2.0. ASUS přeci jen zužitkoval zkušenosti z minulé generace, kde měl i SELFIE model, takže úpravy a vylepšení vašich selfie všeho druhu tam jsou. Po stránce přehrávání multimédií. a tedy kvality zvuku, nic zvláštního. Standard, nepřekvapí, ani neurazí.

Zajímat vás určitě bude i výdrž na baterii. 2650mAh není omračující hodnota a také to tak v praxi vypadá. Pokud bude telefon opravdu používat, počítejte prostě s nabíjením každý den. Jinak má samozřejmě i úsporné módy atd., takže v případě méně náročných uživatelů se můžeme bavit o výdrži klidně i celý pracovní týden. Prostě průměr a záleží to čistě na uživateli a jeho aktivitě s telefonem, nevybočuje ale nijak z řady. Plné nabití trvá 2 hodiny a má rychlonabíjení.

A jaký je celkově? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 971x
Komentářů: 3
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1463x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 983x
Komentářů: 1
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!
Serious Sam 4: Planet Badass se přiřítí v létě!Čtvrtek, 21 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 835x
Komentářů: 3
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?
Remaster MAFIA her je tu. Jak vypadá srovnání?Úterý, 19 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4843x
Komentářů: 9
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?
Proč starší AM4 desky nebudou podporovat AMD ZEN 3?Pondělí, 18 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2244x
Komentářů: 33