ASUS ZenFone ZOOM S (ZE553KL) – TEST telefonu, který nabízí téměř ideální průnik výbavy Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Úterý, 07 listopad 2017
Přejít na obsah
ASUS ZenFone ZOOM S (ZE553KL) – TEST telefonu, který nabízí téměř ideální průnik výbavy
ASUS ZenFone 3 ZOOM S - Telefon
Telefon v praxi
Hodnocení a závěr

 

 

  • Hodnocení a závěr

ASUS ZenFone ZOOM S je určitě asi nejlepší z telefonů od ASUSu, a že jsem jich testoval i v běžné praxi využíval spoustu. ZOOM S se mi líbí i proto, že nabízí běžnému uživateli mix toho nejdůležitějšího, co vážně potřebuje ve velmi dobrém zpracování a za ještě rozumnou cenu.

Středobodem je pochopitelně display, kdy použitý FullHD AMOLED je úžasně ostrý, jasný a se skvělými barvami. Fotografie a videa pořízené přímo telefonem tak na něm vypadají naprosto úžasně (pravda, lépe, než když si je pak pustíte na větším displeji). A protože u telefonu je display hlavní věc, se kterou uživatel pracuje, je fajn, že ASUS sáhl po této kvalitě a nešetřil, a to ani na povrchové úpravě a ochranně.

Pak je tady pochopitelně výkon a výbava. Tady už k nějakým kompromisům s ohledem na cenu dojít muselo. Telefon tak používá mainstreamové SoC, nicméně výkon je v praxi pro běžného uživatele skvělý a více než dostatečný (rozhodně lepší než u minulé generace), telefon je svižný atd. Ve výbavě mu přitom nic zásadního nechybí, i když nějaké ty vady na kráse by se našly. Například použitá WiFi umí jen b/g/n standardy a zcela chybí NFC (což ale asi moc lidí trápit nebude). Z ostatní standardní výbavy senzorů, GPS a FM rádia nic hlavního nechybí, nemá jen Hallův senzor a taková ta extra pozlátka, za která výrazně připlácíte u high end telefonů. Vše zásadní však má a funkční, a to včetně tedy možnosti DualSIM či 3,5mm jacku. Kvalitní je i zvuk.

Čím telefon rovněž v praxi velmi potěší, je velká kapacita baterie, která je pochopitelně vestavěná, ale na rozdíl od chudinek s kapacitou kolem 2500 až 3000mAh, které jsou poměrně běžné i u dražších telefonů, ASUS u ZOOM S modelu použil baterii s 5000mAh! Telefon ale nemá extra rychlé nabíjení a pochopitelně ani bezdrátovou nabíječku. Plné nabití je tak otázkou více než 2,5h, což ale v praxi žádný velký problém není, navíc by se baterie nikdy neměla nabíjet doplna je lepší jej průběžně dobíjet. Pro běžného uživatele je ale nejdůležitější informací, že tenhle telefon, při běžném používání vydrží 3-4 dny naprosto bez potíží na jedno nabití. I náročnějšímu uživateli vydrží 2 dny a méně náročným klidně neuvěřitelných 5-7 dní. Zkrátka tohle je opravdu mobilní telefon. Potěší také v základu dodávané průhledné silikonové pouzdro, které skvěle padne, neruší příliš design a je velmi funkční a ochrání telefon při většině nehod. Kromě tedy pádu do vody, kdy telefon bohužel nemá ani základní ochranu proti vodě apod., což ale v této cenové hladině stále ještě není standardem.

  • Závěr

Co říci závěrem o ASUS ZenFone ZOOM S? V praxi nejen já v mém okolí používám ASUS telefony od jejich uvedení na trh (hlavně jsem měl rád Intel ATOM SoC platformu, která však už před časem skončila). Musím říci, že zlepšující se tendence je jednoznačně vidět. Byť původně byl první ZENFONE 5 zajímavý před lety hlavně tím, že nabídl úžasný poměr cena-výkon a tehdy nevídané věci za cca 5 tisíc. ASUS však postupně rozšířil nabídku i do mnohem vyšších cenových hladin. ZenFone ZOOM S, přestože stojí téměř 12 tisíc koruna není tedy levný. Je tak dnes je středním modelem. 12 tisíc rozhodně nejsou malé peníze a pokud za ně očekáváte dokonalost, tak to vás musím zklamat. Největším konkurentem tohoto telefonu jsou určitě TOP modely minulých generací, které k této cenové hladině klesly. A samozřejmě konkurence ostatních výrobců a jejich nabídka je rovněž ohromná. ZOOM S je od počátku plánovaný a udělaný jako střední třída a přeci jen poměr cena-výkon, ačkoliv je stále slušný, nemůže soupeřit s o polovinu levnějšími telefony. Na druhou stranu, ASUS se snažil celý telefon pojmout stylem „co opravdu běžné uživatele zajímá“.

Na ZOOM S je jasně vidět, v čem ASUS přidal proti o polovinu levnějším ZenFone modelům. Dá se říci, že to, co vám chybí právě u levnější verze, tady najdete. Hlavní je tak opravdu krásný display, výkonnější hardware a velmi dobrý fotoaparát. Navrch je zde pochopitelně i znatelně lepší fyzické zpracování a celková funkčnost. V běžné praxi běžného uživatele bude tento telefon excelovat právě displayem, solidním výkonem, a především výdrží na baterii a nadšeni budete i z extrémně rychlého fotoaparátu (předního i zadního) a dobrou video i zvukovou kvality. Největší nedostatky jsou pak na poli softwarového vyladění, a především obrovského počtu předinstalovaných aplikací, kterými jinak pěkné ZenUI prostředí překypuje, byť to poslední trochu jednodušší ZenUI 4 zlepšuje. Pokud jste na tohle zvyklí, je ZOOM S jedním z nejlepších telefonu, který ASUS dosud udělal.

Dodat ale musím, že ZOOM S je model patřící někam mezi třetí a čtvrtou generaci a v současnosti už se začaly i u nás prodávat nové ZENFONE 4 modely. Ve stejné cenové hladině jsou tak nyní modely s podobnými parametry, kdy navíc ZENFONE 4 mají duální fotoaparát již také, a to i u podstatně levnější verze ZenFone 4 MAX, kde je pochopitelně ale podstatně více kompromisů ve výbavě, takže ZOOM S je nyní opravdu modelem „něco mezi“. Stále docela atraktivní, byť určitě ne jednoznačnou volbou a sám ASUS mu tak konkuruje novějšími modely, nabízející podobné věci v trochu jiném technickém vyvážení. Pro mě osobně je ZOOM S takřka dokonalý kompromis, kdy nabízí vše, co skutečně používám ve velmi dobrém zpracování a funkčnosti, za ještě rozumné peníze. Za největší nedostatky a mínusy si navíc ASUS může hlavně sám svým přístupem k aplikacím. Osobně si říkám, že by ASUS mohl udělat nějaký opravdu minimalistickou ZenUI variantu, prakticky využívající jen čistý ANDROID. Na druhou stranu je znát, že ASUS na vyladění stále pracuje, ale je otázkou, zda by nebylo od věci vydávat ty produkty přeci jen lépe vyladěné hned s menším nánosem aplikací. Celkově ale velmi dobrý, funkční a kvalitní telefon za rozumnou cenu!

Za zapůjčení děkujeme společnosti ASUS

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
alkaida [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - zoom 2017-11-08 18:31:27

Absolútne mi uniká jedna vec. Úplne každý recenzent, ktorý niečo znamená v mobilnej branži (v podstate sú to ľudia zo svetových webov, od ktorých tie lokálne väčšinou preberajú informácie) sa na tom či onom mieste vyjadril, že telefoto kameru nepoužíva, či používa minimálne. Že osobne preferuje riešenie používané LG, teda kombináciu normálnej a širokoúhlej optiky (rozumej uhol záberu 120 stupňov a viac), keďže sa s tým dajú robiť nenormálne cool fotky a kamere v mobile to dodáva skutočne nový rozmer. Osobne to vyskúšané mám tiež, preto tomuto názoru rozumiem a chápem ho. Čo mi teda ale uniká je, že to toľko vrcholových manažérov od Apple až po nejaké čínske firmy stále nepochopilo.
Epyc [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Video 2017-11-08 20:16:45

No to video je popravdě docela podprůměr. Ta černá je hrozivá. Jakoby se na ten kamión lepil nějakej duch ze záhrobí.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-08 20:21:50
avatar
no je pravda že ten kamion hodně černě kouřil, když to oroštoval na začátku (1000 koní je 1000 koní ), takže ta kamera měla co dělat černý kouř to moc nezvládá ... s poslední aktualizací se to trochu zlepšilo .... ale jinak jsem mile překvapen z té rychlosti ostření atd. opravdu příjemný a když máš velmi dobré světlo, dají se s tím dělat pěkné i použitelné fotografie, což bych dosud o telefonech v té cenové hladiny moc neřekl. Každopádně ano, výjímečně kvalitní určitě dnes není, ale proti předchůdcům je výrazně lepší jako celek ...
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - proč proboha 2017-11-08 21:38:21

u telefonu za ca 12K nepodsvícená senzorová tlačítka???? Co je k takový blbosti vede? Aspoň já tedy ve tmě nevidim a tuhle úsporu 000nic nechápu. Gratulace Asusu k tomu, že vyvinul další telefon, kterýmu se vyhnu. Že by Asusu docházely LEDky, když je nesmyslně cpe ve velkým množství na motherboardy?
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-08 21:52:29

Tak pozici dvou tlačítek (prostřední fakt neřešme) by měl být schopen si zapamatovat každý, kdo chce ovládat tak komplexní věc. Včetně "po tmě".
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-08 23:01:20
avatar
upřímně, k čemu mají být podsvícená? Display svítí natolik, že jsou jasně identifikovatelná, navíc jsou jen tři, stále na stejném místě a víš i po tmě kde a jaké to jsou a jaké "zmáčkneš" ... podsvícení jich je zcela zbytečné.

Jinak zrovna diody bych na tomhle telefonu vůbec nekritizoval, stavová diody jsou pěkné, jasné a svítí i více barvami.
NewMar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 13:24:36

na PC klávesnici píšu bez koukání všemi 10, takže ty 3 nepodsvícený tlačítka pod displejem trefím i poslepu
Bosnak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 21:37:57

Nepřesvědčili jste mě, že je jednodušší po tmě mobil ohmatávat, abych zjistil, kde asi tak můžou být tlačítka a pak se na ně pokoušel trefit, než jednoduše a prostě vidět... PS i klávesnici na pecku mám podsvícenou....
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 22:21:35
avatar
nechápu jaké ohmatávání máš na mysli ... telefon držím v ruce, klidně po tmě i se zavřenými očima trefím přesně to tlačítko .... co chci ....
Heados [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 07:53:57

Tak tohle koupí jen šílenec. Jak jste napsal, minulá generace vlajkových lodí je za dost podobnou cenu (mnohdy nižší)... předraženej průměr. Sorry ale dát doporučení telefonu, kterej s ohledem na konkurenci nemá šanci obhájit vysokou cenu...nechápu.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 08:29:19

Jak jsem psal nedávno, obecný problém společností od A na zdejším serveru...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 11:00:11
avatar
hodnotíme produkty ne názvy a loga ...
armagedontek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 23:24:37
avatar
Taky mam casto pocit, ze asus ma u vicero cz recenzentu trochu lepsi postaveni, ale zase se tomu moc nedivim - ocividne maji nejaktivnejsi pristup, recenzentum svoje produkty stedre posilaji, staraji se o jejich medialni obraz a zrejme tedy spolu dobre spolupracuji. Je potom pochopitelne, ze ta nejaktivnejsi firma bude mit nejvice recenzi a nejaka ta mensi nepovedenost se treba i snaze odpusti.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 23:43:30
avatar
jde o to že někteří ty telefony vážně používáme ... nepíšeme ty recenze podle krabic a prostě musím z praxe říci, že ASUS telefony jsou takové jako píši nijak jim nepřidávám na hodnocení ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 10:59:45
avatar
cena není vysoká, napsal jsem jak to je a doporučení dostal, protože je to dobrý telefon ....
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Cena 2017-11-09 11:50:25

Takže proti Xiaomi Redmi Note 4 4GB/64GB (5 099,- Kč) nabízí navíc dual foták a amoled za příplatek 6900Kč, a cena není vysoká? Sorry jako.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 12:49:43
avatar
Samozřejmě jako zákazníka tě to teď nezajímá (ale za pár let by mohlo) .... pochopitelně ale jasně říkám, že ve srovnání produktů má Xiaomi rozhodně výrazně lepší poměr cena výkon pro zákazíka, ale mohlo by te zajímat, proč tomu tak je. Testovaný ASUS nijak nezaostává za konkurencí ve stejné cenové hladině s produkce výrobců nepatřících do čistě čínských rukou podporovaných tamní vládou ...

Nikde v článku ale není napsané, že by testovaný ASUS byl nejlepší mobil na světě a nejlepší ve své cenové třídě, takže přeháníš ;)
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 13:27:53

Ok, vyřadíme čínany, copak tu máme za 11990? Třeba Samsung Galaxy S7 Edge? Vážně Asus ve stejné cenové hladině v mobilech nezaostavá? Co vyřadíme dál, Korejce a Japonce?
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 13:36:29

Nemá smysl porovnávat aktuální nacenění a něco v EOL. Pak by nikdo nikdy nic nevydal, protože to starší bude levnější. Pokud něco, tak LG G6, který je za aktuální cenu (nemá na trhu nástupce a je v produkci), byť ano, ku**í si tím výrobce marži a jede v mínusu, takže ten produkt v zásadě na trhu nedává smysl.

Ale pointu snad chápeš.
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 14:19:47

Ta LG je taky jak z jiného světa. Od Asusu desku nebo zvukovku, mobil vybírat jinde, bud za stejné peníze výrazně lepší, nebo parametrově shodný za polovic.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-09 14:29:09

S aktuální resp. 2 generace zpětně nemám zkušenosti, ale faktem je, že za ty peníze to bylo opravdu pro "vím proč zrovna toto". Ty jejich Intel Atomy, příšerné displeje apod. v dané cenové kategorii byli opravdu nerelevantní.
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-13 09:52:34
avatar
Přesně.. předraženej krám ...

I ten Note 4 vypadá lépe... ne že by na vzhledu nějak extra záleželo, ale mobil za 12k vypadá jak Lenovo za 3k
GaGy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-11-12 17:08:55

Tento telefon vlastním, právě z něj píšu. To ze nemá osvícená tlačítka opravdu ničemu nevadí. Fotak je skvělý, rozhodně lepší než na předchozí generaci applu. Co je super je ta baterie. Vlastně to byl důvod proč sem mu dal přednost před samsungem
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Čtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 661x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelČtvrtek, 28 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 679x
Komentářů: 0
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Středa, 27 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1116x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Pondělí, 25 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2221x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSobota, 23 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1955x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Pátek, 22 květen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1146x
Komentářů: 1