Dreame D20 Ultra – TEST a RECENZE robotického vysavače s vysokým sacím výkonem Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 11 prosinec 2025
Přejít na obsah
Dreame D20 Ultra – TEST a RECENZE robotického vysavače s vysokým sacím výkonem
Dreame D20 Ultra v praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Dreame D20 Ultra – TEST a RECENZE

                                   robotického vysavače s vysokým sacím výkonem

Na poli chytrých vysavačů to vře, aktuálně zkrachovala ikonická značka, která dala světu Roombu. Důvody asi nepřekvapí, obrovský nárůst konkurence a masivní snížení cen a ziskovosti pro všechny. Ale také mnohem lepší přístroje za mnohem nižší ceny než dříve. A na jeden takový se dnes podíváme. Doma mě řádilo několik robotických vysavačů a tenhle je další, který se u mě v praxi pozitivně osvědčil.

Společnost Dreame je už taková „stálice“ mezi Čínskými výrobci robotických vysavačů a jeden z největších dodavatelů tohoto typu zařízení na světě, však existuje na trhu už od roku 2015. Na dnešní recenzi mi dorazil jejich model D20 Ultra, který spadá do kategorie těch lepších robotických vysavačů, které jsou vybaveny velkou dokovací stanicí a umí nejenom vysávat ale i vytírat. Jedná se o velmi podobný model, který jsem testoval minule od společnosti Roborock, nebo Xiaomi. Co musím také zmínit je fakt, že Dreame od roku 2017 součástí technologického ekosystému Xiaomi, díky čemuž je možné její některé produkty ovládat i přes aplikaci Xiaomi Home. Jak moc jsou si tedy tyhle produkty podobné?

Když se kdysi robotické vysavače objevily na trhu poprvé, moc lidí v nich důvěru rozhodně nemělo, protože většinou měli malý sací výkon, byly hlučné, orientace v prostoru vázla a vysavač se neustále někde zasekával. Ovšem technická úroveň dnešních modelů je zcela někde jinde a velký progres zaznamenaly i doprovodné aplikace v mobilních telefonech. Pokud se podíváme podrobněji na testovaný model D20 Ultra, tak sací výkon je velmi slušných 13 000 Pa, což patří v této cenové relaci k velkému nadprůměru. Velmi vysoká je i kapacita baterie, která činí 5 200 mAh, od čehož se následně odvíjí provozní doba a kolik zvládne robot vysávat až tři hodiny v jednom kuse. Tento model by tak neměl mít problém ani s opravdu většími byty typu 4+1, či rodinným bungalovem.

Co činí tento model velmi atraktivním je rozhodne jeho univerzálnost. Je totiž přímo navržen tak, aby si poradil s kombinací tvrdých podlah s koberci. K tomu využívá ultrazvukový senzor, který po rozpoznání koberce automaticky zvedne oba rotační mopy, aby nedošlo k tomu, že byste pak měli mokrý koberec. To ovšem není vše, protože jakmile vysavač zjistí že se nachází na koberci automaticky zvedne svůj sací výkon i otáčky na samotném kartáči, je to z toho důvodu, že pokud robot vysává převážné pevnou plochu zde prostě není nutné mít tak velký výkon jako u koberce a tento automatický chytrý režim tam značně šetří baterii i samotný přístroj. Pro orientaci v prostoru má LDS / Lidar a další soustavu senzorů, jde tedy o velmi dobře vybavený model,, přesto se jeho aktuální cena pohybuje jen kolem velmi přístupných 8 tisíc korun.

Co je další výhodou tohoto modelu je velká dokovací stanice, což je vlastně velká plastová věž, odkud si vysavač bere čistou vodu na mapování a zároveň pak vrací vodu špinavou do další nádobky. Nádoba na čistou vodu má značných 4,5 litru a na špinavou pak 4 litry, což si myslím stačí s přehledem na několik dní mapování středně velkého bytu, doba údržby se tak díky tomu značně prodlužuje a nemusíte k vysavači chodit doslova denně, pokud byste tuto dokovací stanici neměli.

Mimo těchto dvou nádobek na čistou a špinavou vodu se pak ve věži nachází i sběrný sáček o objemu 3.2 litrů na sběr prachu, který by dle výrobce měl vydržet až tři měsíce bez nutnosti vyprázdnění, což mnoho konkurentů v této cenové relaci neumí. Díky tomu je také celá základna opravdu veliká a je potřeba s tím při koupi počítat. Samozřejmostí na dnešní poměry je pak kvalitní HEPA H13 filtr, který se stará o to, aby se vám doma nevířil prach do ovzduší.

Klíčové vlastnosti:

  • Robotický vysavač využívá laserový navigační systém LDS
  • Přesné mapování úklidových tras (včetně vícepatrových domácností)
  • Součástí je nabíjecí a čisticí all-in-one stanice
  • Sušení mopů horkým vzduchem
  • Mopovací systém RoboSwing
  • Senzor proti pádu ze schodů
  • Sací ventilátor s výkonem 13 000 Pa
  • Celogumový kartáč s technologií proti zamotávání vlasů
  • Robotický vysavač disponuje detekcí, která zvedne mopovací nástavec při najetí na koberec až o 10,5 mm
  • Baterie s kapacitou 5200 mAh (160 minut provozu)
  • Pokročilé vyhýbání se překážkám
  • Podpora ovládání prostřednictvím aplikace

Pojďme se na něj podívat trochu více z blízka…



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Total War: Medieval 3 – nový díl klasické série představen!
Total War: Medieval 3 – nový díl klasické série představen!Monday, 08 December 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1322x
Komentářů: 0
Zootopia 2 je celosvětový hit
Zootopia 2 je celosvětový hitFriday, 05 December 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1111x
Komentářů: 0
Helldivers 2 instalace na PC má najednou jen 25GB místo 154GB!
Helldivers 2 instalace na PC má najednou jen 25GB místo 154GB!Wednesday, 03 December 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1466x
Komentářů: 13
AI ničí hry? Likviduje kreativitu, schopnosti a um lidí
AI ničí hry? Likviduje kreativitu, schopnosti a um lidíTuesday, 02 December 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1515x
Komentářů: 5
ASUS ROG Matrix RTX 5090 – 10% extra výkonu za +60% ceny?
ASUS ROG Matrix RTX 5090 – 10% extra výkonu za +60% ceny?Monday, 01 December 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1210x
Komentářů: 1
Holiday Ops 2026 ve World of Tanks
Holiday Ops 2026 ve World of TanksFriday, 28 November 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 860x
Komentářů: 1