Realme Watch 3 – TEST extrémně levných a přesto schopných chytrých hodinek s IP68, voláním atd. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 01 září 2022
Přejít na obsah
Realme Watch 3 – TEST extrémně levných a přesto schopných chytrých hodinek s IP68, voláním atd.
Hodinky
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Realme Watch 3 mě pozitivně překvapily. Za cenu v přepočtu 1000 korun, za kterou se prodávají na indickém trhu, jsou velmi dobré. Dobře sedí, dobře vypadají, mají velmi pěkný displej, funkční přehledné prostředí i aplikaci (navíc počeštěnou) no a překvapivě i slušně vydrží.

Integrovaná baterie má 340mAh a udávaná výdrž je 7 dní dle výrobce. Nicméně ono to hodně záleží na způsobu používání. Realme to uvádí v mixované zátěži, 100x rozsvícení displeje za den, pravidelnými notifikacemi, včetně 200 zpráv apod. To považuji za hodně náročný provoz, ale ta udávaná výdrž je v tomto režimu nasazení reálná. Osobně však notifikace na zprávy natož hovory přes hodinky nepoužívám (ergonomicky je to pro mě nesmysl, možná pro školáky ale zajímavé ;) ). Hodinky používám hlavně jako hodinky a monitoring. S tímto způsobem použití s jasem staženým na polovinu, vydrží klidně 10 dní. Nabití je pak otázkou až 2 hodin v závislosti na použité nabíječce. Není to tedy extra rychlé, ale použitelné.

Pokud bych měl něco „vytknout“, tak je tu jen kontroverzní fakt, že jde o produkt čínského výrobce. Tedy že jednak výrobní a s tím související prodejní cena je pravděpodobně nedosažitelná pro výrobce z jiných zemí, a současně data a informace, které hodinky a aplikace sbírají, jsou někam zasílána. A přes ujištění o bezpečnosti a pravidlech o datech atd. se pořád bavíme o čínské firmě se vším, co s tím dnes souvisí. Takže pokud v tomto směru máte nějaké obavy, nebudu před vámi tuhle realitu zastírat. Tím se nechci REALME nijak dotknout, ale realita současnosti je jaká je.

Když budu aspekty předchozího odstavce ignorovat, tak jediný „problém“ na který jsem v praxi narazil je synchronizace dat a obecně připojení přeš BT. U starších telefonů se starším BlueTooth a Android, to nefunguje vždycky dobře a spolehlivě. Připojení a synchronizace dat přes starší verze BT je „trochu na vodě“. Jinými slovy, pokud chcete větší jistotu, používejte to jen v kombinaci s novějšími telefony a SW, tam to fungovalo dobře a bez větších potíží.

  • Závěr

Realme Watch 3 jsou rozhodně hodinky pro méně náročné uživatele, kteří dokáží odpustit za tu extrémně dostupnou cenu nějaké ty mouchy, speciálně v oblasti synchronizace a BT připojení se starším telefonem s aplikací. V tomto ohledu má Realme co zlepšovat, ale u novějších telefonů a OS je to prostě mnohem lepší a funguje to většinu doby dobře :). Není to až takové překvapení, že právě tahle oblast je největším „problémem“ Realme produktů obecně, protože vývoj SW a jeho ladění je mnohem dražší a nákladnější než výroba produktů samotných. Zde tedy leží odpověď na otázku, kde tenhle výrobce poněkud šetří aby dosáhl těch extrémně dostupných koncových cen svých produktů. Nicméně snaží se a mezigenerační zlepšení jsou rozhodně viditelná. Měl jsem zkušenosti s prvními generacemi Realme hodinek a proti tomu je Watch 3 v úplně jiné dimenzi.

Samostatně fungují Realme Watch 3 velmi dobře. Jsou skvěle vybavené, pohodlné, mají pěkný displej a zpracování je velmi dobré, i když má své jasné hranice. Speciálně pokud je chcete používat na plavání apod. Nejsou vhodné, sám výrobce před tím varuje, takže na plavání a sprchování je prostě raději sundávejte. Ale s ohledem na cenu se nedá až tak moc kritizovat.

Pokud bude cena 1000 korun maximálně 1300 korun vč. DPH, těžko žádat od nich výrazně více. Umějí i tak věci, které nejsou v nejnižší cenové hladině zdaleka standardem. Absence GPS u tohoto modelu je podle mě přínosem, potěšila by ovšem třeba přítomnost NFC. Monitorovací funkce jsou překvapivě přesné a mnohem lepší, než u starších generací podobných přístrojů i za násobek ceny z minulosti.

Zkrátka jako cenově dostupný model chytrých hodinek, jsou Realme Watch 3 povedené. Nejsou perfektní, což za tu cenu prostě od podobného produktu nelze snad ani požadovat. Jsou lepší než předchůdce a fungují sami o sobě dobře. S pěkným displejem a vypadají přitom vzhledově i dost dobře. Za maximálně 1300 korun prostě fajn, ovšem konkurence existuje a je zde také silná a prostor ke zlepšovaní také existuje. Pravdou ovšem je, že před lety by hodinky za podobnou cenu byly skutečně jen hračka pro děti, dnes ale objektivně dobře fungují i vypadají. RELAME jinak chystá ještě Watch 3 PRO verzi s OLED a GPS. Osobně bych u ní uvítal spíše odolnější zpracování, aby byly i na plavání. I jejich cena by přitom měla být velmi zajímavě nízko. Zkrátka vývoj na poli nositelné elekroniky pokračuje a je vidět. A Realme Watch 3 jsou toho důkazem …

Za výbavu pro testování děkuji našim partnerům

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-02 13:32:59
avatar
Už chvíli uvažuji koupit nějaké levnější smart hodiky na vyzkoušení, jestli ten koncept má do rodiny smysl. Tyto vypadají docela slibně. Ohledně citlivých dat - když to nepropojím s voláním, tak to komunikuje jen přes tu obslužnou aplikaci, ne? Nemám s tím zkušenost.
Ohledně stupně odolnosti, podle popisu to odpovídá leda tak IP65.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-02 14:37:29
avatar
spárovat to přes tu aplikace musíš, pokud chceš tedy využívat jakékoliv synchronizační funkce. jinak samozřejmě mohou jako "hloupý náramek" fungovat i bez toho

Vydrží ponoření, takže je to určitě více než IP65, ale výrobce prostě specificky udává, že nejsou vhodné na plavání a sprchování, tedy pravděpodobně to přežijí ale asi ne trvale. Mají prostě poměrně velké otvory pokud jde o repro a mikrofon, takže nějaká slabina v té konstrukci bude. Zkrátka na plavání bych je nepoužíval, ale ponoření prostě přežijí ok ...
snajprik [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-02 15:42:02

Tiež uvažujem nad niečim podobnym, len podstatne odolnejšim telom hodiniek. Dnešne mobili su strašne krehke, tak že niečo čo by som mohol mať stale pri sebe by bolo fajn a hlavne nebať sa že sa mi to rozbije
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2022-09-02 19:54:54
avatar
Je to moc pěkný a přitom je to taková blbost.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Pátek, 14 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 391x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1256x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 937x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1012x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1008x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1577x
Komentářů: 2