TEST: Lenovo VIBE P1 za 8,5 tisíce - 95% výbavy, 80% výkonu a 300% výdrže nejdražších telefonů Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 18 prosinec 2015
Přejít na obsah
TEST: Lenovo VIBE P1 za 8,5 tisíce - 95% výbavy, 80% výkonu a 300% výdrže nejdražších telefonů
Lenovo VIBE P1 - SmartPhone
Telefon v praxi - Výbava a výkon
Závěr a hodnocení

 

 

  • Telefon v praxi - výbava a výkon

Takže začněme tím, co nás asi všechny zajímavá nejvíce, tedy jak telefon funguje a jak se s ním žije. Věnujme se tedy nejprve výbavě a jejímu výkonu.

Telefon pohání Qualcomm MSM8939 Snapdragon 615 platforma, což je moderní ARM pro střední třídu telefonů, mající ve výbavě celkem 8procesorových jader A53 na taktu až 1,5GHz. Integrovaná grafika je Adreno 405. Operační paměť má 2GB a navzdory povídačkám jak je to pro ANDROID málo, je to pro 99% uživatelů více než dostatečná hodnota, i když ano 3GB by rozhodně nikoho neurazilo. A jaký to má výkon?

Inu není to TOP telefon. Dosahuje na zhruba 37 tisíc bodů v AnTuTu, což jej řadí někam za Galaxy S5, tedy minulou generaci TOP telefonů. A to znamená, že výkonu je více než hodně a všechny i ty nejnáročnější hry pro Android zvládá levou zadní. Zbytečně tedy neplatíte za nějakou super-extra výkonnou TOP platformu pro honění trika v AnTuTu.

Co potěší je 32GB vnitřní ukládací paměť v základu. To je zcela dostatečná hodnota pro mnoho běžných uživatelů. Pokud ale chcete, je zde možnost využití MicroSD slot a to až se 128GB kartičkou. Nedostatkem místa tedy rozhodně trpět nebudete.

Display telefonu má 5,5" a odpovídající 1080x1920 rozlišení. Je to IPS s pěknými barvami. Pokud se vám po zapnutí bude zdát v defaultu do žluta, je to proto, že LENOVO má v systému nastaven tenhle "úspornější" stav displaye a můžete to v nastavení snadno změnit. Display je pěkný, s pěknými barvami, dobrou čitelností atd. Chráněný je Gorilla Glass3, nicméně přesto se nám jej podařilo lehce poškrábat. Takže ta folie možná není úplně špatný nápad.

(Foceno v místnosti za horšího světla - rozklikněte)

Přední fotoaparát je standard 5Mpx, zadní má 13Mpx a dual LED a rozhodně toho při focení využívá. Má autofocus a rychle zaostřuje a dělá snímky. Fotografie dělá překvapivě dobré, alespoň na světle. Ve tmě je to horší, ale to se dá čekat. Prostě fotoaparát rozhodně neurazí a funguje dle očekávání a odpovídá běžným standardům.

Z dalších věcí je tu například čtečka otisků prstů. S tou můžete telefon i odemykat, stačí přiložit prst. Bohužel telefon má jen 2 pozice pro otisky, takže to trochu omezuje možnosti. Ale dá se s tím vystačit pro jednoho uživatele. Telefon má NFC, které funguje výborně, WiFi je výkonná, moderní BT v4.1 také funguje dobře. Telefon umí samozřejmě LTE sítě, ale pozor neumí frekvenci LTE 900MHz, což je omezením pro uživatele Vodafone v ČR (a chyba hlavně Vodafone, že to používá), ale 3G to nahrazuje dostatečně použitelně pro ně.

Pokud jde o ANDROID 5.1.1 a jeho nástavbu, tak LENOVO jej trochu překopalo. Pokud jste zvyklí na jiné nástavby, budete s tím chvíli zápasit, je to prostě o zvyku, protože věci nejsou tam, kde je mají jiní. To se týká třeba i otočeného microUSB konektoru. Prostě LENOVO je jiné. Zvyknout se na to samozřejmě všechno dá. Nemá smysl se nějak rozprávět o možnostech ANDROID systému, většina je asi dobře zná. Moderní verze 5.1.1 je 64-bit, dobře optimalizovaná a běhá velmi dobře. Systém obsahuje vše, co uživatel mobilního telefonu potřebuje a samozřejmě ještě milion věcí navíc :). Pochopitelně design se dá dnes měnit celkově a témat s různými barvami, styly ikonek atd. jde přímo v systému hned několik a další se dají stáhnout, či udělat. Funkčně je to prostě moderní výkonný a dobře vybavený Android telefon.

Takže k závěru ... 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Wasteland 3 odloženo, ale vypadá skvěle!
Wasteland 3 odloženo, ale vypadá skvěle!Neděle, 17 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 112x
Komentářů: 0
Oznámeno Path of Exile 2 – co nabídne?
Oznámeno Path of Exile 2 – co nabídne?Neděle, 17 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 103x
Komentářů: 0
Flight Simulator 2020 – super grafika a oficiální podpora
Flight Simulator 2020 – super grafika a oficiální podporaSobota, 16 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 121x
Komentářů: 0
Nové Age of Empires 4 oznámeno! RTS v novém kabátku.
Nové Age of Empires 4 oznámeno! RTS v novém kabátku.Pátek, 15 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 984x
Komentářů: 1
Vyšlo Star Wars Jedi: Fallen Order – jedna z nejlepších her roku!
Vyšlo Star Wars Jedi: Fallen Order – jedna z nejlepších her roku!Pátek, 15 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 863x
Komentářů: 3
128jádrový AMD Epyc Rome Server pod drobnohledem!
128jádrový AMD Epyc Rome Server pod drobnohledem!Středa, 13 listopad 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2265x
Komentářů: 7