TEST: Lenovo VIBE P1 za 8,5 tisíce - 95% výbavy, 80% výkonu a 300% výdrže nejdražších telefonů Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Pátek, 18 prosinec 2015
Přejít na obsah
TEST: Lenovo VIBE P1 za 8,5 tisíce - 95% výbavy, 80% výkonu a 300% výdrže nejdražších telefonů
Lenovo VIBE P1 - SmartPhone
Telefon v praxi - Výbava a výkon
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Ještě jsme nemluvili o tom nejlepším, a tím je 5000mAh baterie. Také často nadáváte, proč ty telefony dělají tak tenké, když tam dají baterku, že s tím nevydržíte ani celý pracovní den? Tak to se vám VIBE P1 bude líbit. I naše testerka, která testuje všechny naše telefony v poslední době a sama používá telefon s běžnou cca 2300-2500Ah baterií, byla z VIBE P1 až v šoku.

Znáte to, hrajete si na telefonu, používáte navigaci, surfujete po netu, aktualizujete, prostě telefon používáte stále online se vším všudy. Po pár hodinách s běžným telefonem hledáte nabíječku. S VIBE P1 přijdete večer domů, a zjistíte, že telefon i v náročném provozu má 60-70 i víc % baterie! Ano, s tímhle telefonem vydržíte bez problémů 2-3 dny náročného provozu a ti méně nároční to protáhnou naprosto běžně na 5-7 dní. Někteří, ti nejméně nároční, i na více, pokud používají telefon vyloženě jen občas k telefonování. Udávaná výdrž je 44h (3G) hovoru, standby je 600h na 3G. Celý den to vydrží přehrávat video. Prostě výdrž je vynikající a předčí i většinu tabletů.

A to není vše. Tenhle telefon může sloužit i jako PowerBanka pro ty méně schopné telefony. Proto je tam to příslušenství v podobě redukce z MicroUSB na USB. Jiný telefon to přes to nabíjí zhruba 1% za 3 minuty. A pokud chcete nabíjet VIBE P1, takže budete překvapeni, jakým fofrem to jde - umí totiž rychlo-nabíjení a má tomu odpovídající nabíječku. Za necelé 2 hodiny je tenhle telefon plně nabitý (5000mAh).

  • Takže k závěru a hodnocení

Ano, z telefonu jsme nadšeni, a aby také ne, za to co stojí, toho nabízí zatraceně hodně, v mnoha směrech i víc, než i ty nejdražší TOP telefony na trhu. A tím je hlavně funkčnost a skutečná mobilita. Pochopitelně není ve všech směrech dokonalý, ale za 8,5 tisíce dokonalost prostě nelze všeobecnou dokonalost požadovat. Že není vodo-prachotěstný? No s téměř 200g telefonem v kapse bych do bazénu neskákal a to ani omylem. Že je těžký? No je těžší, ale zvyknete si a ty gramy navíc jsou z dobrého důvodu. Za ty dny výdrže navíc proti jiným telefonům to prostě stojí. Není tlustý, 9,9mm je OK. Dobře se drží, není to mýdlo a přes 5,5" velikost prostě není nějak zvlášť přerostlý.

Z hlediska výbavy vyloženě nevyčnívá, ale hlavně v ničem nezaostává. Fotoaparát je OK, čtečka otisků prstů je výborná věc, i když má jen ty dvě ukládací pozice. NFC je fajn, snad jen to LTE 900MHz může uživatele Vodafone v ČR mrzet, ale není to zase takový problém a hlavně to není chyba Lenovo, že tuhle unikátní frekvenci nepodporuje. Ostatní v ČR i jinde ve světě běžně podporované frekvence LTE podporovány jsou. Dvě SIM karty jsou super, 32GB paměti +MicroSD je super (ani to nemá mnoho TOP telefonů), prostě výbava je ve všech směrech dobrá. Fantastická je pak práce s baterií na všechny výše jmenované způsoby a samotná výdrž telefonu, které dělá z 3x dražších telefonů vlastně nemobilní telefony. Jestli nám v praxi něco trochu vadilo, tak je to nástavba LENOVO v Android 5.1.1 systému, která je prostě jiná, než na co jsme zvyklí jinde a některé věci tak musíme déle hledat, ale dá se na to samozřejmě naučit.

Celkově však LENOVO VIBE P1, vzhledem k ceně 8500 korun vč. DPH, těžko lze něco vážného vytknout. Za tu cenu toho nabízí zatraceně hodně, dost možná vůbec nejvíc z podobných telefonů za podobné ceny, nic mu vlastně nechybí, naopak překvapí v mnoha směrech a v několik strčí do kapsy i TOP telefony za trojnásobek ceny. Je větší a těžší, ale z dobrého důvodu. Až po pár dnech někde na výletě bez přístupu k zásuvce a powerbance vás budou všichni ti "TOP" Smartphonisti prosit aby si od vás mohli zavolat a podívat se na mail, můžete se jim smát, proč si místo těch 20-30tisícových parodií na mobil nekoupili radši za 8 tisíc pořádný mobilní telefon ;-). Po pár dnech žití s LENOVO VIBE P1 se totiž jen neradi vracíte k telefonům s poloviční baterií, které mají co dělat, aby vydržely pouhý jeden den. Něco nám tedy říká, že brzy uvidíme další podobné skutečně mobilní telefony ...

Hodnocení Lenovo VIBE P1: 94%

Za zapůjčení děkujeme společnosti LENOVO


 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novém
LibreOffice 7.0 – bezplatný kancelářský balík v novémČtvrtek, 06 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 686x
Komentářů: 5
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!
Nástupce McLaren F1 je tu. GMA T.50 je ještě úžasnější!Středa, 05 srpen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Auto-moto
Spuštěno: 816x
Komentářů: 9
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježdění
Závodní DIRT5 se připomíná – arkádové akční ježděníPondělí, 27 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1096x
Komentářů: 3
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!
Očekávané Halo Infinite v první ukázce. Vypadá hrozně!Neděle, 26 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1768x
Komentářů: 11
Forza Motorsport odhaleno - začíná od začátku
Forza Motorsport odhaleno - začíná od začátkuSobota, 25 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1062x
Komentářů: 1
S.T.A.L.K.E.R. 2 v nové ukázce! Staví na UnrealEngine4
S.T.A.L.K.E.R. 2 v nové ukázce! Staví na UnrealEngine4Čtvrtek, 23 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2759x
Komentářů: 10