TEST: Niceboy Vega 5 Fun - Outdorová mini kamera s vysokým rozlišením za 2 tisíce korun! Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 18 červenec 2018
Přejít na obsah
TEST: Niceboy Vega 5 Fun - Outdorová mini kamera s vysokým rozlišením za 2 tisíce korun!
Niceboy Vega 5 Fun
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

Srdcem modelu Vega 5 Fun je čip AllWinner V3, který zvládá až 60 fps u rozlišení 1080p. Použitý senzor je Sony IMX179 s 8MPx nativním rozlišením. Vůči předchozí generaci Vega+ provedl NiceBoy opravdu velký kus práce, pokud jste tedy majitelů této kamerky, tento nový model má pro Vás rozhodně smysl a popřemýšlel bych o upgradu. Výborná zpráva je také to, že Vega 5 FUN nahrává videa do již zavedeného formátu MP4. Ohledně ovládání kamery, V menu lze nastavit expozici nebo nastavení vyvážení bílé o celkem 4 úrovních plus režim auto. Co mě ale velmi potěšilo je funkce „autokamery“, kdy kamera začne automaticky nahrávat v případě, že detekuje nabíjení. Nechybí ani funkce TimeLapse a SlowMotion.

Pokud by vám nastavení kamery ručně nevyhovovalo, lze využit mobilní aplikace XDV, ta je dostupná jak pro Android telefony, tak telefony od Apple. Aplikace se s kamerkou spoji skrze Wi-Fi připojení a nic nebrání tomu si kamerku odladit dle aktuální situace a mít ji třeba stále přidělanou na helmě či rámu kola/motorky apod. V tomto ohledu tedy opravdu uživatelsky přívětivá věc.

Jako první věc jsem otestoval, jak kamera fotí. Maximální kvalita je pouze 16MPx, ovšem musím zdůraznit, že nativní rozlišení je 8MPx. Doporučuju tedy nastavit hodnotu spíše na tu nativní, výsledné fotky jsou kvalitnější. Zde jsem narazil na problém ohledně ostření, objekty, které jsou blízko a naopak daleko, není kamerka schopná tak dobře zaostřit. Clona má na pevno f/2,6 a ohnisková vzdálenost je 2mm. Také se zde objevuje šum, který roste s ubývajícím světlem. Fotky lehce přeexponované, ale není to nic hrozného. Celkem dost těchto nedostatků se dá řešit následnou úpravou fotek skrze nějaký lepší software. Každopádně jsem v tomto ohledu čekal od kamery více, na druhou stranu pro tento účel není outdorová kamera primárně určená, takže to lze chápat a vzhledem k ceně produktu jakbysmet.

Předem připomínám, že kamera není vybavena stabilizací obrazu, proto kamera ostří hlavně na střed a okrajové částí snímané scény jsou doostřovány softwarovou cestou. Co mě překvapilo je opravdová věrnost barev, obraz není přesaturovaný a kamera nemá problém ani se scénami kde je světlo a tma, to je pro levnější kamery většinou největší problém.

Vega 5 fun v autě

Bohužel i zde se dostavuje šum se snižující se světelností scény. Kameru tedy moc nedoporučuju k nahrávání za šera, značně se snižuje i ostrost. Na co bych rád upozornil je lepší kvalita videa ve 30 snímcích za sekundu, defaultně je totiž nastaveno snímků 60. Průměrný datový tok je kolem 16Mbps, což zvládá valná většina dnešních SD karet.

Vega 5 Fun pod vodou

Pojďme si tedy udělat nějaké ty závěry … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!
Avengers Endgame se vrátí do kin v nové rozšířené verzi!Středa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1107x
Komentářů: 13
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOM
Empire of Sin – tahová gangsterka ala XCOMStředa, 19 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 637x
Komentářů: 1
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!
Stronghold: Warlords oznámeno – vypadá hrozně!Úterý, 18 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 746x
Komentářů: 2
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?
Borderlands 3 - nejlepší hra letošního roku?Pondělí, 17 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1436x
Komentářů: 4
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračování
Dying Light 2 – působivě vypadající pokračováníNeděle, 16 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1161x
Komentářů: 1
Oznámeno HD remaster verze Commandos 2!
Oznámeno HD remaster verze Commandos 2!Sobota, 15 červen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1425x
Komentářů: 6