TEST: Niceboy Vega 5 Fun - Outdorová mini kamera s vysokým rozlišením za 2 tisíce korun! Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 18 červenec 2018
Přejít na obsah
TEST: Niceboy Vega 5 Fun - Outdorová mini kamera s vysokým rozlišením za 2 tisíce korun!
Niceboy Vega 5 Fun
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr a hodnocení

2 tisíce korun je velmi nízká cena za akční kameru, což na jednu stranu znamená velmi zajímavý poměr cena/výkon a dostupnost v podstatě pro každého, na druhou stranu je zde pochopitelně nutný kompromis, zejména po stránce kvality obrazu. Nelze prostě očekávat, že kamerka za 2 tisíce bude nabízet kvalitu obrazu kamerky za 10 tisíc.

Před testováním jsem od kamery nečekal žádné zázraky, přece jenom pokud zohledním parametry, příslušenství, a to kolik tento model stojí, nejedná se ani o TOP model tohoto výrobce. Avšak během testování jsem byl příjemně překvapený, co všechno kamera za tyhle malé peníze umí, a hlavně s jakou kvalitou. Doba evidentně pokročila a za 2 tisíce korun už lze mít kamerku, která nabízí solidní a použitelnou kvalitu ve všech ohledech. Snad jen zvuk je slabinou, ale to u všech akčních kamer snad s výjimkou nejdražších modelů na trhu.

Kamera Niceboy Vega 5 Fun je opravdu důstojným a velmi zdařilým nástupcem modelu Vega+, vůči kterému nabízí mnohem lepší senzor s vyšším nativním rozlišením. Je zde i výkonnější čip, proto také kamera umí interpolovaně 4K, i když z mého pohledu je pro natáčení ve 4K mnohem lepší volba Niceboy Vega 4K nebo vyšší modely 5 a 6, na které bych se měl podívat v některé z dalších recenzí do budoucna také.

Já osobně doporučuji tuto kameru hlavně na pořizování videa v 1080p a 30 snímcích za sekundu, což odpovídá HW možnostem této kamery. Vyšší rozlišení apod. už vznikají dopočítáváním a výsledek je sice použitelný, ale prostě kvalita obrazu je nižší. Samozřejmě je zde celá řada kompromisů a věcí, co by se dala zlepšit. Kamera například nemá stabilizaci obrazu, což je pochopitelné vzhledem k ceně, ale v praxi to samozřejmě udělá dost. Senzor je dostatečně dobrý pro nativní 1080p 30fps, ale 60fps, které se hodí na některé věci více, už je horší. Pochopitelně kvalita obrazu závisí i na světelných podmínkách a asi nepřekvapí, že za horšího světla jde kvalita u tohoto modelu, stejně jako u jiných v této cenové hladině, rychle dolů. Větší výdrž a rychlejší nabíjení by snesla určitě i baterie.

Opět ale musíme dodat, že se jedná o kameru, která stojí 2 tisíce korun s rozumným základním vybavením v ceně, včetně pouzdra do vody. Má ve výbavě kromě jiného i WiFi a dálkový ovladač. Potěší funkčně módy časosběru a autokamery. Za danou cenu prostě tenhle model nabízí vynikající poměr cena-výkon a je skutečně použitelná s použitelnou kvalitou obrazu, což je příjemná změna proti prvním generacím levných mini-kamer tohoto typu. Pokud byste přeci jen chtěli hlavně natáčet ve vyšším rozlišení (4K) případně opravu kvalitní 1080p/60fps a stabilizaci obrazu k tomu, nabízí Niceboy o něco dražší modely (například Vega 6 Star za 3490,-), které to nabízí. Vega 5 Fun je určena méně náročným uživatelům pro primárně 1080p/30fps, hledající použitelnou mini-kameru za co nejnižší cenu, a v tomto ohledu tak můžeme Niceboy Vega 5 Fun rádi doporučit, nabízí dost. A naše doporučení za skvělý poměr cena/výkon, si tedy zaslouženě odnáší.

Za poskytnutí kamery děkuji společnosti Niceboy

Za věnování microSD karty děkuji společnosti Kingston

 

 

 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1371x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 966x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1338x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3942x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1499x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1402x
Komentářů: 0