Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G – TEST a RECENZE vybaveného cenově dostupného velkého telefonu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 19 duben 2024
Přejít na obsah
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G – TEST a RECENZE vybaveného cenově dostupného velkého telefonu
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

Balení telefonu je stejné jako u 99% konkurence, krabička je na výšku a šířku jenom o něco větší než samotný telefon. Uvnitř je pak telefon velmi dobře chráněn vůči poškození vrstvou kartonu. Uvnitř na rozdíl od řady výrobců najdeme stále i rychlou nabíječku (120W), ale ani XIAOMI už nepřidává kdysi běžné pecky.

Telefon je opatřen ochrannou folii a v krabičce najdete i silikonové ochranné pouzdro, což s ohledem na plastovou konstrukci telefonu rozhodně doporučujeme okamžitě nasadit. Přístroj nemá moc šancí jinak přežít nějaký pád apod.

Tělo přístroje je celkem hranaté a spoléhá se výlučně na plastové materiály, kovový rámeček zde tedy nehledejte. Pokud jde o celkové rozměry telefonu, jedná se o větší telefon a díky velké baterce i celkem těžký. Celkové rozměry jsou 162,9mm na výšku, 76mm na šířku a telefon je 8,98mm silný. Konečná váha se zastavila na 210,5g.

Pokud se zaměříme na spodek přístroje, uprostřed je USB-C konektor, nalevo od něj pak slot na DUAL SIM karty a napravo pak krycí mřížka reproduktoru. Horní strana naopak nabízí stále ještě i 3,5mm konektor pro klasický jack.

Pokud telefon otočíme, najdeme zde obdélníkový vystouplý rámeček, kde se nachází všechny fotoaparáty a LED dioda. Pod objektivy se nachází plastové záda se zaoblením po stranách. Telefon se tak drží o něco lépe než model bez plus, který je hranatější. Co také chválím je lepší povrch zad, který není tak náchylný na o patlání a nejsou na něm vidět otisky prstů.

  • V praxi

Telefon jsem používal jako svůj vlastní několik týdnů, a za danou cenu funguje dobře. Jediné, na co si člověk musí zvyknout je trochu hranatější konstrukce, i když ne tak hranatá jako u levnějšího modelu bez onoho přídomku plus. Zde jsou totiž záda více zaoblená po stranách a celkovému úchopu to velmi napomáhá. Pokud ovšem budete používat přibalené silikonové pouzdro (což byste rozhodně měli), tento problém zcela odpadá. Velmi také chválím použitý procesor, zkoušel jsem hrát několik velmi náročných her a nestalo se mi ani jednou, že by došel telefonu dech, stále měl dostatek výkonu i na běžící aplikace na pozadí. Kladně hodnotím i fakt že při tomto náročném provozu se telefon ani nepřehříval a byl vlažný, chlazení tedy funguje na jedničku.

Pokud se zaměřím na AMOLED displej, je znát, že tyhle panely kdysi byly jen u lepších telefonů a postupně se dostávají i do nižších hladin. Takže pokud někdo používat podobě drahý telefon z předchozích generací, bude z displeje vyloženě nadšen. Panel disponuje velmi jemným PPI 395. Zde už opravdu nemáte šanci okem zahlédnout jednotlivé pixely, obraz je díky tomu opravdu krásně jemný. Nechybí spousta technologií jako je HDR10+, Dolby Vision. Displej umí až 120Hz, ovšem pokud potřebujete šetřit baterii, tak díky technologii AdaptiveSync Pro lze snížit frekvenci až na 10Hz. Display je také velmi dobře čitelný i za velmi slunečného dne díky maximálnímu jasu 900 nitů.

Na rozdíl od levnějšího modelu Pro nabízí testovaný telefon mnohem lepší výbavu, co se týče kvality fotek. Hlavní fotoaparát od má totiž úctyhodných 200Mpx a světelnost f/1.65. Co rozhodně chválím je přítomnost optické stabilizace či snímače Samsung HPX se sedmi čočkami. Výsledné snímky jsou tak doslova z úplně jiného světa, než u levnějšího modelu. Díky mnohem lepšímu snímači je snad ještě větší rozdíl i za horších světelných podmínek, kde se naplno projeví mnohem větší světelnost F1.65. Dobré výsledky má i 8Mpx ultra široký objektiv Samsung ISOCELL 4H7, který za dobrého světla rovněž fotí pěkně. Naopak zcela zbytečný je zde 2Mpx senzor OmniVision OV02B1. Bohužel XIAOMI se v této oblasti výbavy prostě příliš mnoho zlepšit nesnaží, byť zase, proti podobným levným telefonům z předchozích generací tu nějaké zlepšení samozřejmě je, i ten univerzální SW a AI funkce mají zlepšující se tendenci :).

Dalším krokem bylo vyzkoušet, jak moc dobře dokáže telefon zaznamenat video obsah. Zvládá natáčet videa až v kvalitě 4K ovšem s omezením na pouhých 30 FPS. Pokud byste chtěli větší porci FPS, musíte už snížit rozlišení na 1080p, kde lze nastavit až 120 FPS. Vyšší rozlišení tedy doporučuji spíše pro pomalejší záběry, ovšem pokud byste chtěli zaznamenat třeba sportovní utkání, asi bych sáhnul po nižším rozlišení s větším počtem FPS.

Ohledně zvuku docela překvapí. Zde vládne dvojice kvalitních reproduktorů s certifikací Dolby Atmos, které se postarají o zajímavé ozvučení a mobil lze v případě nutnosti použít i jako přenosný reproduktor. Dokonce dokáží zahrát i basovější projev a není problém si na telefonu shlédnout i nějaký ten film. Velkým plusem může být také dnes již málo používaný 3,5mm konektor. V tomto ohledu tedy nemám žádnou výtku.

Pojďme tedy k hodnocení. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněČtvrtek, 13 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 919x
Komentářů: 1
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuStředa, 12 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 774x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 942x
Komentářů: 1
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!
Starfield dostává DLC Shattered Space a nový UPDATE s módy!Úterý, 11 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 936x
Komentářů: 0
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.
DOOM: The Dark Ages oznámen! Další totální akční nářez.Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1516x
Komentářů: 2
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?
Dragon Age: The Veilguard představeno – BIOWARE se vrací?Pondělí, 10 červen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1254x
Komentářů: 1