Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G – TEST a RECENZE vybaveného cenově dostupného velkého telefonu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pátek, 19 duben 2024
Přejít na obsah
Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G – TEST a RECENZE vybaveného cenově dostupného velkého telefonu
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G je další příspěvek tohoto známého čínského výrobce do střední třídy. Opět dle stejného receptu nabídnout co nejvíce, za co nejméně. Díky generačním posunům na poli technologií, SoC, displejů má tedy i tento relativně levný telefon opravdu dobrý displej a rozhodně velmi slušný výkon. Jeho hlavním lákadlem je však 200Mpx fotoaparát s optickou stabilizací a vynikajícími vlastnostmi od Samsungu. V této cenové relaci je zajímavý po HW stránce, z hlediska SW však stále ztrácí SW a AI funkcemi i schopnostmi videa na TOP modely nedávných starších generací špičkových výrobců. Nicméně běžného uživatele určitě celkově v tomto směru nezklame.

Potěší i solidní zvuk a také ostatní běžná výbava, včetně 5000mAh baterie. Ta zaručí, že v praxi telefon vydrží v plném vytížení zhruba jeden až dva pracovní dny. Několik dní pro méně náročné. Rychlost nabíjení je excelentní, z 0 na 100% nabijete baterii už za pouhých 23 minut i díky dodávanému rychlému 120W adaptéru, který tedy telefon umí využít, což rozhodně mnoho konkurentů nedokáže.

Co nepotěší, jsou klasické vlastnosti levnějších telefonů a také čínských značek především. Tou největší je nástavba ANDROID 13 systému, v tomto případě tedy MIUI 14, která nepřináší vůči čistému systému pro uživatele prakticky nic lepšího. Nepočítáme-li za vylepšení obrovské množství předinstalovaných aplikací s různými nákupními weby s jejich šmírováním uživatele. Většinu lze teoreticky odinstalovat. Firma by měla nabízet 3 roky velkých aktualizací. Jinak ovládání a rozhraní je individuální věc, asi bychom spíše ocenili čistý ANDROID.

Asi největší problém je absence vyšší odolnosti konstrukce. Telefon má jen IP53, bohužel pro XIAOMI v této cenové hladině už existují i modely s IP65/68, kdy začíná být prakticky nepřijatelné, aby telefon kolem 10tis neměl tuhle vyšší odolnost, a tedy nebyl tak snadno zničitelný drobnou nehodou. Výrobce to zjevně ví, takže nedávno představená Note 13 Pro+ generace již IP68 má. Ovšem cena této novinky je těch 12,5 tisíce korun, což byla prakticky i cena předchozí a dnes testované 12 Pro+ generace původně. Dnes se ale prodává za 8 tisíc i méně ve výprodeji.

  • Závěr

Obecně je Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G typický model cenově dostupnější střední třídy s HW nadprůměrným fotoaparátem, který je jeho hlavní předností, ale nemá tak schopný SW a funkce, aby jej plně využila.

Za současnou cenu 8 tisíc má ale rozhodně velmi solidní poměr cena/výkon, i když absence vyšší odolnosti IP68 jej dělá „spotřebnější“. Tradiční slabinou je také obecně software a UI nástavba, která obsahuje velké množství „nevyžádaných aplikací“. Každopádně v těch současných výprodejových akciích s cenovkou kolem 8 tisíc to může být pro někoho zajímavé, ale je zde také velká konkurence, takže to rozhodně není jasná volba, jako byly telefony tohoto výrobce poměrem cena/výkon kdysi. Celkově schopný telefon dnes za rozhodně dostupnou cenu.

Za poskytnutí telefonu dekujeme českému zastoupení Xiaomi

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývoj
Vývoj Cyberpunk 2077 skončil – CDPR chce zrychlit vývojPondělí, 27 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 713x
Komentářů: 1
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelem
Seriálový Zaklínač se ukazuje s novým představitelemNeděle, 26 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 992x
Komentářů: 1
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!
Beetlejuice 2 – druhý film po 36letech!Pátek, 24 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1283x
Komentářů: 3
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!
Na základech Witcher 3 můžete vytvořit zcela novou hru!Čtvrtek, 23 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1211x
Komentářů: 1
Jak se vyrábí počítačové čipy?
Jak se vyrábí počítačové čipy?Středa, 22 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1560x
Komentářů: 0
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventura
Vychází Hellblade 2 – vizuálně působivá psycho akční adventuraÚterý, 21 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1595x
Komentářů: 3