ASUS A21 – TEST a RECENZE překvapivě dobré cenově dostupné mATX skříně s podporou BTF Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Čtvrtek, 31 srpen 2023
Přejít na obsah
ASUS A21 – TEST a RECENZE překvapivě dobré cenově dostupné mATX skříně s podporou BTF
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

ASUS A21 překvapí tím, že jde o normální skříň. Žádné extravagantní prvky, a hlavně žádný papírák. Je designově jednoduchá, ale pěkná a funkční. Ocelové plechy mají slušnou tloušťku, a i zbytek materiálů je rozumných a všechno skvěle sedí.

I design z hlediska chlazení je povedený, a těžko se dá vymyslet více. Zejména s ohledem na cenu skříně. Skříň je totiž velmi levná, ačkoliv levně nevypadá ani nepůsobí. ASUS se snažil o opravdu dostupnou cenu, což 1299 korun vč. DPH rozhodně dostupná je. Vynikající mATX skříň za ty peníze. Pravda, počítejte s dokoupením nějakých rozumných ventilátorů. Pro standardní chlazení bych doporučil alespoň 1x 120mm dozadu a 2x 120mm (nebo 2x 140mm) dopředu. To je cca 140 korun za kus v případě nějakých slušnějších (např. Arctic P12 PWM) nebo až 600 korun za jeden od NOCTUA :). Volba je prostě na vás. Jít můžete také cestou RGB variant, prostě ASUS nechává výběr kompletně na vašem uvážení, byť sám prezentuje na promo fotkách skříň plně osazenu, tedy i včetně těch ventilátorů.

Jedinou zajímavostí A21 je fakt, že podporuje ten nový pokus o standard v podobě desek s konektory na zádech místo v předu. Nevím tedy, jak jiné než ASUS modely, ale ty mATX varianty díky výřezům zvládá. A vypadá i funguje to docela dobře. Rozhodně by tedy v případě nějaké standardizace mohly to samé nabídnout i jiné skříně, zjevně to není zase tak složité, ty otvory udělat.

Celkově ASUS A21 je překvapivě dobrá velmi rozumná skříň, zejména za těch pouhých 1299 korun. Pokud si vystačíte s mATX deskou, vejdou se sem i výkonné větší komponenty s náležitým chlazením a napájením. A skříň není papírák ani neomezuje chlazení. Prostě dobrý design a dobré zpracování. Máte i na výběr černou nebo bílou verzi.

Fakt že nemá žádné ventilátory v základu, je možná něco, co by se dalo kritizovat, ale zohledňuje to ta cena, kdy za ty peníze jde o jednu z nejkvalitněji udělaných skříní ve třídě. Pokud by ASUS nabídl i ATX variantu (možná tedy „A31“?), myslím že by hodně lidí dost zajímala. Zejména za podobné peníze.

Vytkl bych asi jen absenci předního Type-C portu, což by mohlo už některým uživatelům dnes chybět a zde je tedy nejvíce vidět šetření. Celkově ale prostě a jednoduše dobrá, opravdu solidní mATX skříň za překvapivě dostupnou cenu, a dokonce i nejen v černé, ale i elegantní bílé verzi. Těžko za tu cenu požadovat více. Jasné doporučení, pokud něco rozumného a současně cenově dostupného hledáte a vystačíte s mATX formátem.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
ZippoTHC [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-09-06 07:41:24

Vyzerá to dobre s tými konektormi vzadu ale toto aby sa stalo nejakým štandardom tak sa musia firmy stretnúť a dohodnúť ako tie výrezy budú robiť lebo momentalne si každý výrobca robí po svojom.Bojim sa toho aby to neskoncilo kvoli tomu ze si firmy budú chcieť robit vlastné varianty zakladnych dosiek a skrín aby si ľudia kupovali len ich značku. V tom prípade to skončí veľmi rýchlo
GOS007 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Velká výhoda 2023-09-11 17:08:13
avatar
Tak pro mě je to velká výhoda, že nemusím platit za ventilátory, které bych stejně vyhodil, protože by to byly určitě v rámci uchování nízké ceny, jen 3 pin a možná jenom jeden. Aspoň nemusím za ventilátor, který bych vyhodil zbytečně platit, kvůli tomu je skříň levnější a já si zainvestuju do 2× 14 PWM a 1× 12 PWM ventilátoru značky, kterou budu chtít.
darksicek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - mesh 2023-09-11 20:01:54
avatar
Mesh NENÍ filtr a neplní ani jeho funkci. Přestaňte laskavě opakovat tuhle marketingovou kravinu, kterou šíří výrobci jež chtějí ušetřit.
Filtr brání prachu dostat se do skříně. Mesh nebrání prachu dostat se do skříně. Tedy rozhodně ne o moc víc, než jak brání sítko vodě odtéct.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!
Elden Ring: Shadow of the Erdtree – očekáváné DLC představeno!Pátek, 23 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 70x
Komentářů: 0
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpaky
Borderlands v první filmové ukázce vzbuzuje rozpakyStředa, 21 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1485x
Komentářů: 0
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?
Helldivers 2 je hit! Konečně dobrá hra jako služba?Úterý, 20 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1232x
Komentářů: 0
No Man´s Sky dostává další obsah!
No Man´s Sky dostává další obsah!Pondělí, 19 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1323x
Komentářů: 0
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?
Deadpool & Wolverine v parádní ukázce! MARVEL se vrací?Pátek, 16 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1243x
Komentářů: 1
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?
Kingdom Come: Deliverance hlásí úspěch. Kdy dorazí pokračování?Úterý, 13 únor 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2199x
Komentářů: 7