CHIEFTEC Pro Cube CI-02B-OP – TEST a RECENZE překvapivé a cenově dostupné CUBE skříně Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 18 červen 2021
Přejít na obsah
CHIEFTEC Pro Cube CI-02B-OP – TEST a RECENZE překvapivé a cenově dostupné CUBE skříně
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Asi bych si měl už zvyknout, že i skříně za cenu 1000 korun dokáží příjemně překvapit a nabídnout vše, co dobrá skříň pro PC nabízet má. Ale není to standard. Naopak, mizerných skříní kolem tisícovky (i víc) je totiž na trhu stále mnohem více, než těch dobrých.

Chieftec a jeho CI-02B-OP je ovšem jednou z těch vůbec nejlepších. Speciálně za tyhle peníze. Jsem opravdu velmi překvapen funkčním designem v mnoha směrech. Ani materiálově to není ještě papírák. Každopádně přístup do skříně je vynikající, a na tak kompaktní skříň se sem toho i dost vejde. Výborně je řešené i chlazení všeho. Tedy pokud skříň doplníte ventilátory.

Což je nutná podmínky, aby to fungovalo. Chiftec prostě žádnou pozici neosadil, což je jeden z důvodů, proč se tahle skříň prodává za těch pouhých 1100 korun vč. DPH. Samozřejmě ty dva 120mm, ideálně 140mm ventilátory dopředu a na strop, Case znatelně prodraží. A proto se asi i výrobce rozhodl, že tu volbu ventilátorů nechá na vás. Podle mě je to diskutabilní, ale pro mě osobně určitě lepší řešení.

Co si budeme vykládat, ventilátory v takto levných skříní obvykle za moc nestojí, takže na co plýtvat a dávat je sem, když si uživatel může rovnou osadit přesně takové, jaké chce. V tomto smyslu prostě tuhle volbu u tohoto modelu chápu a souhlasím s ní. A po osazení ventilátorů je tahle skříň výborně chlazená. Opravdu skvěle, a to i grafika. Přesto mám jednu výtku.

Do téhle skříně by se totiž na strop v pohodě vešlo AiO nebo vodní chlazení s výměníkem 240/280mm, pokud by výrobce udělal potřebný výřez na stropě (nyní je tam jen na 140mm) a zbavil se (nebo dal možnost vymontovat) ty koše na mechaniky! Tohle je podle mě největší chyba tohoto modelu. Určitě existuje někdo, kdo ocení, že takováto nová skříň v roce 2021 pro optické a diskové mechaniky na trhu ještě existuje, ale podle mého by mnohem více současných uživatelů ocenilo, kdyby mohli ty koše vyjmout a na strop osadit třeba až to 280mm AiO chlazení. Protože by se sem skvěle vešlo. Tohle je podle mě nevyužitá příležitost. Ty možnosti toho skvělého chlazení mohly být ještě lepší.

  • Závěr

Jsme tedy upřímně nadšen z CI-02B-OP. Tohle je vlastně velmi dobrá skříň. A za cenu 1100 korun (i když počítejte ještě pár stovek na alespoň dva kvalitní 140mm ventilátory. Jeden, pokud ještě dáte na strop AiO), je naprosto skvělá. Líbí se mě detaily, možnost odklopení pro snadnější přístup je výborný, osazení filtry atd. skvělé. I ten vzhled není špatný. Je překvapivě prostorná s výbornými možnostmi chlazení i velmi výkonných komponent.

Jedinou výtku mám směrem k těm mechanikám. Kolik uživatelů dnes ty 5,25/3,5“ pozice využije? Podle mě Chieftec mohl tuhle case udělat ještě lepší. Zbavit se těch mechanik zcela, udělat ten přední panel rovnou pro 2x 140mm a hlavně udělat prosto na stropě pro osazení až 280mm výměníku. To by podle mě ocenilo dnes prostě více potenciálních uživatelů. Mohl zvolit i kompromis, nechat ten přední panel jak je, ale udělat tu možnost 240/280mm výměníku na strop tím, že dovolí vyjímat ty koše na mechaniky. Ale to neudělal.

Jinými slovy, Chieftec pro Cube CI-02B-OP je velmi flexibilní, kompaktní skříň, která mohla být ještě o něco flexibilnější :). Celkově jde ale o velmi povedenou, funkčně výbornou skříň, za velmi nízkou cenu. A bez debat, jednu z nejlepších levných skříní na trhu vůbec. Pokud vám stačí maximálně mATX deska, tohle je velmi zajímavá case. Možná kdyby Chieftec najal lepšího designéra aby udělal zajímavější modernější vzhled, a někoho kdo by to i trochu zajímavěji pojmenoval, mohl by s tím na trhu i slušně zabodovat ;). Za nás i v současné verzi, ale velmi rád doporučím.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
xind [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-06-29 08:46:54
avatar
pekna kostka bylyby z toho i pekne servery
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-07-05 22:25:07
avatar
Ty nevyjímatelné koše bych jako chybu neviděl, evidentně zvyšují tuhost konstrukce. Dát je pryč tak horní a přední stěna nemá žádnou výztuž. A využit se dají, disketu nepoužívám víc jak 15 let, ale interní čtečka karet je dobrá věc, člověk to furt nehledá. A do 5,25 pozice pokud člověk nechce DVD se dá dát třeba monitorovací panel s regulátorem otáček
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavu
Vychází Men of War 2 – druhoválečná RTS není v ideálním stavuČtvrtek, 16 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 729x
Komentářů: 0
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do Japonska
Assassin’s Creed Shadows představeno – vydáme se do JaponskaStředa, 15 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1380x
Komentářů: 9
Pán prstenů láká na pokračování seriálu i nový Gollum film!
Pán prstenů láká na pokračování seriálu i nový Gollum film!Úterý, 14 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1285x
Komentářů: 1
Ghost of Tsushima pro PC se stahuje z prodeje – požadavek na PSN
Ghost of Tsushima pro PC se stahuje z prodeje – požadavek na PSNPátek, 10 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1685x
Komentářů: 1
Nové rozšíření pro DayZ – Frostline
Nové rozšíření pro DayZ – FrostlineStředa, 08 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1155x
Komentářů: 0
SONY „poraženo“ nebude chtít PSN k hraní Helldivers 2
SONY „poraženo“ nebude chtít PSN k hraní Helldivers 2Pondělí, 06 květen 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1889x
Komentářů: 2