Chieftronic PowerUp 850W (GPX-850FC) – TEST a RECENZE dobrého počítačového zdroje od klasika Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Čtvrtek, 25 únor 2021
Přejít na obsah
Chieftronic PowerUp 850W (GPX-850FC) – TEST a RECENZE dobrého počítačového zdroje od klasika
Zdroj
Testy - plní co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • Chieftronic PowerUp 850W (GPX-850FC)

                 – TEST a RECENZE dobrého počítačového zdroje od klasika

Značku Chieftec jistě znají i skuteční pamětníci domácích počítačů přelomu tisíciletí. Známý klasický výrobce skříní a zdrojů je tu stále i dnes. Nedávno přišel s vlastní značkou Chieftronic zaměřenou na hráče, kterou neustále rozšiřuje o nabídku produktů. Dnes se podíváme na novou sérii počítačových zdrojů PowerUp, která se od dříve uvedené (a u nás také testované) špičkové 80 Plus platinové série PowerPlay, liší efektivitou. Má certifikaci 80 Plus GOLD a měla by být tedy o něco cenově dostupnější.

Nicméně stále nabízí kompaktní design jen 140mm dlouhého těla s tichým 120mm ventilátorem, výkony od 550W do 850W a plně modulární kabeláž. Chieftec nám poslal na otestování nejsilnější 850W verzi, takže se na ní dnes podíváme. Co zdroj nabízí, jaký je v praxi a otestujeme a proměříme, zda funguje a splňuje všechny náležitosti.

  • Chieftronic PowerUp 850W (GPX-850FC)

Jeden z nejstarších výrobců počítačových skříní a zdrojů udělal svou herní divizi, tak aby mohl nabízet skříně a zdroje v poněkud výraznějším designu, což je značný kontrast proti jinak extrémně konzervativnímu vzhledu a designu běžných Chieftec produktů. Pod značkou Chieftronic tak výrobce nabízí zdroje s barvičkami apod. :). I když tento je také poměrně konzervativní, jediným výraznějším prvkem je bílá barva v oblasti překrytí ventilátoru.

Potěší kompaktní velikostí s délkou jen 140mm a plně modulární kabeláží, která je navíc plochá (nikoliv kulatá) pro snazší uložení a vedení ve skříni. Testovaná 850W verze je nejsilnější z celé řady PowerUp a má tak i nejvíce kabelů a konektorů na nich. Celá tahle série má certifikaci 80 PLUS GOLD, což znamená solidní účinnost minimálně 89% a lepší (230V EU). Jaká je realita? To si samozřejmě dnes proměříme.

Záruka na zdroj od výrobce je slušných 5 let. Nejde o žádný laciný papíráček. Samotný bez kabelů váží 3,35kg, což značí, že výrobce nešetřil materiálem. Pokud vás zajímá, na jaké platformě je postavený, tak OEM výrobcem je CWT (Channel Well Technology), který vyrábí jak Platinum, tak i další Gold řady zdrojů Chieftronic. Mnozí běžní uživatelé možná slyší název CWT společnosti poprvé, ale řekl bych že je velká pravděpodobnost, že nějaký napájecí zdroj od tohoto výrobce máte doma. CWT totiž vyrábí mnoho zdrojů pro IT průmysl všeho druhu, a vyrábí hlavně zdroje, které se pak prodávají pod různými značkami renomovaných „výrobců“.

To je i případ dnes testovaného modelu. Jedná se tedy o velmi rozšířenou platformu a řešení. Samozřejmě výrobci jako CHIEFTEC si zadávají požadované parametry a design svých řešení sami. V případě PowerUP série jsou zde nějaké úspory v designu, například používá Taiwanské kondenzátory, místo Japonských, které najdeme u vyšší Platinové série PowerPlay. PowerUp nemá možnost pasivního chodu chlazení, ventilátor se otáčí vždy, žádné přepínání. Ale je tichý a pracuje v konstantních otáčkách.

Takže se na tenhle zdroj podívejme podrobněji … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vyšlo The Crew Motorfest – automobilová „FORZA“ od UBI
Vyšlo The Crew Motorfest – automobilová „FORZA“ od UBINeděle, 24 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 340x
Komentářů: 0
STARFIELD se dočká prvních vylepšení
STARFIELD se dočká prvních vylepšeníÚterý, 19 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1720x
Komentářů: 3
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS paráda
Dune: Spice Wars dorazila – pro fandy 4X RTS parádaPondělí, 18 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2086x
Komentářů: 2
CyberPunk 2077 vysvětluje první a jediné DLC
CyberPunk 2077 vysvětluje první a jediné DLCPátek, 15 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2661x
Komentářů: 2
Horizon Forbidden West vyrazí na PC už letos?
Horizon Forbidden West vyrazí na PC už letos?Středa, 13 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1564x
Komentářů: 13
Assassin’s Creed Mirage v herní ukázce nevypadá ideálně
Assassin’s Creed Mirage v herní ukázce nevypadá ideálněÚterý, 12 září 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2723x
Komentářů: 3