Cooler Master MasterBox 540 – TEST a RECENZE normální PC skříně s pěkným RGB Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sobota, 06 listopad 2021
Přejít na obsah
Cooler Master MasterBox 540 – TEST a RECENZE normální PC skříně s pěkným RGB
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Interiér

Po odkrytí skleněné bočnice se naskytne náhled na celé uspořádání vnitřku skříně. Rozložení skříně je celkem tradiční. V levé části skříně je pozice pro základní desku, pod tou se nachází krycí plech pro napájecí zdroj. V tomto plechu se nachází shora perforace pro lepší chlazení a dole je malý výřez, aby bylo vidět na samotný zdroj.

Pokud se podíváme na druhou stranu skříně, uvidíme na hlavním plechu dvě pozice pro menší 2.5“ disk, pod nimi je pozice pro zdroj a vedle je šachta pro dva 3.5“ větší disky. Samozřejmě místo nich lze namontovat i ty menší. Celkem tedy pojme skříň jenom 4 disky, což je na tak velkou skříň podprůměr. Pokud tedy vyžadujete opravdu velký diskový prostor, budete se muset spolehnout i na M.2 sloty na základní desce.

Pokud jde o instalaci kabeláže, vyžaduje celkem dost péče. Prvním problém je pouze 2cm mezera mezi hlavním plechem, na kterém drží základní deska a samotnou bočnicí. To není nějak moc, skříně v podobně cenové hladině mají minimálně o 0,5 až 1cm více. Také mezera mezi zdrojem a šachtou na disky není moc velká, a pokud máte silnější delší zdroj, budete muset tento disk vymontovat, aby vůbec šel tento zdroj namontovat, a ještě nějak se poprat s oním managementem kabeláže. V tomto směru jsem byl tedy trošku zklamaný, že se tomuto výrobce více nevěnoval. Co ale chválím, jsou pogumované výplně, kudy kabely vedete k základní desce a grafické kartě.

Pokud jde o vnitřní proud vzduchu, skříň v základu pracuje v takzvaném plně podtlakovém režimu. To znamená, že dovnitř není vzduch nijak nasáván. Jediný ventilátor, který je zde nainstalován naopak vzduch ze skříně vyfukuje. Tím vzniká podtlak a vzduch je samovolně do skříně nasáván všemi volnými průduchy, které se zde nachází. Já osobně bych možná zvolil spíše variantu, že by byl ventilátor na předku skříně a vzduch do skříně spíše nasával, a ohřátý vzduch by pak samovolně unikal ze skříně jejím zcela volným stropem. Výrobce asi tento způsob zvolil proto, že takto je onen jediný ventilátor lépe vidět a prostě to líp vypadá.

Pokud byste chtěli chladící schopnosti vylepšit, je zde možnost osadit až 6 dalších ventilátorů, nebo vodní chlazení s radiátorem o velikosti až 360mm na předek i strop skříně.

Podívejme se tedy na to, co se dá do skříně namontovat a jaká je v praxi …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazuje
Halo: Campaign Evolved – remake prvního dílu se ukazujeSobota, 13 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 105x
Komentářů: 0
Gothic 1 Remake vyšel a slaví úspěch!
Gothic 1 Remake vyšel a slaví úspěch!Pátek, 12 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 112x
Komentářů: 0
FABLE v dlouhé ukázce – nevypadá špatně
FABLE v dlouhé ukázce – nevypadá špatněČtvrtek, 11 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 487x
Komentářů: 0
Tomb Raider: Legacy of Atlantis – remake prvního dílu v ukázce!
Tomb Raider: Legacy of Atlantis – remake prvního dílu v ukázce!Čtvrtek, 11 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 714x
Komentářů: 1
Resonance: A Plague Tale Legacy – akčnější odbočka série
Resonance: A Plague Tale Legacy – akčnější odbočka sérieStředa, 10 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 417x
Komentářů: 0
Exodus – duchovní nástupce Mass Effect v pořádné ukázce!
Exodus – duchovní nástupce Mass Effect v pořádné ukázce!Úterý, 09 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 686x
Komentářů: 1