Fractal Design Define S2 Vision RGB – TEST stylové a funkční skříně nově s parádním vzhledem! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 24 duben 2019
Přejít na obsah
Fractal Design Define S2 Vision RGB – TEST stylové a funkční skříně nově s parádním vzhledem!
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

 

  • Fractal Design Define S2 Vision RGB

                   – TEST stylové a funkční skříně nově s parádním vzhledem!

S Fractal Design spolupracujeme už dlouho, prakticky od začátku její existence a testujeme téměř každý její nový produkt. A Fractal Design skutečně pečlivě sbírá poznatky nás recenzentů a uživatelů a aktivně se zajímavá o to, co bychom vylepšili apod. Přiznám se tedy, že dnes testovaná novinka je model, který vznikl i díky mému přispění, protože už několikrát jsem o podobnou skříň Fractal Design žádal. Doslova jsem se ptal, zda by bylo možné vyrobit v tom funkčním designu DEFINE R6/S2 skříň, která by místo nudných klasických panelů, měla všechny panely poloprůhledné ze skla. No a protože jsem nebyl sám, kdo si myslel že by to byl zajímavý nápad, tak Fractal Design přesně tohle vyrobil!

  • Fractal Design Define S2 Vision

Takže vzal svůj již osvědčený a několikrát v poslední době modifikovaný současný design DEFINE řady, tedy modelů R6 a S2 a prostě použil na vnější panely všude temperované sklo. Není tedy skleněná jen ta jedna bočnice, což už dnes není nic neobvyklého ani nového, stejná skleněná bočnice je v základu i na druhé straně a skleněný panel je také nahoře a také vpředu. Pokud si ale myslíte, že Fractal obětoval funkčnost, zejména pokud jde o chlazení apod. tak nikoliv.

Nicméně Fractal Design zašel přeci jen ještě dál. Tuhle skříň můžete mít ve verzi Define S2 Vision Blackout, která má to kompletní prosklení, ale uvnitř jsou klasické nesvítící ventilátory. Tedy prostě jde o Define S2 se skleněnými panely. Ovšem pro ty z nás, kteří rádi trochu zajímavější vzhled, tak poprvé Fractal Design přidává i skutečné RGB podsvícení. A nejen běžný LED pásek, ale k tomu i zbrusu nové vlastní PRISMA RGB ventilátory a modul pro ovládání podsvícení. Dnes se právě podíváme na tuhle nejvyšší verzi, která se jmenuje Define S2 Vision RGB a přichází v základu se čtveřicí nových 140mm RGB ventilátorů PRISMA, modulem RGB a RGB LED páskem pro zcela unikátní design a vzhled, který u modelů Fractal Design rozhodně nejsme zvyklí vídat.

Zdůrazňuji, pokud se vám ty „blikátka“ nelíbí, tak tuhle skříň můžete koupit bez nich, se standardními 140mm nesvítícími ventilátory a prostě kompletně bez RGB podsvícení jako VISION Blackout jen se skleněnými panely. Výhodou toho je i nižší cena, kdy samozřejmě podsvícená VISION RGB verze je výrazně dražší.

Nebudu ale zatírat, že tohle je vlastně další variace na DEFINE R6 a speciálně S2 model, který na rozdíl od R6 nemá tu modularitu a možnost předních košů na disky a 5,25 pozice. S2 modely mají dnes běžnější otevřený design, protože jednoduše klasické koše nejsou třeba. Samotnou DEFINE S2 jsme samozřejmě testovali:

Novinka DEFINE S2 VISION se od standardní S2 liší hlavně tedy skleněnými zatmavenými panely, má jeden 140mm ventilátor v základu navíc, má lepší modul pro řízení otáček ventilátorů a pár drobných vylepšení ohledně podpory vodního chlazení. No a VISON RGB verze má tedy kompletní RGB podsvícení. Základní konstrukce a možnosti skříně ale zůstávají pochopitelně stejné.

To znamená kvalitní funkční zpracování všech detailů. Podpora i velkých E-ATX desek. Možnost osazení i dlouhých grafik, a to i vertikálně. Spousta místa i na největší klasické chladiče procesorů, ale i spousta místa na velké radiátory apod.

Dnes se tedy podíváme speciálně na tu podsvícenou RGB verzi, která přináší něco zcela nového do nabídky Fractal Design skříní, určitě není pro každého, ale současně dokazuje, že když se to dobře udělá, může to vypadat, a hlavně fungovat, vážně dobře. 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1776x
Komentářů: 1
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1181x
Komentářů: 2
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1469x
Komentářů: 1
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 4084x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1571x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1449x
Komentářů: 0