Fractal Design Define S2 Vision RGB – TEST stylové a funkční skříně nově s parádním vzhledem! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 24 duben 2019
Přejít na obsah
Fractal Design Define S2 Vision RGB – TEST stylové a funkční skříně nově s parádním vzhledem!
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Nebudu lhát, Fractal Design Define S2 Vision RGB je mou novou nejoblíbenější Fractal Design skříní :). Vypadá prostě fantasticky. Ano, ne každý je fanda prosklení a podsvícení, ale nikdo vám ho nenutí a platit za ně nemusíte. Ovšem RGB verze dokáže dodat jedinečný styl a nemusí to vypadat jako pouťová atrakce.

Nové PRISMA ventilátory se povedly, Fractal dodává i jednoduchý malý modul, kterým dokážete synchronizovaně řídit kompletní podsvícení, měnit barvy, měnit režimy apod. aniž byste museli něco řešit přes nějaký software. Samozřejmě ale můžete, systém podporuje systémy RGB jednotlivých výrobců desek.

Výsledný vzhled prostě záleží na vás, já mám rád třeba kombinaci bílé barvy. Samozřejmě pokud se pro podsvícení rozhodnete, měli byste si dát záležet na vnitřku, protože tahle skříň je jako akvárium, je tam vidět ze všech stran, včetně ze strany, kde má být schovaná kabeláž. Zde oceníte skvělé možnosti pro uchycení, vedení i schování kabeláže, které tahle skříň má.

Pokud jde o praktický provoz skříně, přístup vzduchu je dobrý, na plné otáčky až 1700ot/min jsou samozřejmě ventilátory jasně slyšet, ale není to otravné. Nicméně systém automatického řízení funguje skvěle a otáčky jsou tedy s ním v praxi mnohem nižší a skříň je tichá. Ostatní hlučnost už záleží na zvolených komponentách. Silné skleněné panely ale poměrně slušně blokují hluk, i když na „vycpanou“ DEFINE R6 to samozřejmě nemá.

  • Závěr

Nebudu lhát, DEFINE S2 VISION RGB je „výstavní SHOW skříň“ a to podsvícení není pro každého. Ale Fractal Design přesně podobný model v nabídce potřebuje. Skvělý funkční základ doplňuje tedy zbytečné, leč zajímavé prosklení a RGB podsvícení pro ty, kteří tyhle prvky chtějí. K tomu mám jedinou výtku, bohužel skříň neumožňuje převrátit vnitřní uspořádání tak, aby do skříně viděl na komponenty z její pravé strany. Opět je vše jen z levé strany, což pro mě, který má PC na levé straně, není ideální. Ale chápu, že tento konstrukční prvek by vyžadoval výrazné přepracování celé konstrukce a to asi Fractal udělá až u nějakého zcela nového modelu. V tomto případě je S2 VISION prostě využitím stávající S2 konstrukce a doplnění o vizuálně zbytné, leč zajímavé prvky.

A samozřejmě není to zadarmo. Nemá smysl chodit kolem horké kaše, základní DEFINE S2 je z hlediska možností a fungování jako CASE stejně dobrá. Vynikající prostorná skříň a má i slušnou cenu zhruba 3900 korun. Poměr cena/výkon je tedy vzhledem ke zpracování a možnostem skvělý. Nová edice DEFINE S2 VISION přidává prosklení všech panelů, což je samozřejmě mnohem dražší na výrobu, a v ceně se to tak musí negativně odrazit. Základní nepodsvícená verze s nepodsvícenými ventilátory (je zde ale o jeden navíc, než má standardní S2) jen s tím prosklením, tedy DEFINE S2 VISION BLACKOUT, stojí 5200 korun. A to už je dost a samozřejmě poměrem cena/výkon nemůže jinak stejně funkční standardní DEFINE S2 konkurovat.

A pokud budete chtít i to RGB podsvícení, tedy 1x RGB LED pásek a 4 ARGB PRISMA ventilátory k tomu, tak DEFINE S2 VISION RGB, kterou jsme dnes testovali, vás přijde na 6600 korun vč. DPH. Kvalitní RGB není levné :). Je to prostě o vzhledu, za ten si zde připlácíte. Sám za sebe musím říci, mě se to líbí. Je to zbytečnost, to říkám na rovinu, ale je to prostě možnost, kterou jsme dosud neměli. Asi ani u firmy Fractal Design z tohoto podsvícení neskáčí všichni nadšením (milují svůj jednoduchý funkční styl), ale trh a uživatelé si tohle žádají. A já myslím, že Fractal Design zvládl kombinaci svého jednoduchého funkčního elegantního designu s podsvícením a prosklením, na jedničku. A i bez toho podsvícení je kompletní prosklení zajímavý prvek, je to opravdu skvěle vypadající skříň, což jen doplňuje vynikající provedení a funkčnost základního designu DEFINE R6/S2 série. Jediná věc, co bych vytkl, že není pravostranná verze skříně, jen tahle klasická levostranná. V současnosti také není k dispozici jiná, než černá edice a třeba bílá verze by mohla být zajímavá.

DEFINE S2 VISION tak mohu vřele doporučit pro ty, kterým přijde standardní S2 trochu nudná. I bez podsvícení vypadá prosklená zatmavená VISION skvěle, a pro ty kteří chtějí světýlka, je tu konečně i RGB verze a mohou se pořádně vyřádit na své sestavě. Vynikající skříň, samozřejmě ty nadstandardní designové vzhledové prvky ale něco stojí, ale nemusíte za ně platit, pokud je nechcete, protože stejně funkční základní DEFINE S2 zůstává na trhu za tu skvělou cenu. Nyní prostě jen máte možnost koupit si vizuálně odvážnější provedení. A to bez i s RGB podsvícením.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 12
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-24 23:36:50
avatar
Jo a tak mě se líbí hodně ... až si budu stavět nový komp, tak bych do téhle klidně šel, ale zas 6 litrů za to dávat, no uvidíme
Allie Fox [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-26 21:43:42
avatar
Sharkoon TG5.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-25 00:15:37

V tom tmavém provedení vypadá dobře. Design se povedl, včetně průsvitu černých ventilátorů. Správná Black Case
Dirtrix [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-25 08:37:37

Já si tedy nemohu pomoct, ale tyhle RGB skříně ve mně vždy vyvolávají dojem herního automatu. Jen pak marně hledám tu páku na boku
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-25 16:30:12

Mi to připomíná Kolumba, jak měnil s Indiány bezcenné cetky-zrcátka a sklíčka za jejich zlato. A šamany korumpoval ohnivou vodu, aby Indiány ujistili že s korálky jejich squaw "Vypadá prostě fantasticky" má "jedinečný styl" "unikátní vzhled".
Rafan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-26 07:57:36
avatar
JJ politika cetek. Lesklá pozlátka. Typická USA verze desingu, co není pochromované nevypadá dobře.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-26 21:25:31

To RGB jde snad vypnout. Bez toho vypadá case vydařeně.
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-26 22:49:11

Taky se prodávají RGB boty. Funkční jsem viděl toliko jednou, ale třeba je má na nohou každý druhý, a používají megahustou fičuru vypnutí podsvícení
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-26 23:52:27

A RGB rukavice, aby jsis posvítil na cestu, nebo odemykání se ulehčí. Horší to bude pro kapsáře
buzuluq [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-26 18:49:23
avatar
Jeee přijely kolotoče...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana Wakea
Control – nová hra od tvůrců Maxe Payne a Alana WakeaStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 806x
Komentářů: 9
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATION
Humankind – nová tahová strategie ve stylu CIVILIZATIONStředa, 21 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 480x
Komentářů: 0
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019
Borderlands 3 – kompletní představení hry roku 2019Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1048x
Komentářů: 6
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.
Nové Need for Speed podrobněji. Vypadá hrozně.Úterý, 20 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1168x
Komentářů: 6
Metro Exodus dostává příběhové DLC
Metro Exodus dostává příběhové DLCPondělí, 19 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 867x
Komentářů: 0
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2044x
Komentářů: 1