Fractal Design Torrent NANO – TEST a RECENZE nové malé ale prostorné mini-ITX skříně Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 09 únor 2022
Přejít na obsah
Fractal Design Torrent NANO – TEST a RECENZE nové malé ale prostorné mini-ITX skříně
Exteriér
Interiér
V praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • Fractal Design Torrent NANO – TEST a RECENZE

                                                   nové malé ale prostorné mini-ITX skříně

Loňská novinka společnosti Fractal Design, obří skříň TORRENT, vzbudila pozornost svým velmi promyšleným docela unikátním designem zaměřeným na extrémně dobrý průtok vzduchu a tedy chlazení. Tuto skříň jsme pro vás samozřejmě otestovali se vším všudy:

Nicméně jde o opravdu obrovskou počítačovou CASE, určenou pro obří EATX desky, grafiky atd. Většina uživatelů nic tak obrovského skutečně nepotřebuje, a tak nyní Fractal rozšiřuje tento specifický vlastní design hned dvojicí nových modelů, které jsou hlavně menší. Je mezi nimi Torrent Compact, který jde stále hodně prostorný a jde tedy o trochu zmenšenou původní Torrent, a pak je tady mnohem menší varianta Torrent NANO, která pojme jen mini-ITX základní desky.

Postupně se podíváme na obě, ale dnes se podrobněji zaměříme na tu novou nejmenší verzi, tedy model NANO, který rozšiřuje nabídku mini-ITX skříní tohoto výrobce.

  • Fractal Design Torrent NANO

Na rozdíl od jiných mini-ITX skříní se nesnaží být vyloženě co nejmenší. Naopak stále pojme i obří grafiky a případně AiO chlazení a klasicky velké komponenty (s výjimkou desky), ale primárně je dělaná zkrátka na co nejlepší klasický průtok vzduchu a vyráží na trh také s tím unikátním 180mm předním ventilátorem.

Jako obvykle jde o kvalitní skříň, kde výrobce kouká sice na rozumný poměr cena/výkon, ale také na velmi kvalitní a funkční zpracování, při originálním designu. Nešetří se zde tedy každá koruna na materiálu apod. Výsledkem je, že tahle rozměrově menší skříň má pořád 417 x 222 x 374 mm, a váží až 6kg (verze se skleněnými bočnicemi).

Samozřejmě Fractal použil ten zajímavý design přední části z původního velkého Torrent modelu s nerušeným přístupem vzduchu. Za ním je v základu ten Dynamic X2 GP-18 nebo Prisma AL-18 ventilátor, tedy neobvyklý 180mm model. Lze jej nahradit i klasickými 120/140mm a odpovídajícím výměníkem vodního chlazení, pokud chcete, i když to trochu popírá smysl Torrent série. Ta je evidentně dělaná primárně pro klasické chlazení a pasivy. Tomu odpovídá i zapojení zdroje do chlazení vnitřního prostoru skříně, protože na rozdíl od prakticky všech moderních skříní, Torrent série má pozici pro zdroj nahoře. A to i u této nejmenší NANO varianty.

Ta je samozřejmě vnitřním uspořádáním trochu originálnější a odlišná od větších TORRENT variant. Jde rozhodně o jednu z největších „mini-ITX“ CASE na trhu, není tedy zdaleka tak stísněná, což znamená že se tam snáze vejdou klasické větší komponent, a hlavně odpovídající pořádné chlazení, kabeláž atd.

Jako obvykle Fractal věnoval spousta pozornosti chytrým detailům, například upínání a vedení kabeláže, pohodlnému a snadnému oddělení panelů, kvalitním filtrům a ventilátorům apod. V případě posledních modelů skříní i AiO chladičů je dělá tahle firma také trochu „zajímavější“, kdy vyjma klasických černých variant bez i se skleněnými bočnicemi, existuje také bílá verze a také RGB varianta se svítícím ventilátorem a malým RGB pruhem (obojí plně nastavitelné). Právě tu máme dnes na otestování. Takže jaká je? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázce
Deadpool & Wolverine – očekávaný film v parádní ukázceÚterý, 23 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 522x
Komentářů: 0
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.
Fallout seriál se dočká druhé řady. Zájem je i o hry.Pondělí, 22 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 839x
Komentářů: 1
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšení
Unreal Engine 5.4 představuje další masivní vylepšeníPátek, 19 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3138x
Komentářů: 0
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PC
Česká 3 roky stará hra Vigor brzy na PCStředa, 17 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1348x
Komentářů: 0
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?
StarCitizen přidává nový editor postav – kdy konečně vyjde?Úterý, 16 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1216x
Komentářů: 5
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačí
MSI Claw otestován – na konkurenci dle očekávání nestačíPondělí, 15 duben 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1894x
Komentářů: 1