Napsal Jan "DD" Stach a redakce
Pondělí, 11 květen 2026
Přejít na obsah
Gigabyte Aorus Elite AE1000PM ICE – TEST a RECENZE kvalitního tichého zdroje za super cenu!
Zdroj
Testy aneb plní, co slibuje?
Závěr a hodnocení
  • Závěr a hodnocení
Gigabyte znovu potvrzuje, že dokáže nabízet velmi zajímavé zdroje. V tomto případě bych řekl jeden z vůbec nejzajímavějších normálních zdrojů na současném trhu. V první řadě má solidní výkon 1000W, výbornou vysokou účinnost a plní standardy 80Plus Platinum i Cybernetics Platinum s naprostým přehledem.
Navrch je překvapivě kompaktní s jen 140mm délkou, čemuž tedy odpovídá jen 120mm ventilátor, ovšem i ten překvapí extrémně tichým provozem. Ano, teploty na výdechu a uvnitř zdroje jsou ve vyšších zátěžích o něco vyšší, než je u většiny zdrojů obvyklé, ale zjevně to není problém, funguje to a zdroj je tak velmi tichý.
Bez přehánění, Gigabyte Aorus Elite AE1000PM v černém nebo velmi pěkném bílém „ICE“ provedení je jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) zdrojů na současném trhu s ohledem na cenu a to, co za ni nabízí. Kvalitativně srovnatelná konkurence s podobnou zárukou a špičkovým Platinum zpracováním stojí běžně minimálně o 1000 korun více. Tohle je opravdu působivý produkt na poli běžných PSU, kterým se Gigabyte evidentně snaží napravit si reputaci u některých. A myslím, že se mu to daří. Gigabyte Aorus Elite AE1000PM ICE není prostě jen velmi kvalitní a výkonný zdroj, ale na objektivně špičkový model má díky překvapivě dostupné cenovce naprosto excelentní poměr cena výkon. Lepší zdroj za tyhle peníze v době vydání recenze jsme upřímně nedokázali najít. A Gigabyte přitom neudělal žádné kompromisy ani šetření. Prostě jen nemá ozdůbky jako LCD displej, RGB a další vylomeniny, které by jej jen zbytečně prodražily. Upřímně, pokud koukáte po slušném zdroji s až 1000W, je těžké najít dobrý důvod pořídit si nějaký jiný, a hlavně nějaký levnější než tenhle.