GIGABYTE UD1300GM PG5 – TEST a RECENZE cenově dostupného 1300W Gen5 ATX 3.0 zdroje Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce
Friday, 04 August 2023
Přejít na obsah
GIGABYTE UD1300GM PG5 – TEST a RECENZE cenově dostupného 1300W Gen5 ATX 3.0 zdroje
Zdroj
Testy aneb plní, co slibuje?
Závěr a hodnocení
  • Zdroj
Balení je rozhodně méně okázalé, než prémiové produkty Gigabyte, ale má vše, co má mít.
Gigabyte nevymýšlel žádné výstřelky. Design je jednoduchý, praktický a funkční. Rozměry jsou standardních 160  x150 x 86 mm, samozřejmě nepřekvapí značná hmotnost téměř 1,7kg, což je dobré znamení, že se na zdroji nešetřilo.
Žádné RGB podsvícení, žádné LCD obrazovky, to je výsada jiné série zdrojů Gigabyte. Tohle je opravdu běžný model. Použitý 140mm ventilátor má semi-pasivní režim, kdy do 260W zátěže zůstává vypnutý.
Testovaná 1300W verze má podstatně více konektorů a tedy kabeláže než obě slabší varianty, překvapivě ale má stále „jen“ jeden ten 650W Gen5 konektor, kdy výrobce tedy vše investoval do ostatních, kterých je opravdu hodně.
  • Kabeláž
Asi jsme tu ještě neměli zdroj s takovým množstvím kabeláže, jako dnes testovaný model. Vedle tedy toho 650W Gen5 tu máme samozřejmě klasicky 24Pin, 2x 4+4Pin pro CPU, a hned 2x + 5x 6+2Pin PCIe. 3x SATA s celkem 12 konektory a 2x kabely s klasickými konektory pro disky. Vše v maximálních počtech.
  • Vnitřní design
Nová je mnohem robustnější, což samozřejmě s ohledem na výkony od 850 po 1300W také očekáváme. Je postavena kolem standardů ATX12V v3.0, EPS 2.92. Základem je dnes běžná jedna silná 12V větev, což je dnes nejčastější konstrukce současných zdrojů s aktivním PFC. Testovaná nejvýkonnější 1300W verze má na té jedné 12V větvi konkrétně 108,3A při 1300W. Zdroj je certifikovaný jako 80Plus GOLD s tomu odpovídající účinností.