Lian Li PC-O11 Dynamic – TEST prostorné PC skříně pro nadšence od Der8auera Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Čtvrtek, 14 únor 2019
Přejít na obsah
Lian Li PC-O11 Dynamic – TEST prostorné PC skříně pro nadšence od Der8auera
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a provoz
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Skříň O11 Dynamic se Lian Li povedla a připomínky a návrhy Der8auera, který zjevně ví, co dnešní nadšenci do vodního chlazení a taktování od skříně očekávají, byly určitě přínosné. Takže se nedivím, že se nestyděl se pod skříň podepsat, kdy CASE obsahuje plaketu s jeho jménem. Hezký detail.

Co se nám obecně na skříni libí je fakt, že nejde úplně s davem a není prostě stejná, jako 90% konkurence. Nesnaží se sice objevit Ameriku a znovu vynalézt PC skříň, ale ten dnes obvyklý otevřený vnitřní design a uspořádání přeci jen dělá trochu po svém. Místo přístupu vzduchu zpředu, je zde mohutný přístup z boku. Líbí se nám řešení usazení zdroje a stejně tak možnost hnát vzduch zespodu ke kartě je zajímavý. Většina skříní má dnes dole tunel, tato skříň jej nemá a funguje to.

Přitom celkově se nedá říci, že by Lian Li vymýšlelo něco výrazně inovativního. Design je celkově jednoduchý, použité materiály nejsou nijak exotické, ani se jimi neplýtvá. Snad jediné, co se dá vytknout, je absence ventilátorů v základu, kdy zkrátka si musíte dokoupit ventilátory sami, což se pochopitelně na ceně odrazí. Takže berte v potaz při srovnání cen, že většina skříní v této cenové hladině má většinou 3 ventilátory osazeny a ty také něco stojí. Tahle je nemá, a tak se cena může zdát o něco atraktivnější za takhle postavenou case. Na druhou stranu lze absenci ventilátorů pochopit a ohodnotit jako správné rozhodnutí, vzhledem k zaměření skříně na nadšence, na vodní chlazení apod.

Jednoduše uživatelé nadšenci si budou chtít vybrat ventilátory podle svého. Stejně jako zbytek HW, kdy si tady celkem máte dát na design komponent a chlazení pozor, protože do skříně je hodně vidět. Přímo vybízí k tomu použít RGB ventilátory a RGB prvky obecně. Nemluvě o kompletním vodním okruhu apod. Údržba skříně z hlediska prachových filtrů není složitá. Všude jsou přítomné kvalitní magneticky uchycené prachové filtry.

  • Závěr

Lian Li PC-O11 Dynamic je jednou z nejzajímavějších skříní ve vyšší střední třídě, kdy se nebojí jít trochu vlastním směrem a odlišit se od davu. Kromě pěkného vnějšího designu a maximální možnosti pohledu dovnitř, je zaměřena hlavně na účinné a funkční chlazení a možnost osazení opravdu velmi výkonných komponent. To vše ve stále rozměrově poměrně kompaktní skříni, která velmi dobře využívá vnitřní prostor.

Řekl bych možná vůbec nejlepší ukázka využití tohoto moderního otevřeného designu bez předních košů apod. Skříň se v ČR prodává, cena 3400 korun vč. DPH je velmi přijatelná (i když neobsahuje ventilátory) a jediná škoda je, že kupodivu není zdaleka tak rozšířená v nabídce českých obchodů, jako řada jiných značek. Takže spousta potenciálních uživatelů na ní třeba ani nenarazila a neví, že existuje. Ale to se teď změnilo, teď když jsme ji na DDWorld.cz pro vás vyzkoušeli :). Je to dobrá velmi funkční počítačová CASE, velmi zajímavá ve své cenové hladině a můžeme ji rozhodně doporučit.

Za poskytnutí skříně na test děkuji firmě Lian Li

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
shadowmage [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-16 23:33:56
avatar
když je ta skříň bez ventilálorů tak by bylo docela zajímavé porovnat, jaké by byly výsledky, kdybyste tam dal ty nejnovější ventilátory Noctua ze Steroxu místo téhle barevné kolotočářské hrůzy. Z toho aby bedna zářila víc než obrazovka jsem vyrostl tak před 15 lety. Jinak hezký test, Lian Li vždycky patřila k mým oblíbeným, drahá, ale kvalitní s elegantním vzhledem, co neurazí v žádném prostředí. Cena téhle mile překvapila, v minulosti to byli větší pálky
Mescalamba [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-02-17 02:25:54
avatar
Cena je z důvodu minima hliníku, to je to co je drahé na Lian-Li bednách. Hliník se v případě téhle odstěhoval do Humpolce (no nejen téhle).

Jediné co je tam z hliníku je tuším ten tenký pruh vpravo vepředu. Což je přesně důvod proč bych si tuhle case nekoupil. Neb beden s podobnýma či lepšíma vlastnostma je spousta (a včetně toho hliníku).

Větráčky tam dali co dostali zapůjčené od sponzorů. To není recenzentova vina.

Osobně bych tam dal nejspíš Silent Wings 3 (ty rychlejší, 2200RPM), které mají hodně slušný statický tlak (vs hluk, či spíš ticho).

Samozřejmě to není nic proti industrial Noctuám, ale na ty nemá asi nic (minimálně ne v poměru hluk vs výkon).
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-04-16 10:03:25
avatar
bohuzel Lianli se mnou nespolupracuje, ventilatory totiz poslali kolegovi STachovi a ne me.. Takze bohuzel..
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnu
Fandové Playstation zuří. Horizon: Zero Dawn na PC v srpnuPondělí, 06 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5214x
Komentářů: 34
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!
Fallout se dočká hraného seriálu od AMAZON!Neděle, 05 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 920x
Komentářů: 5
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!
DIABLO II slaví 20 let – stále nejlepší díl série a ARPG!Sobota, 04 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1736x
Komentářů: 13
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!
Crysis Remastered odloženo – lidem se nelíbí ukázka!Čtvrtek, 02 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2848x
Komentářů: 23
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatným
Vyšla nová Trackmanita! Je fajn, ale s mizerným předplatnýmStředa, 01 červenec 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 851x
Komentářů: 0
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.
Polda 7 bude! Česká herní série se dočká pokračování.Pondělí, 29 červen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1191x
Komentářů: 2