TEST: Be Quiet! Silent Base 801 – tichá modulární a dobře udělaná CASE za dobrou cenu Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Středa, 21 listopad 2018
Přejít na obsah
TEST: Be Quiet! Silent Base 801 – tichá modulární a dobře udělaná CASE za dobrou cenu
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Silent Base 801 se jako evoluce povedla a Be Qiuet! se určitě učí. Vůči předchozímu modelu přináší některá opravdu příjemné vylepšení. Například instalace vodního chlazení je díky vysouvatelné konstrukci, na které je připevněn radiátor mnohem jednoduší a hlavně rychlejší. Také ruční regulace ventilátorů, kterou lze přepnout i do režimu PWM, kdy si ventilátory řídí základní deska sama, není funkce k zahození. Co také chválím je vylepšení odvětrávání stropu skříně, kde výrobce vůči předchozím modelům přidal další tři odvětrávací otvory navíc, což byla asi moje doposud největší výtka, protože v minulosti bylo toto odvětrávání celkem nedodatečné. Je tedy příjemné vidět, že výrobce zareagoval na zpětnou vazbu z recenzí.

Co jistě lidé také ocení, je celkový design skříně, který je hodně decentní a celé to podtrhují použité kvalitní materiály jako je kvalitní ocelový plech a temperované sklo. Také se mi hodně líbí mechanismu otevírání a zavírání bočnic, je totiž zcela bez šroubkové. Co je také unikátní pro tuto skříň je možnost si otočit vnitřní uspořádání, tedy ten hlavní plech se základní deskou na druhou stranu skříně. I když jde o kompromisní řešení, vzhledem k chlazení grafické karty, tak tohle moc jiných case na trhu neumí (natož v této cenové hladině) a rozhodně to může pro někoho představovat rozhodující faktor při rozhodování o koupi. Zejména s ohledem na fakt, že neexistuje moc skříní, které jsou orientované napravo, ačkoliv je řada uživatelů, kteří by přesně tohle ocenili.

Celkově je Be Quiet! Silent Base 801 jednou z nejzajímavějších a nejlepších počítačových skříní ve střední třídě. Cena 3699 korun za model s oknem a 3399 korun za model s pevnou bočnicí je vynikající vzhledem k tomu, jak dobře je skříň vyrobena, s jakými možnostmi a jak skvěle je utišená včetně přítomnosti tří špičkových ventilátorů v základu. A konkurence tedy rozhodně musí s Be Quiet počítat. Pokud jde o konkurenci, tak můžeme říci, že nejblíže a nejpodobnější pojetím, zpracováním i důrazem na solidní cenu, tichý provoz a modularitu, je Fractal Design Define série (konkrétně R6 model). Proti té má Be Quiet výhodu hlavně v tom otočitelném vnitřním uspořádání, což je něco, co mě osobně u R6 docela chybí, protože někteří chtějí/musí mít počítač nalevo od sebe a do bedny na své komponenty pak skrze sklo nevidí, protože je nalevo. Be Quiet to u 801 modelu umožňuje, byť s kompromisem, otočit, mít tedy case nalevo a zároveň vidět na své komponenty uvnitř.

Každopádně Be Quiet! Silent Base 801 od nás určitě dostane doporučení, je to vynikající skříň zejména s ohledem na cenovou hladinu. Můžete ji mít ve 4 barevných variacích (tedy černá, oranžová, červená a stříbrná), kdy nabarveny jsou jen ty vnitřní díly a ten rámeček vpředu. Celkově tedy poměrně decentní, ale propracovaný a ve své cenové hladině i unikátní funkční design. Určitě doporučujeme.

 Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


 / 15
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-24 19:11:05
avatar
Slušná skříň, díky za tip.
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-24 21:31:33
avatar
Chýba mi tu hlučnosť v idle, čiže ventilátory na min. A kolko ot. majú pri najnižšom stupni? Ja v skrini v idle vypínam 4 ventilátory a to je potom fakt ticho a nenasavam prach. Mám skriňu v pravo a toto by sa mi fakt hodilo.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-24 23:42:35
avatar
to přeci záleží na komponentách uvnitř ;) .... každopádně ta skříň je velmi utlumená (asi nejlépe v cenové hladině) takže víc za ty peníze asi nevymyslíš
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-25 11:36:23
avatar
be quiet vetraky nejsou slyset ani na 12V.. sou to nejtizsi ventilatory na trhu..
komarmusic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-27 11:56:53

Prosím o srovnání s nedávno testovanou Fractal R6 - materiál, hluk, ventilátory, výhody vs. nevýhody...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-11-27 15:58:46
avatar
materiálově je Fractal o něco méně obložený plastem, jinak podobná kvalita kovů atd. BQ je o něco více vystlaný a utlumený, chlazením ale bude Fractal R6 o něco lepší. Ventilátory má BQ lepší než Fractal, ale pro běžného uživatele to až tak velký rozdíl nebude ...

Fractal R6 a BQ je hlavně o designu a také BQ je více zaměený na nižší hlučnost, čemuž trochu obětuje výkon a účinost chlazení. R6 je podle mě více vyvážená ... modularita obou skříní je skvělá, BQ má výhodu v tom, že celý ten vnitřek lze přetočit, tak že když máš case na levo vedle sebe, že tam uvidíš na své komponenty. To R6 nenabízí.

Podle mě právě ten poslední bod, tedy možnost vidět do skříně a na komponenty z pravého boku, je hlavní výhoda a rozhodující věc v případě výběru mezi těmito skříněmi. Kvůli tomu bych upřednostnil BQ. Jinak je to jen o designu a osobně se mě vzhledově líbí více R6 ...
Stealth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Panel 2018-12-03 17:43:29

Je skvělá chtěl jsem si ju koupit hned ale pak jsem si uvědomil že má panel nahoře. Já mám Pc asi 1,5 před sebou u TV takže mám kabely nataženy po zemi od ni k Mouse a Key. Takhle by to bylo jan na překážkovej dráze :-/ Leda to protáhnout zadem ale to bych musel koupit nějaké redukce jestli jsou jak na myš tak mikrofon atd?
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?
The Outer Worlds se blíží – jaké bude nové RPG od Obsidianu?Pátek, 18 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 180x
Komentářů: 0
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PC
Red Dead Redemption 2 – takhle vypadá na PCČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1280x
Komentářů: 4
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! Slušný
Maleficent: Mistress of Evil v kinech! SlušnýČtvrtek, 17 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 881x
Komentářů: 0
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1938x
Komentářů: 16
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 620x
Komentářů: 0
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORTNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Úterý, 15 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 699x
Komentářů: 3