TEST: Fractal Design Meshify S2 – kvalitní prostorná a jednoduše funkčně chlazená skříň Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 23 leden 2019
Přejít na obsah
TEST: Fractal Design Meshify S2 – kvalitní prostorná a jednoduše funkčně chlazená skříň
Exteriér
Interiér
V praxi - montáž kompoment, omezení a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

Fractal Design Meshify S2 je logickým rozšířením nabídky. Jde opět o upravenou DEFINE R6 do designu S řady s Meshify přední i horní částí. Pokud tedy nepotřebujete variabilitu prostoru R6 a chcete rovnou moderní otevřený velký prostor, který byste si v R6 museli vymontováním spousty věcí vytvořit a ty by vám pak byli k ničemu, a současně chcete co nejlepší přístup vzduchu, tak Meshify S2 tohle nabízí rovnou a proto vznikla.

Po stránce designu žádné velké novinky nečekejte, pokračuje ve Fractal Design stylu. Jde pravděpodobně o nejlépe chlazenou velkou Fractal Design skříň v nabídce, kdy přístupy vzduchu vpředu jsou maximální právě mesh řešením, a to samé platí i o výdeších. Fractal pokračuje v dobrém návrhu, že všechno má vyjímatelné kvalitní prachové filtry. Skříň má v základu osazené tři velké kvalitní 140mm ventilátory ve správných pozicích a další možnosti jsou už na vás.

Prostor, který skříň nabízí pro chlazení je obří, ale to i pro další komponenty. Trochu tak zamrzí, že i když do skříně lze osadit funkčně E-ATX desky (XL-ATX apod.) částečně zakrývá průtahy a je to pak hodně natěsno, protože jinak kolem se ty kabely vést moc nedají. Myslím si, že ty průtahy měly být ještě o 1-2cm dál. Nicméně jinak je to ale použitelné pro E-ATX formát desky. ATX tam ale sedí dokonaleji. Jinak ale těžko si stěžovat na nedostatek prostoru pro cokoliv.

Tahle skříň je velká, poměrně těžká a kvalitní. Nepoužívá sice žádné extravagantní materiály a složitý design, staví na solidní ocelové konstrukci a silných tlustých kvalitních plastových dílech. Parádní je samozřejmě odolná bočnice z temperovaného skla. Jediným materiálovým výstřelkem je tak přední zajímavě „ohýbaný“ mesh plát, který dodává skříni unikátní vzhled. Uvidíme, zda Fractal Design nabídne i různé barevné verze, jako je má pro malou Meshify C:

(extra přední panely pro Meshify C)

Case nemá v základu žádné RGB osvětlení, a tedy pokračuje v osobitém jednoduchém funkčním stylu Fractal Design. Meshify S2 má proti DEFINE S2 o něco lepší teploty, díky lepšímu přístupu vzduchu pro chlazení, nicméně zase nemá odhlučnění, takže je o trochu hlučnější. Se stejnou sestavou komponent jsem naměřil asi o 1-2°C méně na CPU i GPU a současně o 0,5dBA více. Takže dle očekávání. Samozřejmě záleží na podmínkách prostředí.

Fractal design to korunuje i jako obvykle přijatelnou cenovkou, která je velmi dobrá s ohledem na výborné materiálové a konstrukční zpracování, kde se na ničem nešetřilo, při maximální funkčnosti a pěkném designu. Meshify S2 cenově kopíruje příbuznou Define S2 a můžete tedy počítat s cenou kolem 3950 korun vč. DPH za verze s temperovaným sklem a o pár set korun levnější bude verze s pevnými bočnicemi.  

  • Závěr

Fractal Design Meshify S2 není zrovna zásadním posunem. Je to jen využití stávajících designů, kdy je tak ale nyní v nabídce opravdu velká skříň s maximálním důrazem na chlazení. Cena je přiměřená a rozumná vzhledem k materiálům, velikosti, možnostem i zpracování. Mnohé potěší jednoduchý design bez RGB a dalších nesmyslů. Velký prostor i pro vlastní vodní chlazení, kdy je dokonce i pravda, že tahle skříň bez osazeného pořádného vodního okruhu, vypadá poněkud nevyužitě a prázdně. Co bych vytkl? Tak stejně jako u Define R6 a Define S2 je to fakt, že toho prostoru pro E-ATX mohlo být o 1,5cm více. A v případě Meshify S2 bych vytkl i neosazení toho pevného bočního panelu tou vycpávkou jakou mají DEFINE verze, kdy kovové zvuky po poklepání bočnice či manipulace s ní se k Fractal Design v této cenové hladině moc nehodí.

Nicméně celkově je to skvělá, jednoduchá, kvalitní, prostorná skříň pro výborně chlazený PC. Osobně ale doufám, že tímto Fractal Design vyčerpal designové varianty tohoto již několikrát použitého základu a další jeho chystaná skříň představí něco zcela nového :).

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1368x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 963x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1337x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3941x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1497x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1401x
Komentářů: 0