TEST: Fractal Design Meshify S2 – kvalitní prostorná a jednoduše funkčně chlazená skříň Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 23 leden 2019
Přejít na obsah
TEST: Fractal Design Meshify S2 – kvalitní prostorná a jednoduše funkčně chlazená skříň
Exteriér
Interiér
V praxi - montáž kompoment, omezení a chlazení
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Fractal Design Meshify S2

                      – kvalitní prostorná a jednoduše funkčně chlazená skříň

V těchto dnech uvádí společnost Fractal Design novou počítačovou skříň a rozšiřuje tak svou už tak populární nabídku. A na DDWorld.cz jsme dostali tenhle nový model mezi prvními na světě už před několika týdny, a tak vám rovnou můžeme nabídnout kompletní českou recenzi a naše hodnocení. Do obchodů bude nová Meshify S2 zařazena brzy.

Novinka není výraznou inovací v rámci, již existující nabídky skříní společnosti Fractal Design, jde spíše o model, který je rozšířením a využitím designu existujících modelů a někteří zákazníci si tuhle verzi přáli. Jak víte, společnost má několik řad skříní. Nejznámější je asi DEFINE, která klade důraz na chlazení ale s ohledem na nižší hlučnost a vyznačuje se pevným čelem a utlumením hluku. Fractal Design ale nabízí i skříně, které na odhlučnění nehledí a soustředí se naopak na maximální průtok vzduchu, mají tedy přední čelo z průchozího „mesh“ materiálu a tato řada se jmenuje MESHIFY.

Dosud jedinou skříní v této řadě byla aktuální Meshify C postavena na základě menšího DEFINE C modelu. Dnes je nabízena v několika barevných variantách, včetně různě barevné kovové síťky vpředu. Cenově je také atraktivní, když se prodává za 2500 korun v dražší verzi s temperovaným sklem. Nicméně právě fakt, že jde o menší model, mnoha zákazníkům vadí a Fractal Desing neměl vlastně podobně na maximální výkon chlazení zaměřený větší verzi pro velké desky a výkonná chlazení. A tak ji udělal. Jmenuje se Meshify S2 a dnes se na ní podíváme.

  • Fractal Design Meshify S2

Prakticky vzato jde o již dříve představený Fractal Design Define S2, který jsme nedávno také testovali. Jen má místo pevného čela, které DEFINE modely mají, je zde čelo kompletně průchozí s tím krásným „mesh“ designem. Proti Define chybí také jakékoliv odhlučnění, kdy ta hmota není ani na pevných bočnicích, prostě nikde. Přední i horní panel jsou oba kompletně průchozí pro vzduch a mají tedy mesh s protiprachovým filtrem.

Upřímně řečeno bych vás mohl odkázat na recenzi právě Define S2 modelu, protože až na výše uvedené prvky, jsou ty skříně stejné. Nicméně pro pořádek se samozřejmě podíváme na tuhle skříň v praxi. Osobně si myslím, že je to logické rozšíření nabídky, kdy právě někteří zákazníci tenhle model přesně chtěli.

Meshify S2 je tedy velmi prostorná CASE, mnohem větší než Meshify C. Pojme i E-ATX základní desky, až 9 ventilátorů a až 420mm výměníky vodního chlazení. O něčem takovém si u menší verze můžete nechat jen zdát. Ta je omezena i pokud jde o velikost klasického CPU chladiče (172mm proti 185mm) a o délku grafické karty (315mm vs 440mm). S2 nabízí také možnost vertikálního osazení karty (příslušenství nutné dokoupit zvlášť), což C verze neumí.

S2 přichází také s integrovaným Nexus+smart hub, pro řízení ventilátorů. Jinak CASE má tedy současný otevřený design bez předních košů. Pro klasické 3,5m HDD má tři pozice + 2 pozice pro 2,5“ disky v základu. Ve standardu má Type-C USB konektor a 2x 140mm ventilátor vpředu a 1x 140mm vzadu.

Aktuálně je při vydání dostupná ve 4 verzích. Černá s pevnými bočnicemi, a pak černá nebo bílá s temperovaným sklem a černá s černým temperovaným sklem. Pro menší verzi Meshify C jsou dnes dostupné i barevné přední mesh panely, tohle ale zatím S2 edice nemá.

A co tahle dobře udělaná, prostorná, ale designově jednoduchá CASE bez RGB a dalších parádiček v praxi nabízí? Podívejme se … 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Men In Black v novém parádním traileru!
Men In Black v novém parádním traileru!Čtvrtek, 25 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 594x
Komentářů: 3
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?
Avengers Endgame mají po premiéře. Jaký je ohlas?Úterý, 23 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1608x
Komentářů: 10
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!
Microsoft couvá. Malování MSPaint ve Windows 10 zůstane!Úterý, 23 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 653x
Komentářů: 4
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarma
Ubisoft nabízí Assassin’s Creed: Unity zdarmaPondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 915x
Komentářů: 4
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.
Seriálový Zaklínač dorazí letos. S hrou mít moc společného nebude.Pondělí, 22 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 904x
Komentářů: 6
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and Shaw
Akční nářez roku? Fast and Furious Hobbs and ShawPátek, 19 duben 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1280x
Komentářů: 7