TEST: Fractal Design Meshify S2 – kvalitní prostorná a jednoduše funkčně chlazená skříň Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 23 leden 2019
Přejít na obsah
TEST: Fractal Design Meshify S2 – kvalitní prostorná a jednoduše funkčně chlazená skříň
Exteriér
Interiér
V praxi - montáž kompoment, omezení a chlazení
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: Fractal Design Meshify S2

                      – kvalitní prostorná a jednoduše funkčně chlazená skříň

V těchto dnech uvádí společnost Fractal Design novou počítačovou skříň a rozšiřuje tak svou už tak populární nabídku. A na DDWorld.cz jsme dostali tenhle nový model mezi prvními na světě už před několika týdny, a tak vám rovnou můžeme nabídnout kompletní českou recenzi a naše hodnocení. Do obchodů bude nová Meshify S2 zařazena brzy.

Novinka není výraznou inovací v rámci, již existující nabídky skříní společnosti Fractal Design, jde spíše o model, který je rozšířením a využitím designu existujících modelů a někteří zákazníci si tuhle verzi přáli. Jak víte, společnost má několik řad skříní. Nejznámější je asi DEFINE, která klade důraz na chlazení ale s ohledem na nižší hlučnost a vyznačuje se pevným čelem a utlumením hluku. Fractal Design ale nabízí i skříně, které na odhlučnění nehledí a soustředí se naopak na maximální průtok vzduchu, mají tedy přední čelo z průchozího „mesh“ materiálu a tato řada se jmenuje MESHIFY.

Dosud jedinou skříní v této řadě byla aktuální Meshify C postavena na základě menšího DEFINE C modelu. Dnes je nabízena v několika barevných variantách, včetně různě barevné kovové síťky vpředu. Cenově je také atraktivní, když se prodává za 2500 korun v dražší verzi s temperovaným sklem. Nicméně právě fakt, že jde o menší model, mnoha zákazníkům vadí a Fractal Desing neměl vlastně podobně na maximální výkon chlazení zaměřený větší verzi pro velké desky a výkonná chlazení. A tak ji udělal. Jmenuje se Meshify S2 a dnes se na ní podíváme.

  • Fractal Design Meshify S2

Prakticky vzato jde o již dříve představený Fractal Design Define S2, který jsme nedávno také testovali. Jen má místo pevného čela, které DEFINE modely mají, je zde čelo kompletně průchozí s tím krásným „mesh“ designem. Proti Define chybí také jakékoliv odhlučnění, kdy ta hmota není ani na pevných bočnicích, prostě nikde. Přední i horní panel jsou oba kompletně průchozí pro vzduch a mají tedy mesh s protiprachovým filtrem.

Upřímně řečeno bych vás mohl odkázat na recenzi právě Define S2 modelu, protože až na výše uvedené prvky, jsou ty skříně stejné. Nicméně pro pořádek se samozřejmě podíváme na tuhle skříň v praxi. Osobně si myslím, že je to logické rozšíření nabídky, kdy právě někteří zákazníci tenhle model přesně chtěli.

Meshify S2 je tedy velmi prostorná CASE, mnohem větší než Meshify C. Pojme i E-ATX základní desky, až 9 ventilátorů a až 420mm výměníky vodního chlazení. O něčem takovém si u menší verze můžete nechat jen zdát. Ta je omezena i pokud jde o velikost klasického CPU chladiče (172mm proti 185mm) a o délku grafické karty (315mm vs 440mm). S2 nabízí také možnost vertikálního osazení karty (příslušenství nutné dokoupit zvlášť), což C verze neumí.

S2 přichází také s integrovaným Nexus+smart hub, pro řízení ventilátorů. Jinak CASE má tedy současný otevřený design bez předních košů. Pro klasické 3,5m HDD má tři pozice + 2 pozice pro 2,5“ disky v základu. Ve standardu má Type-C USB konektor a 2x 140mm ventilátor vpředu a 1x 140mm vzadu.

Aktuálně je při vydání dostupná ve 4 verzích. Černá s pevnými bočnicemi, a pak černá nebo bílá s temperovaným sklem a černá s černým temperovaným sklem. Pro menší verzi Meshify C jsou dnes dostupné i barevné přední mesh panely, tohle ale zatím S2 edice nemá.

A co tahle dobře udělaná, prostorná, ale designově jednoduchá CASE bez RGB a dalších parádiček v praxi nabízí? Podívejme se … 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1365x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 960x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1336x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3940x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1496x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1400x
Komentářů: 0