TEST: NZXT H500 – kvalitní, skvěle vypadající a cenově dostupná PC skříň. Nástupce S340. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Sobota, 08 září 2018
Přejít na obsah
TEST: NZXT H500 – kvalitní, skvěle vypadající a cenově dostupná PC skříň. Nástupce S340.
Exteriér
Interiér
V praxi - montáž komponent, omezení a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • Exteriér

Balení skříně je o něco méně okázalé, než u jiných modelů H série. Potisk je jednodušší, ale vše funkční. Skříň je standardně dobře zabalena.

Samotná skříň je vyrobena převážně ze silných ocelových plechů s kvalitním lakováním. Plastové jsou jen některé drobné díly uvnitř. Bočnice je z temperovaného skla. Celkové rozměry skříně jsou 210 x 460 x 428mm při hmotnosti velmi solidních 7kg, takže výrobce na materiálu zbytečně nešetřil.

Konstrukce je zajímavá, podobnost s S340 předchůdci viditelná, ale změny také. S340 modely měly klasicky oddělitelný přední panel. H500 nemá oddělitelný panel, dokonce celé čelo a horní panel tvoří jeden kus masivního plechu, který je jen ohnut do 90° uprostřed. Skříň je hranatá, design je maximálně jednoduchý, ale zajímavý se zakrytím tunelu dole skříně. Skleněná bočnice tedy není přes celou plochu boku jako u předchůdce a většiny současných skříní s tímto prvkem, ale jen přes 80% plochy. 20% spodní části tvoří opět plechový kryt v barvě skříně.

Bočnice je zajímavě upnuta, nasazuje se dole, zasune se v levném horním rohu a dotáhne jediným šroubkem, toť vše. Po obvodu má sklo černý rám. Průhled do skříně tak připomíná trochu akvárium. Druhá bočnice je ze silného ocelového plechu a na boční straně má průduchy s protiprachovým filtrem, Tak je realizován přístup vzduchu do přední části pod přední panel k ventilátorům.

Přístup vzduchu je částečně zachován i ze spodu, kdy je pozice opět opatřena vyjímatelným prachovým filtrem. Je to zajímavé řešení. Spodek skříně pak obsahuje také filtr pro pozici zdroje a 4 nožičky.

Pohled na zadní stranu ukazuje klasické uspořádání, osazenou pozici pro ventilátor a pozici pro zdroje dole.

Horní panel pak v přední části nabízí ovládací prvky a konektory. Celkový design je tedy jednoduchý, kompaktní, ale velmi bytelný a vzhledem k cenové hladině skříně rozhodně zajímavý.

A co nabízí uvnitř?



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Česká hra The Guild Europa 1410 odložena
Česká hra The Guild Europa 1410 odloženaÚterý, 14 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 385x
Komentářů: 0
Palworld hlásí hotovo. Vychází verze 1.0
Palworld hlásí hotovo. Vychází verze 1.0Pondělí, 13 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 471x
Komentářů: 0
Škrty u XBOX přinesly i dobrou zprávu – nový Fallout od Obsidian!
Škrty u XBOX přinesly i dobrou zprávu – nový Fallout od Obsidian!Úterý, 07 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1143x
Komentářů: 1
Nová SuperGirl je totální propadák – konce James Gunn DCU?
Nová SuperGirl je totální propadák – konce James Gunn DCU?Pátek, 03 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1244x
Komentářů: 3
Baldur's Gate 4 nebude? Všichni se bojí a nikdo ho nechce udělat.
Baldur's Gate 4 nebude? Všichni se bojí a nikdo ho nechce udělat.Čtvrtek, 02 červenec 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1365x
Komentářů: 1
Angry Birds ve třetím filmu!
Angry Birds ve třetím filmu!Úterý, 30 červen 2026
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 810x
Komentářů: 0