TEST: NZXT H510 ELITE – krásná moderní PC skříň v novém výrazném designu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 04 říjen 2019
Přejít na obsah
TEST: NZXT H510 ELITE – krásná moderní PC skříň v novém výrazném designu
Exteriér
Interiér
CASE v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • CASE v praxi

Kompaktnější rozměry a jednodušší styl předchozí S340 řady zůstal zachován. Skříň tedy opravdu nenabízí místa nazbyt. Ale vše základní kolem ATX platformy se sem vejde bez potíží.

  • Základní deska

H510 ELITE podporuje mini-ITX, mATX a ATX formát desek. NZXT mimochodem sama nabízí základní desky ve svém designu, jednu z nich NZXT Z390 N7 tu máme v černém provedení. Samozřejmě stylově jde k NZXT produktům.

Kromě černé verze existuje i v bílé edici (liší se barva toho „obrnění“). ATX deska je pak skutečně maximem, co se do H510 vejde. Montáži větší desky zabrání ten kovový předěl.  

  • Grafická karta

Pokud jde o grafickou kartu, záleží, zda budete na přední pozici za ventilátory montovat výměník vodního chlazení, nebo ne. V základu je zde tak prostor pro až 368,6mm dlouhé grafiky, pokud ale namontujete výměník, prostor se zmenší na 313,6mm, do čehož by se ale pořád měly vejít prakticky i ty nejdelší současné karty.

Novinkou je možnost vertikálního osazení, ale tento způsob doporučuji výhradně pro karty s full cover vodním blokem, protože s klasickým chlazením jí vzhledem k tomu, že karta bude téměř nalepená na bočním skle, udusíte. Případný kit pro vertikální montáž si ale musíte sehnat sami. NZXT jej nenabízí.

  • Zdroj

Z hlediska montáže zdroje není problém prakticky s ničím. NZXT má samo kvalitní zdroje a klasické ATX PSU se sem vejde i delšího rozměru. Dole je místa na kabeláž dost. Zde tedy omezení nejsou.

  • Disky

Pokud jde o montáž disků. 3,5“ pozice jsou jen 2+1 v posouvatelném koši dole a nemají žádné šuplíky apod. Prostě se tam napevno našroubují ke kovové konstrukci. Není to zrovna ideální z hlediska vibrací apod.

2,5“ pozice jsou technicky 2, ale místo se najde i pro další. Dvě základní pozice jsou zezadu na vyjímatelných rámečcích. Dříve byly na tunelu. Z hlediska běžných potřeb je jinak počet pozic pro HDD/SSD dostatečný.

  • Chlazení

Samozřejmě největší otázkou je chlazení komponent. V základu skříň dorazí s osazenými třemi ventilátory. H510 ELITE konkrétně nabízí 2xAER RGB 2 140mm ventilátory vpředu a 1x AER F120 120mm ventilátor vzadu. Oba přední ventilátory svítí (plně nastavitelné přes NZXT CAM aplikaci) a připojují se do speciálního modulu (kompatibilní jsou ještě s NZXT HUE2 systémem RGB a díly pro něj).

Oba přední 140mm ventilátory jsou na vyjímatelném nástavci. To je ideální z hlediska montáže. Vejde se tam až 280mm výměník, takže třeba NZTX KRAKEN X62 je v pohodě. Samozřejmě můžete to také celé přemontovat třeba na 240mm a 2x 120mm. Větší než 2x 140mm se tam ale nic nevejde. Na zadní pozici se pak dá osadit 120mm radiátor a ventilátor. Strop je pak vyhrazený pro až 140mm ventilátor, radiátor už sem ale nedáte, kolidovalo by to s deskou.  

NZXT udává že pokud jde o klasický CPU chladič, maximem je 165mm. Takže třeba NOCTUA NH-D15 se sem moc nevejde. Jen pokud ji osadíte jen jedním ventilátorem, který i tak bude dost natěsno. Zkrátka zde se některé větší chladiče prostě nevejdou a prostor je tedy omezenější.

A jaká je skříň v praxi po stránce funkčnosti? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.
Cyberpunk 2077 se odkládá! Můžete ladit svá PC.Čtvrtek, 16 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1783x
Komentářů: 30
DooM Eternal se připomíná pěknými záběry
DooM Eternal se připomíná pěknými záběryStředa, 15 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1345x
Komentářů: 4
Trendy a podivnosti na CES 2020
Trendy a podivnosti na CES 2020Úterý, 14 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 850x
Komentářů: 0
BLOODSHOT – nový trailer na superhero film s Vin Dieselem
BLOODSHOT – nový trailer na superhero film s Vin DieselemÚterý, 14 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 729x
Komentářů: 0
Birds of Prey – nový trailer z Harley Quinn DC filmu
Birds of Prey – nový trailer z Harley Quinn DC filmuNeděle, 12 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 718x
Komentářů: 2
Dell Alienware Concept UFO – kapesní herní PC!
Dell Alienware Concept UFO – kapesní herní PC!Pátek, 10 leden 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 796x
Komentářů: 1