TEST: NZXT H510 ELITE – krásná moderní PC skříň v novém výrazném designu Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Pátek, 04 říjen 2019
Přejít na obsah
TEST: NZXT H510 ELITE – krásná moderní PC skříň v novém výrazném designu
Exteriér
Interiér
CASE v praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • Závěr a hodnocení

NZXT H510 ELITE je krásná skříň a rozhodně pěkný nástupce S340 ELITE. Design je ale subjektivní záležitostí. Po stránce funkčnosti však musím na rovinu říci, že H510 ELITE je o trochu horší než S340 ELITE. Chlazení bylo vždy limitované u této konstrukce. Přední část byla vždy restriktivní hodně, ale S340 přeci jen dávala více prostoru pro nadechnutí. H510 ale přišla s jinou koncepcí. Nádechy jsou z boku, technicky by dokonce měly poskytovat více vzduchu než S340, nicméně ten vzduch nějak nespolupracuje :). Každopádně není to ještě kritické, ale pokud sejmete to sklo, necháte to volně dýchat, tak teploty na CPU i GPU jdou níže o několik stupňů. Rozdíl je prostě dost měřitelný. Nicméně S340 i H510 jsou prostě zaměřeny na kompaktní design, a hlavně ten vzhled, takže výkon chlazení u nich nikdy nebyl prioritou. Jsou dostatečné dobré pro běžná PC.

Mě osobně se ale více líbilo umístnění 2,5“ pozic u S340 než u H510, kde jsou vlastně schované. Ale opět je to spíše subjektivní záležitost. Pokud jde o vertikální možnost instalace grafické karty, což je novinka u H510 ELITE, opravdu to důrazně doporučuji jen u plně vodním chlazením chlazené karty, protože jinak tu kartu dusíte. Ale určitě se najde pár nadšenců, kteří to využijí. Samozřejmě výhrada k drahému a do značné míry funkčně zbytečnému SMART modulu (jako u všech „i“ modelů H řady skříní) zůstává. NZTX AER RGB ventilátory jsou sice nádherné, ale opět kompatibilní jen s tím modulem, nebo HUE2 modulem, což je podle mě škoda. Ale RGB pásky samotné jsou alespoň 4pin pro standardní RGB konektor na desce, což je lepší než u levnější skříní.

Celkově je H510 ELITE výraznější skříní po stránce vzhledu než S340 ELITE. Co na H510 považuji opravdu za krok zpět, je konektorová výbava, jen 1x klasický USB port a 1x Type-C? To je prostě málo. Tady to s tím minimalismem NZXT trochu přehnalo.

  • Závěr

Celkově je NZXT H510 ELITE opravdu krásná skříň, přímo vybízející ke stavbě nějakého toho pěkného systému. K dispozici je v testované bílo-černé a pak jen černé verzi. AER ventilátory svítí velmi pěkně, proti standardní H510 je ELITE verze prostě výraznější case, což je účel. Samozřejmě zůstává kompaktnější design s omezenějším prostorem, což ale vlastně nevadí. Jednoduchost celkové konstrukce je plusem. Největší nevýhodou je tedy značně restriktivní chlazení, které prostě upřednostnilo vizuální design. V praxi to není problém, jen u systému s opravdu vysokým TDP či přetaktováním, kde každý °C hraje roli, by to ovlivnit už něco mohlo. Ale tahle CASE není určena primárně pro takové systémy. Odhlučnění je díky prosklení docela dobré. Osobně bych uvítal lepší řešení toho předního chlazení a více konektorů nahoře.

Největším problémem NZXT H510 ELITE je tak vlastně její aktuální cena. Základní H510 (bez RGB, předního skla a SMART modulu), je za 2299 korun s DHP, což je srovnatelné se základní S340. Tady tedy docela dobrý. Ale testovaná H510 ELITE verze s tím Smart Modulem V2, 2x AER RGB ventilátory, RGB páskem a předním prosklením stojí 3999 korun vč. DPH. To je dost velký příplatek, i když je pravdou, že ty ventilátory jsou jedny z nejhezčích RGB vůbec a nejsou samostatně zrovna levné. Stejně si myslím, že cena blíže ke 3000 korunám by byla vhodnější pro tento druh skříně. I tak jde stále o jednu z nejhezčích skříní na trhu za ještě docela dostupné peníze. Minimalistický přístup se stále cení, i když v některých prvcích by si to zasloužilo přeci jen přidat (konektory). Celkově krásná skříň, pro pěkné ale neextrémní systémy. Pokud vám ten nemalý příplatek na RGB prvky nevadí, pak ji klidně doporučím.

Za výbavu pro testování děkujeme společnosti NZXT

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 11
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-06 16:08:39
avatar
Mě se nelíbí vzhledově vůbec, ... vypadá jak krabice od bot Ta bílá část dole je příšerná, ale někomu se líbit bude a to je to důležitý
GRNDL [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-06 23:06:25
avatar
Mě by se i líbila, ale pozice pro rad jen vepředu... :-/
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2019-10-07 08:22:10

Subjektivne sa mi nepaci. Vyzera to ako Cajon s disko svetlami. Radiator iba vpredu je tiez technicky nezmysel.Koho to kedy napadlo odvadzat teplo z CPU dopredu a odtial ho fukat naspat doskrine...
potooczech [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Hmm 2019-10-07 09:10:31

Za mne ne. Ale bude to spíše tím, že obecně se mi skříně NZXT nikdy nelíbily. Ono na fotkách vždy vypadají celkem dobře, ale když jsem měl možnost je vidět na živo, tak prostě ne ... neoslovila mne zatím ani jedna. Prostě to nějak není můj vkus.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Wasteland 3 bylo také odloženo
Wasteland 3 bylo také odloženoPátek, 03 duben 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 478x
Komentářů: 1
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!
Mount & Blade II: Bannerlord konečně vyšlo!Úterý, 31 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1047x
Komentářů: 2
World War Z zdarma na EPIC Games Store
World War Z zdarma na EPIC Games StoreSobota, 28 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2185x
Komentářů: 3
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.
Wonder Woman 1984 odložena! Jako další filmy.Čtvrtek, 26 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 850x
Komentářů: 3
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!
Vyšel Half-Life: Alyx – je to naprostá pecka!Středa, 25 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2304x
Komentářů: 14
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?
V praxi: Jak se v praxi šíří viry a bakterie?Sobota, 21 březen 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1451x
Komentářů: 0