TEST: SilentiumPC Regnum RG4T – Skříň s tvrzeným sklem s cenou jen lehce přes 1000 korun Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sobota, 18 srpen 2018
Přejít na obsah
TEST: SilentiumPC Regnum RG4T – Skříň s tvrzeným sklem s cenou jen lehce přes 1000 korun
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi – osazení komponent a chlazení

Jako testovací komponenty jsem zvolil platformu založenou na AM4 od AMD. Základní desku i grafiku poskytla společnost Gigabyte v podobě X470 Gaming 7 Wi-Fi. Grafická karta pak MSI RX 580 8GB GamingX Plus s velmi výkonným a tichým chlazením. Procesor je Ryzen 7 2700 od společnosti AMD. Paměti poskytla společnost ADATA v podobě 2x8GB DDR4 3200Mhz s RGB LED podsvícením a kapalinovým chlazením Spectrix D80. Od stejného výrobce byl použit i ultra rychlý M.2 NVMe disk SX8200 přenosovou rychlostí 3 200/1 700MB/s. Zdroj dodala v rámci testu také společnost Be QUiet! v podobě modelu Dark Rock Pro 850W s platinovou certifikací. Pro chlazení procesoru jsem zvolil Wraith Max od společnosti AMD.

Po smontování jsem již pouze nainstaloval operační systém a v BIOSU nastavil režim otáček ventilátoru na automatiku. Přece jenom Ryzen 7 2700 na základních taktech nepatří mezi nějaké žrouty.

  • Montáž a chlazení

Pokud jde o montáž a omezení skříně. Z hlediska velikosti základních dese se dá do tohoto modelu nacpat i EATX deska, ale tím už si hodně omezíte průtahy pro kabely atd. Takže doporučení výrobce je jasně maximálně ATX formát, pro který je ideálně udělaná. Samozřejmě lze tam namontovat i menší mATX či ITX formáty.

Z hlediska grafické karty zde není problém opravdu žádný. Vzhledem k tomu, že v předu nejsou žádné koše pro disky, je zde místo až pro 380mm, s osazeným ventilátorem vpředu nebo dokonce výměníkem samozřejmě o něco méně, stále se sem ale vejdou i nejdelší aktuální grafické karty. Pokud jde o pevné disky, tak je zde opravdu dostatek pozic pro vše. 4x 2,5“ a 3x 3,5“, žádný problém. A to včetně dvou moderních pozic pro 2,5“ SSD na tunelu nad zdrojem.

Management kabeláže je sice trošku těžší, protože mezi bočnicí a plechem je méně místa, ale pokud tomu člověk věnuje o něco déle času, není to problém. Velmi příjemný bonus je u skříně manuální řízení otáček, které má hned tři režimy. V první poloze jedou ventilátory na maximum, v další jsou vypnuté zcela a ve třetí se nastaví pouze na 5-7V a jsou téměř neslyšné.

  • Chlazení

Samozřejmě jsem nemohl neotestovat to, jak si skříň povede v reálném provozu a zda opravdu dostojí tomu, co slibuje výrobce ve svých brožurách. Teploty jsem se rozhodl měřit na procesoru i grafické kartě a to, jak ve stavu skoro žádné nečinnosti, takže brouzdání internetem apod., ale i v režimu 100% vytížení procesoru a grafické karty. Hlavně „burn“ režim grafické karty otestuje kvalitu vnitřního airflow skříně do maxima.

U procesoru jsem měřil maximální teploty pomocí hodinového trápení v zátěžovém OCCT. Maximum, které jsem naměřil, bylo 53°C. Efektivita vnitřního airflow je opravdu výborná. Jenom doporučím přední ventilátory po rozbalení přesunout o jednu pozici výše, celkový airflow pak funguje o něco lépe.

U grafické karty jsem teplotu měřil v zátěžovém benchmarku 3D Mark FireStrike po dobu 30 minut, kde se nakonec teplota vyšplhala na slušných 58°C a grafická karta byla stále hodně tichá. V idle pak teplota spadla na hranici 33°C, s tím že ventilátory se netočily a grafika fungovala zcela pasivně. Sestava byla i v maximální zátěži krásně tichá, takže bych ji takto s klidem doporučil i lidem, co jsou na tichý chod herního PC velmi vysazení. Měření jsem prováděl s ventilátory nastavenými na tichý režim. Při maximálním výkonu by byly teploty ještě lepší ale zas za cenu vyššího hluku celé skříně. Fakt že jsou ve skříni rovnou 3x 120mm ventilátory, je velkým benefitem vzhledem k ceně. Prostor je zde i pro výměníky vodního chlazení a to až 360mm v přední pozici a 240mm v horní pozici.

Jaká je tedy skříň jako celek? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Wednesday, 16 October 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1019x
Komentářů: 7
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Wednesday, 16 October 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 408x
Komentářů: 0
FORNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Tuesday, 15 October 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 457x
Komentářů: 3
Dolittle – Iron Man bude mluvit se zvířaty
Dolittle – Iron Man bude mluvit se zvířatyMonday, 14 October 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 779x
Komentářů: 2
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?Saturday, 12 October 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 957x
Komentářů: 4
WoT – ruské tanky dostanou dvě děla
WoT – ruské tanky dostanou dvě dělaFriday, 11 October 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1240x
Komentářů: 6