TEST: SilentiumPC Regnum RG4T – Skříň s tvrzeným sklem s cenou jen lehce přes 1000 korun Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Sobota, 18 srpen 2018
Přejít na obsah
TEST: SilentiumPC Regnum RG4T – Skříň s tvrzeným sklem s cenou jen lehce přes 1000 korun
Exteriér
Interiér
V praxi - osazení komponent a chlazení
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr a hodnocení

Hlavní devizou této skříně je nízká cena, kdy se SilentiumPC jako obvykle snažilo zachovat rozumný konstrukční návrh, nabídnout rozumný design ale kompletní funkčnost, bez velkých kompromisů. A opět se mu to povedlo.

Samozřejmě nebudeme si lhát, že materiálově jde o nějaký zázrak. Nejde. Konstrukce odpovídá ceně skříně, být ten ocelový plech ještě tenčí, už by šlo o papír. Nicméně z hlediska základní funkčnosti je to OK, s dvojnásobně drahou skříní si ji však nespletete, už jen na váze je prostě více materiálu znát. Nicméně vzhledem k cílové nízké ceně je Regnum RG4T opravdu dobře udělaná a pochybuji, že by se dalo vymyslet více. Tím spíše, že má i moderní prvek v podobě temperovaného skla (který současně zvyšuje pevnost skříně) a ve výbavě najdete rovnou i tři solidní 120mm ventilátory, které sami o sobě stojí dohromady několik set korun a zejména pro uživatele mající hodně omezený rozpočet pro PC je to skvělá věc, že ve skříni již jsou. Takže jako celek je tahle skříň prostě excelentní ukázkou extrémního poměru cena/výkon a je skutečně přesně na hraně mezi už příliš levnou skříní s příliš mnoha kompromisy a solidním rozumným produktem za nízkou cenu.  

Pokud mám tedy tuto skříň zhodnotit po stránce chladícího potenciálu, je skříň navržená opravdu dobře. Přece jenom u současných skříní v ceně 1 099,- s DPH není moc zvykem, aby zde byly prachové filtry, tři ventilátory, manuální řízení otáček a k tomu ještě čtečka karet a skleněná bočnice. Z pohledu poměru cena/výkon se tedy jedná o jednoho z kandidáta na skříň roku. Tato skříň dokázala bez problémů zkrotit RX 580, jako je vysoko taktovaná edice GamingX Plus od MSI, společně s procesorem Ryzen 7 2700 od AMD, který byl chlazený chladičem Wraith Max. Dále se mi velmi líbí řešení horního filtru, který drží na magnetech, a proto je jeho čistění otázkou pár sekund.

Po stránce chlazení je na tom tento model výborně, samozřejmě prostor pro vodní chlazení má svá omezení, ale běžné 120/240mm výměníky sem bez potíží osadíte s výměníky pro 1400mm ventilátory už je to extrémně natěsno a výrobce tedy jejich podporu raději neuvádí (140/280mm). Přístup vzduchu není nijak výrazně blokován, čištění filtrů je také celkem jednoduché. Jednodušeji s ohledem na dostupnou cenu to popravdě vymyslet asi nejde. Osobně si myslím, že prvek řízení ventilátorů je trochu nadbytečný, základní desky zvládají regulace ventilátorů dobře. Čtečka karet potěší, i když rychlejší karty číst rychle nedokáže. Design skříně jako takový je OK, je samozřejmě poznat, že je to skříň z nižší cenové hladiny, ale zase nevypadá nějak výrazně lacině a temperované sklo tomu hodně pomáhá.

Kromě černé edice je k dispozici i pěkná bílo-černá verze, což zejména v této nízké cenové třídě vypadá velmi dobře. Největším praktickým omezením skříně je její šířka, kdy některé opravdu velké (vysoké) chladiče na CPU sem prostě nenacpete (pro cílovou skupinu to ale není až takový problém), s výměníky vodního chlazení je to také hodně natěsno a stejně tak vzadu je hodně omezený prostor pro kabeláž. Nicméně prostě když se výrobce chtěl vejít do tak nízké ceny, jsou to nutné kompromisy. Celkově je SilentiumPC Regnum RG4T vynikající, dost možná vůbec nejlepší opravdu levná skříň kolem 1000 korun vč. DPH, kdy bych měl docela potíž doporučit něco ještě levnějšího, protože tahle má opravdu vše na naprostém minimum, včetně vyřešeného chlazení a solidního designu. Za ty peníze vynikající komplet, který sice kvalitou určitě neohrozí skříně o dvojnásobné ceně, ale poměr cena/výkon je úžasný a jako základní funkční skříň pro mainstreamový PC, ji klidně a rádi doporučíme.

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům …

 

  

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


 / 15
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Sfusama [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nula sem, nula tam 2018-08-20 15:14:04

"pro 1400mm ventilátory už je to extrémně natěsno"
Asi výrobce nepočítá s extrémním taktováním a brutálním fanem Odkaz
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2018-08-22 15:18:45
avatar
tam ma bejt 140
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!
World of Tanks dostal Raytracing. Běží přes Intel a AMD!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 993x
Komentářů: 7
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!
Jungle Cruise – Disney chce další miliardový film!Středa, 16 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 400x
Komentářů: 0
FORNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?
FORNITE – návyková vypnuta. Ještě návykovější nová verze je tu?Úterý, 15 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 449x
Komentářů: 3
Dolittle – Iron Man bude mluvit se zvířaty
Dolittle – Iron Man bude mluvit se zvířatyPondělí, 14 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 777x
Komentářů: 2
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?
NZXT Smart Device – proč jsou podobné CASE moduly k ničemu?Sobota, 12 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 956x
Komentářů: 4
WoT – ruské tanky dostanou dvě děla
WoT – ruské tanky dostanou dvě dělaPátek, 11 říjen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1239x
Komentářů: 6