TEST: SilverStone SFX Gold SX500-LG – malý ale kvalitní modulární počítačový SFX zdroj Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Čtvrtek, 20 září 2018
Přejít na obsah
TEST: SilverStone SFX Gold SX500-LG – malý ale kvalitní modulární počítačový SFX zdroj
SilverStone SFX Gold SX500-LG - Zdroj
Testy - plní zdroj, co slibuje?
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

 

  • TEST: SilverStone SFX Gold SX500-LG

                                 – malý ale kvalitní modulární počítačový SFX zdroj

Pro malé skříně je někdy přímo nutné použít kompaktní zdroj. Tedy ne ATX, ale SFX formát. Jaký je? Občas se nám dostane do redakce nějaké menší počítačová skříň, která v rámci úspory prostoru uvnitř vyžaduje použití menšího zdroje tzv. SFX formátu. Bohužel výběr kvalitních zdrojů této velikosti je na trhu značně omezený. A tak jsme rádio, že se k nám do redakce dostal tento zajímavý malý kompaktní ale výkonný zdroj od SilverStone.

Dnes si tedy otestujeme SilverStone SFX Gold SX500-LG a pokračujeme v uživatelských testech napájecích zdrojů, kdy se opět omlouváme některým nadšencům, kteří by rádi sáhodlouhé testy, grafy a všechno kolem, ale v našem případě se snažíme o testy přístupné opravdu běžným uživatelům. Proměřili jsme celý zdroj a naše recenze je takovým shrnutím toho základního a hlavního, co tento zdroj v praxi skutečně nabízí.

SilverStone SFX Gold SX500-LG

Hlavní devizou tohoto zdroje je formát SFX, tedy přesněji SFX-L v tomto případě. Většina z vás určitě zná ATX zdroj, který máme většina v našem PC. SFX je menší formát, zhruba až o polovinu méně objemný, je kratší, nižší a většinou má 80mm ventilátor. V tomto případě máme co do činění se zdrojem formátu SFX, kdy je tedy nižší, ale ne až tak krátký. Místo 100mm na délku, což je obvyklé u SFX, má tento 130mm, tak aby se tam vešel kvalitní 120mm ventilátor. Základní délka ATX zdrojů je pak běžně minimálně kolem 160mm. A jsou také vyšší a tedy objemnější. SFX-L má v tomto případě zhruba o 25-30% menší objem než běžný krátký ATX zdroj.

A to se hodí. Nejen do malých skříní, které SFX formát vyloženě vyžadují, ale klidně i do mnoha menších skříní, do kterých sice ATX zdroj dát můžete, ale uvnitř je pak málo místa třeba na urovnání kabeláže apod. Tento zdroj tam tedy klidně dát můžete, protože v základním balení je i montážní nástavec pro ATX skříně. Získáte tak několik cm prostoru kolem.

Tento zdroj je nejlevnějším modelem v řadě SX LG, SilverStone má i klasické kratší SFX zdroje s menším ventilátorem s jinak podobnými parametry. Má ale také lepší modely s naprosto fenomenálním SFX-L zdrojem v podobě 800W SX800-LTI s 80 PLUS Titanium certifikací! Nicméně jeho cena je přes 4,5 tisíce korun. Ale je to možnost :). Dnes se podíváme na rozumnější 500W model, který pro klasické účely malých skříní, kam se SFX formát dává, určitě bude vyhovovat valné většině uživatelů a cena je mnohem přijatelnějších 2200 korun vč. DPH.

Potěší osazení tichým a řízeným 120mm ventilátorem, což u SFX zdrojů je vysoký nadstandard.  Je zde i rozumná účinnost, která by měla být dle standardu 80Plus GOLD měla dosahovat 92%. Samozřejmě jsme si to ověřili. SilverStone rovněž slibuje, že s velkou rezervou plní i ostatní normy a předpisy, ať už jde o zvlnění a stabilitu napětí. Stejně tak plní všechny standardy jako ATX 2.4/EPS 2.92 a nechybí prý ani všechny ochranné prvky (také jsme některé prověřili).

SilverStone se samozřejmě snaží o maximální kvalitu, tento zdroj je postavený na OEM platformě SIRFA od High Power a používá kvalitní komponenty. Konstrukce využívá jedinou silnou 12V větev se 40A a 480W. Má plnou modulární kabeláž, což je výborná věc pro menší skříně, protože ne vždy všechny kabely potřebujeme, a tak zbytečně nebudou všechny překážet. 

Podívejme se na něj tedy podrobněji … 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
BattlefIeld 5: příběhová kampaň lepší než multiplayer?
BattlefIeld 5: příběhová kampaň lepší než multiplayer?Wednesday, 17 October 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 469x
Komentářů: 5
X4: Foundations – král vesmírných simulátorů se vrací!
X4: Foundations – král vesmírných simulátorů se vrací!Tuesday, 16 October 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 681x
Komentářů: 2
Star Citizen v úžasné ukázce Squadron 42
Star Citizen v úžasné ukázce Squadron 42Saturday, 13 October 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1140x
Komentářů: 7
Jaký je „multiplayerový“ FALLOUT 76? Divný!
Jaký je „multiplayerový“ FALLOUT 76? Divný!Čtvrtek, 11 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1621x
Komentářů: 4
Aquaman v dlouhé ukázce – poslední záchrana pro DC filmy?
Aquaman v dlouhé ukázce – poslední záchrana pro DC filmy?Pondělí, 08 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1573x
Komentářů: 8
Mutant Year Zero: Road to Eden – Zajímavá tahovka se blíží!
Mutant Year Zero: Road to Eden – Zajímavá tahovka se blíží!Pondělí, 08 říjen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 838x
Komentářů: 2