Šťastný nový počítačový rok 2023 – Co nás čeká v oblasti PC, technologií a na DDWorld.cz? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Neděle, 01 leden 2023
Přejít na obsah
Šťastný nový počítačový rok 2023 – Co nás čeká v oblasti PC, technologií a na DDWorld.cz?
Rok 2023 v trendech a technologiích
DDWorld.cz v roce 2023 - co nás čeká a snad nemine?

 

 

  • DDWorld.cz v roce 2023 – co nás čeká a snad nemine?

Tak už víte, co nás čeká technologicky zhruba v roce 2022 na poli PC a technologií. A je vám už asi jasné, že na DDWorld.cz budeme mít opět plné ruce práce :). Už poslední roky, byly těmi nejhektičtějšími, které jsem kdy ve svém působení v oboru zažil. A předpovídal jsem, že rok 2022 bude v tomto směru ještě extrémnější … a byl. Ještě hektičtější, než jsem čekal.

Rok 2022 byl hodně úspěšný pro DDWorld.cz z hlediska zájmu čtenářů i partnerů. Množství textů a práce kterou jsme odvedli, byly naprosto rekordní. Jenže se to také podepsalo na tom, že jsme hodně věcí nestíhali. Prakticky vůbec jsem nestihl realizovat to, co jsem chtěl realizovat kolem samotného DDWorld.cz. Neustálý přísun nového HW, nových zajímavých produktů, diskusí kolem nich s výrobci atd. To vše mě zaměstnalo takovým způsobem, že rok je pryč a já jsem tam kde jsem byl. Tempo je zběsilé. Dobrou zprávou je, že nejen mě to pořád strašně baví :).

Já si testování a psaní o novinkách na poli HW užívám snad více, než kdy dříve. Pořád se něco děje, pořád mám něco nového v ruce, téměř každý týden Vánoce atd. Fakt, že pořád je zájem o to, co píšeme, mě a kolegy těší a zájem s námi spolupracovat jako DDWorld.cz, je větší, než kdy v minulosti. Jenže prostě jedu časově i lidsky napřeraz. A asi jste si všimli, že jsem během roku 2022 nevyřešil nic kolem webu samotného, stylu prezentace a využití youtube atd. Nebyl prostě čas. Jenže věci došly do bodu, kdy si ten čas prostě budu muset udělat, i kdyby se tomu měl obětovat obsah. Takže úkol pro rok 2023 je naprosto jasný. „DDWorld 3.0“ nutně a bezpodmínečně …

V čem mám stále naprosto jasno je, jak budeme v našem projektu a magazínu pokračovat. Můj team i já osobně jsme po těch 16ti letech zvyklí dělat věci určitým způsobem. A funguje nám to. Tím spíše, že každý dělá vlastně jen to, co ho baví (a hází na mě věci, co ho nebaví ;) ). Potíž je, když musíte změnit určité věci, protože doba a čtenáři se změnili :). Naším největším problémem jsou stále videa. Já je mám rád, docela rád je točím, ale doslova nenávidím jejich stříhání. Přiznám se, že stejně jako v roce 2020, i v roce 2021 a v roce 2022 jsem natočil mnoho videí. A žádné jsem nevydal. Zase. Žádné jsem včas nedodělal. Prostě mě přestalo bavit to upravování a stříhání, anebo se musel rychle věnovat něčemu jinému a nebyl tak čas to dostat do toho stavu v jakém bych to považoval za adekvátní vydat. Můj největší problém je v tomto ohledu čas, kdy za dobu, co mě zabere vytvoření 1 článku a následně udělání 1 videa z něho, jsem schopen udělat několik dalších větších článků a dokonce testů. Nějaká změna v tom, co a jak děláme, je však nevyhnutelná. Ovšem ani za celý rok 2022 jsem s tím v tomhle směru výrazně nehnul. Nicméně „plýtvání“ (nevyužití) potenciálem mnoha zajímavých produktů, které často máme první nebo dokonce jediní v ČR a nevyužívání video formy, vidím jako hlavní přetrvávající problém našeho projektu.

Tím spíše, že na to finančně a možnostmi doplácíme, na což mě stejně jako předloni „taktně“ upozorňuje stále více partnerů a lidí kolem mě a v businessu, kteří nám fandí. Podpora klasických magazínů je totiž poměrně jasně ohraničena, a nikdo se netají tím, že podpora pro tzv. „influencery“ je dnes prostě mnohem větší. A když pak člověk zjistí, kolik za mnohem méně práce, natož aby po něm byla vyžadována objektivita, znalosti a dělání skutečných testů, dostane Influencer, řekneme že na morálce a nadšení do práce to nepřidá. Nicméně takový je prostě dnešní svět. A buď se člověk přizpůsobí, zabojuje proto tomu nebo naopak toho využije, či jako v našem případě do současnosti, si prostě bude žít v tom svém kousku technologického ráje a nebude to řešit :).

  • Závěr

Není úplně pravda, že bych se na tu realizaci nové prezentace a plánované změny v roce 2022 úplně vykašlal, naopak jsem se věnoval přípravám a studiu a plánování hodně, ale nebyl čas to realizovat. V roce 2023 k tomu ale prostě dojít bude muset, jelikož jsme v bodě, kdy nás současné technické aspekty webu silně omezují. Naštěstí jste nepoznali jisté problémy, které se objevily mimo web a jež jsem zdárně vyřešil, takže nebyl a není důvod nikoho nespokojovat :).

Cíle a plány i pro rok 2023 zůstávají stejné jako byly 2022. Problém je na ně najít čas, protože ta záplava produktů na hraní a testování zjevně nepoleví. A podpora výrobců a našich partnerů je přímo ukázková. A pořád nás to baví, což je prostě i „problém“, jelikož pak nestíhám to, co by se mělo udělat a neřeším ani jiné věci, které bych možná už řešit měl :). Když ony ty všechny HW novinky, komponenty a věci kolem jsou tak strašně zajímavé. Co jsem si v roce 2022 extra užil, jsou možnosti přímé diskuse s lidmi, které ty produkty vytváří či prodávají. O to více se bavím nad některými komentáři, kdy někteří stále odmítají vzít na vědomí fakt, že opravdu vím, o čem mluvím a co říkám je realita. Já ty produkty mám a mám všechny zákulisní informace a zdroje, které je možné vůbec mít. A proto vám mohu skutečně nabídnout komplexní objektivní informační servis v souvislostech. A jsem na to velmi hrdý a velmi spokojený se svou sítí partnerů a kontaktů, kteří jsou zjevně spokojeni s tím, jak si DDWorl.cz vede a jakou činnost odvádíme. Díky všem.

Ano, stále je cílem trochu změnit ten styl výstupů a práce. Musíme se alespoň trochu přizpůsobit požadavkům dnešní doby, pokud chci dále rozšiřovat základnu našich čtenářů a podporovatelů. Nicméně z testování a objektivního hodnocení věcí a produktů neslevím, ani za zlaté tele :). A svůj přístup už vůbec ne. Naopak firmy a partneři i naši podporovatelé jej oceňují, naši věcnost, naše zaujetí pro věc a zpětnou vazbu. Nelíbí se vlastně jen jedné firmě a jedné sortě lidí, protože prostě nedržíme hubu a krok.

Daří se mě také držet se dál od zbytečných obsáhlých nekonečných „diskusí“ s lidi, kteří o skutečnou diskusi nemají zájem a pletou si názor a objektivní fakt/argument (dvě různé věci), či vytrhávají z kontextu nějaký výsledek z nějakého měření kdesi na webu (protože se jim líbí) a berou to jako argument do „diskuse“. Stejně tak jsem už skoro přestal s řešením mindráků lidí, kteří nedokáží pochopit, že DDWorld.cz je „malý“, nezávislý a objektivní magazín nadšenců do PC a technologií, který má jediný zájem: zkoušet nové věci a psát o tom, co nás baví. Tedy počítače, hardware, hry a věci kolem. Nezajímá nás, že někdo fandí nějaké firmě a logu. U nás máme stejný objektivní přístup ke všem. Kritizuji, chválím, hodnotím a prostě píší o věcech a firmách na základě faktů a jejich činů, nikoliv na základě subjektivní náklonosti k nějakému logu a značce. Zajímá mě jen a pouze chování, činy a realita produktů, nezajímá mě, jaké logo je na nich – to dobrý produkt a technologii nedělá. Trolly a Flamery aktivně ignoruji, a hlavně potírám. A budu v tom ještě přísnější. Já osobně a kolegové z redakce se chceme bavit technologiemi, a hlavně tím co děláme, je to náš život. Rádi je testujeme, rádi si s nimi hrajeme, rádi o nich diskutujeme a bavíme se s těmi, kteří mají skutečný zájem a nehádají se. Na tom se nic nezmění, ale v žádném případě už se nebudu zabývat nikým, kdo si chce jen rýpat a myslí si, že ví věci lépe než ti, co ty produkty mají, testují a ví první a poslední o všem kolem nich i zákulisní realitu.

I po teď už 16ti letech, mě DDWorld.cz baví! A to tak že hodně. Mám skvělý team, který to také baví, skvělé čtenáře (alespoň drtivou většinu) a skvělé partnery. A bylo by to ještě lepší, kdybych si konečně našel čas dodělat a udělat ty změny, co slibuji hlavně sám sobě (i všem okolo) už delší dobu. Není to ale tím, že bych nechtěl. Prostě a jednoduše není čas. Naštěstí nejen kolegové, ale i čtenáři a příznivci s možnostmi, se mě snaží popostrčit, a hlavně pomoci s realizací některých věcí, takže snad to tentokrát v roce 2023 vyjde … :). A věřte že já moc dobře vím, co nám kolem DDWorld.cz chybí, jak by měl vypadat, fungovat a co bychom měli dělat. V tom problém opravdu není. Problém je to, že už zase přišla krabice s novými komponenty, co brzy půjdou na trh a už si s nimi hraji, což znamená že než to všechno zpracuji bude únor a mezitím dorazí další tři velké krabice a tak dále, a bude zase prosinec … kéž by výrobci přestali chvíli vydávat zajímavé věci :). To nejdůležitější je tedy hotovo aneb viníci všeho jsou jasně identifikováni ;). Všichni zneužívají mé slabosti v podobě zájmu o nový HW, hraní si s ním a psaní o tom všem, a psaní o chystaných novinkách. A já pak nemám čas na nic jiného :). Fakt nechápu, jak se někdo může nudit, nebo mít čas si na něco vůbec stěžovat. Já se už několik let nudit nestihl … Aktuálně mám rozpracováno 32 článků, recenzí a testů a 40 dalších produktů ve frontě. A na cestě jsou další. Ne, nestěžuji si. Právě naopak :). Díky všem.

A všem tak přeji hlavně pevné nervy a výdrž v roce 2023, který bude hodně hodně těžký. Ale s ohledem na dění ve světě jen kousek od nás, si stojím za tím, že nemáme ani právo na něco stěžovat, protože mnozí jsou na tom podstatně hůře. A můžeme se tak jen snažit pomoci a snad se v roce 2023 zbavíme jedné parodie na stát, který nikdy neměl přežít 20té století a přinesl nám, Evropě i velké části světa jen bídu a utrpení. Pokud jde o pole IT, PC her apod., nudit se rozhodně nebudeme. Naopak to vypadá na velmi bohatý a zajímavý rok. Ale budou komplikace, nepříjemnosti a těžkosti. S tím počítejte. Věci se mění. Jakým směrem, se teprve uvidí …

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
miki75 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-02 10:24:19
avatar
Ďakujem DD za príjemné čítanie, za vami odvedenú prácu a za udržanie si charakteru recenzií a názorov. Prajem tak isto pevné nervy a trošku šťastia.
Šťastný nový rok...
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-02 12:31:51
avatar
Musíš sehnat nějakého otroka na videa, když tě to nebaví
Shiffty 66 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-02 15:57:12
avatar
U toho videa by stačilo třeba začít dělat unboxing, když máš ten hardware mezi prvníma. Když vyšla RX 7900XTX v Nitro+ edici, tak na yt našel člověk jedno video, přitom tobě se ta karta válela doma!
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-02 16:47:29
avatar
já vím kdybys viděl co se mě tu všechno válí a ještě ani nevyšlo
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-02 18:51:45
avatar
A ani by to nepotřebovalo střih. Respektive jen takové to klasické "hodím to do editoru a dám 'render'" a pak to dát na YT a do článku jen dát odkaz.
Milan [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-01-10 14:49:08

uz som to uverenil pri bilancii 2022, tak len copy-paste:
Tiez si dovolim taku malu uvahu a prognozu. Momentalne najvacsi nepriatel cloveka nie je iny clovek, ale klimaticke zmeny. A nehovorim o najvacsom podvode na svete "Agenda - ludmi produkovany CO2" alias antropogennom vplyve na klimu. A o zelenych nezmysloch v EU typu: vypnut tepelne a atomove elektrarne a na druhej strane nahradit spalovacie auta za elektromobily, atd, atd.
Myslim skutocne priciny klimatickych zmien (staci pozriet prvu hodinu a pol):
Odkaz https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=2ZDE_N7qSKE

Ake je vychodisko?
Mame 2 moznosti: bud si zahrat ako priami ucastnici v apokalyptickej reality show, kde ludstvo az do jeho uplneho zaniku bude bojovat o posledne zdoje.
ALEBO uplne zjednotenie ludstva a celeho vedeckeho potencialu s jedinym cielom: prezit. A toto zatial ponuka len jedina platforma - Tvoriva spolocnost. Lebo len prechod na format TS moze umoznit revolucny prielomovy skok vo fyzike pri objaveni novych energii, častic a ziareni. A takisto aj v inych vednych oboroch a technike, s cielom urychleneho vyvoja a zavedenia bezpalivovych generatorov, inteligentnych robotickych tovarni a fariem vdaka 4. priemyselnej revolucii, super umelej inteligencie, pokrocilych nanomaterialov a nanorobotov, ekologickych technologii na obnovu/ocistu planety, ale hlavne ochrannych technologii, ktore budu vediet kompenzovat nepriaznive klimaticke zmeny.
Mame na to relativne 5-6 stabilnych rokov, cca po roku 2028 sa podmienky pre zivot na planete budu rapidne zhorsovat.
Pingi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Sestavy 2023-01-12 08:22:20

Dobrý den. Je reálná šance, že by se v sekci "Sestavy" po dvou letech objevilo opět nějaké vyhodnocení?
Vše dobré v roce 2023 přeji.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Cyberpunk 2077 v2.1 – překvapivý UPDATE ukazuje cestu dál
Cyberpunk 2077 v2.1 – překvapivý UPDATE ukazuje cestu dálÚterý, 05 prosinec 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 898x
Komentářů: 1
Baldur’s Gate 3 – hra má konečně závěr!
Baldur’s Gate 3 – hra má konečně závěr!Pondělí, 04 prosinec 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 909x
Komentářů: 0
Furiosa – nový film z Mad Max série v první ukázce!
Furiosa – nový film z Mad Max série v první ukázce!Pátek, 01 prosinec 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1123x
Komentářů: 1
Ghostbusters: Frozen Empire – nový film vzbuzuje otázky
Ghostbusters: Frozen Empire – nový film vzbuzuje otázkyStředa, 29 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1282x
Komentářů: 0
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl s novou ukázkou!Pondělí, 27 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1748x
Komentářů: 2
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!
První HALF LIFE oslavil 25.let a dostal aktualizaci!Čtvrtek, 16 listopad 2023
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 4250x
Komentářů: 2