VÝHLED DO ROKU 2016 - Co nás čeká a asi nemine v letošním roce v IT a na DDWorld.cz? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 06 leden 2016
Přejít na obsah
VÝHLED DO ROKU 2016 - Co nás čeká a asi nemine v letošním roce v IT a na DDWorld.cz?
Co se chystá na PC - Novinky na poli hardware pro rok 2016
Software a hry v roce 2016 - přijde útlum?
Strana 4

 

 

  • DDWorld.cz v roce 2016 a závěr

Myslím, že to hlavní ze světa PC v roce 2016 jsme prošli, takže zbývá si říci něco třeba o DDWorld.cz a jeho budoucnosti v tomto roce a případně dále.

  • DDWorld.cz slaví 10 let!

Ano, také tomu nevěřím, ale 6.4.2016 to bude 10 let od chvíle, kdy byl DDWorld spuštěn. Uteklo to strašně rychle a těžko lze věřit, že v těch obtížných podmínkách jsme dokázali 10 let fungovat a dokonce se rozvíjet. Samozřejmě díky vám všem za přízeň. Návštěvnost se nám pěkně drží a neustále nás překvapuje, jak vysoko jsme to s minimálními zdroji, které máme, dotáhli, i když by to mohlo být lepší, vzhledem k návštěvnosti některých jiných magazínů v ČR, kteří dělají stejně, či spíše méně než DDWorld.cz. Bohužel nedostatek propagace z naší strany je letitý problém, který se nám nedaří řešit (=čti: neřešíme to, protože máme moc věcí na hraní, testování a psaní).

Tímto také děkuji své početné redakci, která na rozdíl od jiných není finančně motivována plodit obsah (či dokonce obsah s přesně definovaným závěrem), ale motivuje ji čistě zájem o technologie, o PC a o to skutečně zjistit, jak se věci opravdu mají, když recenze na profesionálních magazínech přicházejí s hodně podezřelými výsledky. Všem děkuji za spolupráci, i když bych rád, abyste se někteří přidali také se svými vlastními články, ať to skoro všechno nepíši sám jen z vašich osnov a výsledků, a vy si pak stěžujete, že jsem tam napsal to a ne to ;). I když někteří si to už zkusili a vědí, že napsat článek a vydat ho je často větší dřina a na déle, než to samotné testování, takže jsou chytří a vyhýbají se psaní, jak můžou :D. Tím si nestěžuji, mě to i po deseti letech pořád baví, i když je to občas nevděčná práce. Nevím, jestli to jako čtenáři tušíte, ale v tuto chvíli mám rozpracováno přes 10 různých článků a ve frontě hotové testy a poznámky k napsání dalších. A to je bohužel stálý stav věcí, ale jsem za to vlastně rád, protože je vlastně pořád co dělat, pořád tu mám spousty novinek a HW na hraní a rozhodně jsem se za těch 10 let ani na chvíli u DDWorld.cz nenudil. Škoda, že ten mizerný den má jen 24 hodin a těch 6 hodin na spaní se nedá prostě zkrátit :(.

Nicméně není vše úplně, jak by mělo být. Asi jste si možná všimli, že v posledních měsících sem tam je DDWorld.cz na pár hodin zpomalený (pomalu se načítá). Věc se má tak, že nám poněkud dosluhuje náš starý redakční systém Joomla. Rok 2016 tedy bude o hledání a pokud možno realizaci nějakého řešení. Ideálně v upgradu na novější verzi Joomla, což ale znamená v podstatě předělání mnoha komponent a vlastního webu (ti kdo znají, tak vědí, o čem je řeč). Naším největším omezením jsou bohužel finance, kdy první nástřely cen specialistů jsou poněkud mimo naše možnosti (asi jako když máte tak na Octavii a snaží se vám prodat Ferrari). Hledám tedy řešení, pokud někdo ví o nějaké nezabezpečené bance, opuštěných penězích, či zná nějakého schopného Joomla vývojáře/či team, který by měl za nějakých rozumných podmínek zájem zmodernizovat DDWorld.cz "od sklepa po půdu", tak se určitě ozvěte. Ještě se tomuto tématu budu věnovat v dalším článku.

Pro rok 2016 je tedy hlavní úkol zmodernizovat web a pravděpodobně v rámci toho i změna designu a funkčnosti směrem k lepšímu ovládání přes dotyk, lepšímu vzhledu na velkých monitorech apod. Ačkoliv samotný styl bych rád zachoval i nadále, prostě žádná obří změna, na jaké jsme často zvyklí, a které v podstatě zcela změní styl webu a přinášejí většinou jen komplikace. Ale jak říkám, nezvládneme to sami, takže budeme potřebovat každou možnou pomoc.

No a do toho všeho samozřejmě chystáme spoustu testů, článků, recenzí a tak dále, prostě co máte(máme) rádi a zajímá nás. Na nedostatek partnerů si opravdu nemůžeme stěžovat, v podstatě s výjimkou jedinou významného výrobce s námi všichni velmi úzce a kvalitně spolupracují a dodávají nám téměř vše, co nejen potřebujeme, ale o co si řekněme. Během roku se nám dokonce počet partnerů ještě rozrostl. Zvláštní dík pak patří těm, kteří nás podporují i v naší vlastní existenci a bez nich bychom tu nebyli, minimálně ne jako plně funkční skutečně hodnocením nezávislý uživatelský lifestylový magazín. Tímto tedy děkuji všem našim hlavním partnerům a doufám, že nám zachovají přízeň a stejně tak děkuji vám, naší téměř statisícovce čtenářů. Doufejme, že se tady za rok zase sejdeme a těch 10 společných let rozšíříme ...

  • Závěr

A to by vlastně mohlo stačit, pro náš výhled na rok 2016. Díky CES 2016 už nám rok naplno začal a tak se můžeme věnovat konkrétním novinkám. A jak jej vidíte vy? Bude stát 2016 za to, nebo toho máme rovnou nechat a jít si lehnout, protože nic zajímavého letos nedorazí? :)

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


 / 20
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Half Life Black Mesa je konečně hotov!
Half Life Black Mesa je konečně hotov!Středa, 26 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1642x
Komentářů: 5
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOM
Corruption 2029 – další zajímavá hra ve stylu XCOMPondělí, 24 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 793x
Komentářů: 3
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!
Sonic the Hedgehog drtí kina a je skvělý!Středa, 19 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 2178x
Komentářů: 7
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?
Jak to vypadá uvnitř skládacího telefonu RAZR?Úterý, 18 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 962x
Komentářů: 2
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!
Kingdom Come: Deliverance je zdarma ke stažení!Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2811x
Komentářů: 26
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?
Wolcen: Lords of Mayhem – herní překvapení. Lepší RPG než Diablo?Sobota, 15 únor 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 5650x
Komentářů: 4