AMD Radeon RX 7600 8GB – TEST a RECENZE konečně cenově dostupné nové herní grafiky! Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Wednesday, 24 May 2023
Přejít na obsah
AMD Radeon RX 7600 8GB – TEST a RECENZE konečně cenově dostupné nové herní grafiky!
Grafická karta a testy
Battlefield 2042
Assassins Creed Valhalla
Far Cry 6
Doom Eternal
Cyberpunk 2077
Forza Horizon 5
Provozní vlastnosti - spotřeba, chlazení a taktování
Celkový výkon, cena a ostatní
Závěr a hodnocení

 

 

 

  • Závěr a hodnocení

AMD RX 7600 8GB je nakonec příjemné překvapení alespoň pokud jde o tu cenu. 269 dolarů je méně, než se čekalo, a hlavně je to cenovka, která odpovídá tomu, co karta nabízí a tím, čím je. Tedy skutečný mainstream. Je to opravdu cenově dostupná herní karta a mainstream ve své nejčistší podobě. Je také jasným indikátorem, že po více jak 2 příšerných letech, se věci vrátily do starých kolejí a skutečně do normálu. Není prostě normální, aby mainstreamová karta stála jako celá nová herní konzole. To zabíjelo PC herní platformu. Objektivní fakta z hlediska poměru cena/výkon ukazují, že ta 269 dolarová cenovka je v pořádku a karta má slušný poměr cena/výkon, speciálně na novinku, které jsou vždycky o něco dražší než výprodejové starší modely.  

  • Ale dalo to fušku a málem z toho byla další blamáž …  

Marketing a PR AMD v poslední době vymýšlí, jak si co nejvíce zkomplikovat život a co nejvíce si ublížit v recenzích a v očích zákazníků. Ta finální 269 dolarová cena byla totiž oficiálně všem oznámena den před koncem NDA. Do té doby platila dříve oznámená 299 dolarová cenovka! Ač ta finální oficiální cena je nakonec slušná (není sice úžasná, ale je solidní a dává smysl a rozhodně neshazuje celkově slušný produkt), fakt že AMD vůbec pod NDA ohlásilo všem původně 299 dolarovou cenu, svědčí o hlubokém problému uvnitř marketingu a cenotvorby AMD. Je to problém, který jsme už viděli u Radeon RX 7900 XT 20GB. Ten byl ohlášen za nesmyslných 899 dolarů, aby o pouhé 2 měsíce později byla běžná cena karty 779 – 799 dolarů! Ta výchozí cena přitom zásadně ovlivňuje hodnocení a vnímání celého produktu celou jeho aktivní existenci. Za 899 to byl nesmysl, za 779 je to však úplně o něčem jiném. Takže AMD si vědomě nechalo udělat recenze s logicky negativními závěry, kvůli své nesmyslně vysoké ceně, za kterou to stejně nakonec neprodává? Proč?!

A u Radeon RX 7600 8GB se málem stalo totéž! Záměr ohlásit ji za 299 dolarů by opět vedl k objektivně negativním hodnocením a recenzím, ačkoliv velmi brzy by se tahle karta normálně prodávala za 270 dolarů a brzy ještě méně. A velice podobné je to i na CPU trhu, AMD třeba uvedlo RYZEN 9 7950X za 699 dolarů, aby jen o pár měsíců později stál a stojí dnes 570 dolarů. A tak můžeme pokračovat.

AMD dělá něco, co Intel ani NVIDIA nedělají. Ty ohlásí cenu a té se striktně drží, slevy jsou opravdu minimální, když už musí, a normálně dokonce žádné. A výrobci a prodejci nemají žádný prostor. U AMD je to jinak. AMD ohlásí cenu, ačkoliv výrobcům a partnerům prodává mnohem levněji, výsledkem je tak rychlý pokles reálných cen, které jsou skvělé. Ovšem recenze jsou udělané na ty vyšší úvodní ceny a bohužel ty recenze vytváří ten první dojem. A hlavně z nich čerpají uživatelé stále i když jsou ceny dávno nižší a hodnocení produkty v původních recenzích to nereflektuje. AMD má prostě bohužel ve zvyku, kazit nejdůležitější, tedy první dojem svých produktů vysokou cenou, za kterou ví, že to bude prodávat jen několik týdnů a pak cena klesne. Proč to takhle hloupě dělá, je záhada!

Nicméně nás to jako recenzenty hodně štve. Tohle je mizerný přístup i pro nás, kdy ohodnotíme produkt na základě určité ceny, jež je zásadním hodnotícím kritériem, ale která se následně změní tak zásadně, že se změní i hodnocení a vnímání produktu. Radeon RX 6600 8GB, 6650 XT nebo RX 6700 modely jsou dnes naprosto excelentní, naprosto bez konkurence, protože jejich ceny jsou podstatně níže než byly ty doporučené, což se o cenách jejich soudobé konkurence říci nedá. Jenže první dojem platí, recenze jsou hotové a stále se podle nich vybírá. A prodeje tak podle toho vypadají. AMD RX 7900 XT bylo poslední obětí tohoto „zvláštního“ přístupu AMD a reálně hrozilo, že si AMD sabotuje i RX 7600 tou nesmyslnou 299 dolarovou cenovkou, jen aby to o několik týdnů později prodávalo podstatně levněji.

Nebudu se tajit tím, že jsem velmi hlasitě protestoval hned po oficiální uzavřené prezentaci a jasně a důrazně jsem AMD řekl, že dělají nesmysl a tlačil jsem na ně, že 279 dolarů je podle mě maximum možného (v té době byly ceny RX 6600 série ještě o trochu výše než dnes). A vím, že jsem zdaleka nebyl jediný. A také nejsem jediný, co si toho nesmyslného počínání AMD s naceňováním produktů všiml. Bavil jsem se o tom i s dalšími recenzenty ve světě a partnery a vidí to stejně. Naštěstí se tedy podařilo na poslední chvíli situaci zachránit. 269 dolarů je rozumná cena. Fakt, že AMD kdy komunikovalo tu 299 dolarovou cenovku, je a byla chyba. Ten, kdo má cenotvorbu na starost, odvádí hodně mizernou práci, protože už před téměř měsícem, co se v zákulisí dohadujeme o té ceně, bylo všem naprosto jasné, že těch 299 dolarů je totální nesmysl a neodpovídá realitě na trhu. A je jedno co dělá/nedělá předražená NVIDIA. AMD by se vůbec nemělo na NV ohlížet. AMD se stačí koukat na jeho produkty. Vydávat RX 7600 8GB za 299 když za 320 dolarů prodává RX 6700 XT/6750 XT 12GB a RX 6600 8GB je za 220 dolarů i méně běžně? Jak někoho u AMD mohlo vůbec napadnout to s těmi 299 dolary zkoušet?

Nicméně ano, ani těch 269 dolarů není s ohledem na současné ceny RX 6600/6650 XT nic světoborného. Ale minimálně to není nesmysl a neshazuje ten produkt jako celek. Když to za tyhle peníze někdo koupí, tak se neokradl. Je to dobrá karta. Ano, za 249 dolarů by to bylo lepší. A téměř nepochybuji o tom, že se na tuhle cenu během možná 3 následujících měsíců nakonec dostaneme. Na druhou stranu musíme pochopit, že není možné, aby AMD nastavilo nižší cenu než za RX 6600 sérii dnes, protože ta se stále prodává a prodávat bude. Až se postupně vyprodá, RX 7600 ji nahradí a na jejich ceny se také dostane. Samozřejmě ale oceňujeme fakt, že na rozdíl od konkurence AMD netrvalo na tom, že když RX 6600 vyšla za 329 dolarů, tak RX 7600 musí za 329 dolarů vyjít také. Takže mezi-generačně AMD výrazně zlevnilo, což zjevně není tak samozřejmé, jak bychom si mysleli. Dobrou zprávou zde je, že z hlediska výrobních nákladů i díky použití starší 6nm produkce, je RX 7600 levná na produkci a zcela srovnatelná minimálně s RX 6650 XT. Takže AMD ani výrobci karet na této kartě netratí a je tu prostor pro další „zlepšování“, a hlavně je to prostě skutečně cenově dostupná slušná herní mainstreamová karta technologicky aktuální generace.

  • RX 7600 není velký generační skok – RDNA 3 zaostalo za plány

Určitě ale nejde o senzační produkt a masivní generační upgrade. AMD se snažilo, a 26% nárůst výkonu není zanedbatelný, když RX 7600 je dle názvu nástupce RX 6600, ovšem realisticky parametrově jde o nástupce ba přímo náhradu za RX 6600 XT/6650 XT modely. Ty mají totiž také to jádro plné specifikace, stejně jako RX 7600. A ty specifikace jsou téměř identické, protože NAVI 33 prostě nepřináší více výpočetních jednotek a sinější parametry (počet jednotek i sběrnice jsou identické). Hlavní novinkou a přínosem je samotná RDNA 3 architektura, která se ovšem měla opírat o vyšší takty. RDNA 3 bylo dělané na 3GHz provoz, ale neběží na nich. Ne, že by to ta jádra nedokázala (jak jsme ukázali v OC kapitole, 2,9GHz stabilně na RX 7600 není problém), ale vyžadují k tomu podstatně více energie, než se počítalo a z hlediska efektivity je v této třídě akceptovatelné. A tak AMD muselo nechat takty fakticky stejné, a vlastně jen na úrovni RDNA 2 generace a výkon tak stoupl jen málo. U NAVI 33 vs NAVI 23 je to hodně vidět, protože používá stejnou generaci výrobního procesu (takže ani tady není generační upgrade) a má stejný počet jednotek i další parametry. U NAVI 31 (RX 7900 série) je posun mnohem větší, protože kromě nové generace výrobního procesu (5nm vs 7nm) má proti NAVI 21 také více jednotek a jde o čiplet tedy kompletně odlišné řešení atd. Podobně na tom bude i NAVI 32, které dorazí později a u něj se spekuluje, že by AMD mohlo částečně vyřešit tu věc, která drží zpět takty u RDNA 3. Ale nevíme to jistě.

Co víme je, že RDNA 3 prostě zaostává za očekáváním a plány AMD. Z nějakého důvodu nemůže dosahovat taktů, na které se stavělo, a se kterými se počítalo, protože spotřeba je při tom extrémní. Je to určitě kombinace vlastností výrobních procesů TSMC s designem samotné architektury. Ať tak nebo tak, u RX 7600 to znamená, že s téměř identickými parametry musí mít takty stejné jako RX 6650 XT a tím pádem je zde velmi malý výkonový mezigenerační posun.  Nižší než jsem čekal a jsou dokonce případy, kdy je 6650 XT výkonnější než 7600 což nedává moc smysl s ohledem na parametry, a přisuzuji to nevyladěným ovladačům pro novou RDNA 3. I proto tak AMD radši použila název RX 7600 bez XT a může to tak srovnávat s „jen“ RX 6600, jež je osekaná s menším počtem aktivních jednotek a současně s nižšími takty, ale také nižší spotřebou. Zde je tak mezi-generační výkonový posun znatelný (26%), ale bohužel cena není stejná. Alespoň zatím. RX 7600 je dnes o trochu dražší než RX 6650 XT, a o to je také výkonnější. Poměr cena výkon tedy objektivně je dobrý, což tedy dokazuje, že cena je OK. Ale bohužel to není zdaleka ten generační posun a čekalo se rozhodně více. A pokud by karta měla ty 3GHz takty, na které se RDNA 3 stavělo, bylo by to určitě o něčem jiném. Bohužel.

  • Konkurence? Velká, hlavně ze strany AMD RDNA 2

Jakkoliv RX 7600 8GB není světoborný a velký generační skok, není to rozhodně špatná karta. Ta cena sice nebude dnes znamenat zásadní rozpohybování stojatého grafického trhu, ale není absurdní a nesmyslná. AMD správně pochopilo, že 8GB grafické karty do segmentu 299 dolarů+, dnes dávno nepatří. Když si někdo za těch 269 dolarů (7 190 korun vč. DPH) tuhle kartu koupí, není to mizerný nákup. Konkurence totiž nabízí mnohem horší.

NVIDIA za tyhle peníze aktuálně nabízí 8GB verze RTX 3060! A ty se výkonem liší od dražších 12GB RTX 3060 ačkoliv ten název tomu nenasvědčuje. I ty jsou slabší. Nicméně těch 12GB má občas výhodu. Ale ne vždy. Za podobné peníze ale můžete na trhu narazit i na podstatně slabší varianty RTX 3050 8GB modely, či starší GTX 1660 SUPER. A to je všechno. Ano, je ohlášená RTX 4060 8GB za 299 dolarů, ale ta dorazí až někdy v létě na trh a výkonově zdá se bude maximálně srovnatelná s RX 7600 už dnes za 269 dolarů (v létě může být už i níže). Takže NVIDIA zjevně konkurencí dnes moc není, tedy alespoň pro toho, kdo kouká na reálný výkon karet a nenechá se obelhat marketingem.

AMD si však samo sobě konkuruje podstatně více. Největší „problém“ pro RX 7600 8GB za těch ohlášených 7200 korun vč. DPH, představují samozřejmě modely RX 6600 8GB dnes za 5500 korun a RX 6650 XT 8GB dnes za 6800 korun. Ano jsou slabší, ale taky o to levnější a v téhle cenové hladině na té ceně hodně záleží. RX 7600 má ale objektivně solidní poměr cena/výkon určitě lepší než přímo konkurenční NVIDIA modely, ale není prostě lepší než RX 6600 série. Současně je tu také dražší Radeon RX 6700 řada, kdy existují RX 6700 10GB bez XT s lehce vyšším výkonem za podobnou cenu, ale těch mnoho není a brzy zmizí zcela. Zůstává však velmi zajímavý RX 6750 XT 12GB, která začíná na 10 500 korunách, což je problém hlavně pro RTX 4060 Ti jen s 8GB s podobným výkonem. Těch jen 8GB je dnes brzda. Obě karty jsou ale prostě přes 10 tisíc, tedy vyšší střední mainstream a zcela jiná kategorie než RX 7600 8GB pro zcela jinou skupinu zákazníků. Určitě je ale doporučím každému, kdo chce opravdu hrát ve vyšším rozlišení než 1080p.

Speciálně NVIDIA se však zatím povedlo s jeho „cenově dostupnějšími“ RTX 4000 modely udělat skvělou reklamu AMD a jeho RX 6000 sérii, které citelně stouply prodeje. A není se co divit, když NVIDIA naservírovala třeba RTX 4070 12GB za absurdních 599 dolarů s výkonem nižším než má RX 6800/6900 série dnes za podobné ceny navíc vybavená 16GB paměti. No a korunuje to novou RTX 4060 Ti s pouze 8GB za nesmyslných 399 dolarů (10 600 korun vč. DPH), tedy výbavou a praktickým omezením horší kartou než je RX 6750 XT 12GB za stejnou cenu. A to je také i část důvodu, proč AMD zrovna nespěchá s NAVI 32 pro RX 7700/7800 sérii, protože prostě má po všech stránkách skvělé RX 6700/6800 stále na trhu ve vyšším mainstreamu dnes. Ale už to nebude dlouho trvat ;).

  • AMD Radeon RX 7600 je dobrá a bude velmi populární, časem …

RX 7600 přináší jako nová generace lepší technologickou výbavu, lepší výkon, HW podporu AV1, a bude umět i to FSR 3 s generováním falešných FPS, tedy to samé, co dnes nabízí DLSS 3 a některým se to strašně líbí a pletou si to s výkonem ;). AMD představí své FSR 3 brzy. Stejně jako DLSS je to hlavně SW funkce, a bude se stále vyvíjet, takže není důvod tohle míchat do hodnocení hardwaru samotného, speciálně když ani DLSS ani FSR fakticky nezvyšují výkon karet samotných. Zvyšují počet FPS tím, že snižují rozlišení nebo v případě těch extra verzí generují falešné snímky pro „zlepšení plynulosti“. Ale výkon karet a schopnost generovat FPS je stále stejný.

Osobně nemám vůči RX 7600 8GB žádné zásadní výhrady. Referenční verze je dobře udělaná kompaktní karta (také příjemná změna proti mnoha dosavadním kartám nové generace). Je tichá a má velmi dobré provozní vlastnosti. Ano, efektivita je pochopitelně o něco horší než u NVIDIA RTX 4000, která má výhodu generačně lepšího výrobního procesu (N4 vs N6), ale reálný rozdíl ve Wattech je velmi malý, než aby to někdo řešil, protože se bavíme o poměrně úsporných kartách s jen cca 160W spotřeby. Nicméně cena a cenová výhodnost je výrazně na straně AMD, kdy NVIDIA za cenu RX 7600 nenabízí dnes nic celkově srovnatelně dobrého a výkonného. Dražší RTX 3060 12GB jsou dražší a většinou pomalejší, 8GB verze RTX 3060 za cenu RX 7600 je podvod a výsměch na zákazníky a je podstatně slabší nemluvě o dokonce o RTX 3050 taktéž nabízené za podobné peníze. A RTX 4060 8GB zatím neexistuje a také je ohlášena oficiálně dražší.

  • Omezením je a bude jen 8GB paměť (platí pro všechny 8GB GPU)

Nicméně v téhle cenové kategorii, speciálně když víme že z těch 269 dolarů bude RX 7600 dále klesat, je to pochopitelný kompromis. Není to o tom, že byste si ty současné a další nové hry nepustili, ale některé detaily v nich si nepustíte, nebo prostě dokonce budete muset akceptovat horší textury apod. 8GB paměť je dnes omezením a bude stále větším. 8GB paměti není dost. I 12GB začíná být málo, 16GB je skutečně rozumné minimum. Pokud je však cena dostatečně nízko, je to akceptovatelný a pochopitelný kompromis. Samozřejmě 16GB paměti by bylo lepších. A něco mě říká, že AMD si udělalo prostor pro uvedení 16GB verze jako RX 7600 XT někdy později. Současně bych očekával slabší RX 7500 XT verzi, která bude tedy ořezaná na specifikace jádra RX 6600 varianty. Ceny pamětí se také výrazně stabilizovaly a klesly. Těch 8GB GDDR6 18GHz stojí zhruba 25 až 30 dolarů. Takže 16GB počítejte za celkově 50 – 60 dolarů, což však není zanedbatelný náklad u karet s finální cenovkou pro koncáky kolem a pod 250 dolary. AMD zatím „RX 7600 XT“ neohlásilo, ale prostě 16GB verze RX 7600 označená jako XT a za cenu stále pod 300 dolarů je podle mě smysluplná. Speciálně pokud NVIDIA nabízí 16GB grafiku až za 499 dolarů, a za 300 i 400 dolarů servíruje v nové generaci stále jen 8GB karty.

Celkově je tedy Radeon RX 7600 8GB dobrá karta, která bude skvělá a nepochybně velmi populární až ceny klesnou a plně nahradí RX 6600 sérii na trhu. Současná cena nedělá z RX 7600 sice jasný kup, ale ani špatný kup, je to dobrá nová mainstreamová karta za skutečně rozumnou, a hlavně dostupnou cenu, což s ohledem na poslední 2 roky a téměř smrt mainstreamu, je skoro zázrak. A jsem rád, že se skutečný tradiční mainstream podařilo zachránit. Radeon RX 7600 samozřejmě není velkým upgradem pro majitele RX 6600 série a RTX 3060 série, ale je výrazným upgradem pro majitele předchozích generací. Má lepší výkon než třeba RX 5700 XT a tedy i 5600 XT. Má podobný výkon jako RTX 2080 a výrazně výkonnější než RTX 2060. Pokud jde o stejnou třídu a cenovou kategorii předchůdců, je o téměř polovinu i více výkonnější než RTX 3050/1660 Super nebo RX 580 apod. Má mnohem lepší technologickou výbavu, nežere nesmysl a stojí jako stály ty výše jmenované mainstreamová karty, či dokonce stále stojí. Takže ano, RADEON RX 7600 8GB je fajn. A kdyby si AMD odpustilo to zbytečné nesmyslné PR/marketingové lavírování cenou a více koukalo na to, co má samo na trhu a za kolik, než na nesmyslné a šílené cenové praktiky konkurence, nedalo by se vlastně moc co kritizovat. Tím spíše že víme, že ta cena půjde v dalších měsících postupně ještě níže. RX 7600 8GB je dobrá mainstreamová karta a bude pro cílovou skupinu zákazníků vynikající a jasně nejlepší volba, jakmile se cenově plně nahradí RX 6600 sérii.

Je to ovšem kompromisní řešení, ale to je pointa karet nižšího středního mainstreamu, který před 2 lety prakticky přestal existovat. Naštěstí se věci srovnaly a cenově dostupné herní karty jsou zpět a PC platforma tak může žít a rozvíjet se a jako hráči si nemusíte kupovat drahé grafiky za 10tisíc+, abyste si ty nové hry slušně zahráli. A tak to má být. RX 7600 8GB není sice senzační novinka, ale rozhodně není špatná a je to prostě dobrý produkt. A bude ještě lepší, jak cena půjde postupně dolů a zlepšovat se bude i optimalizace a výbava (FSR, AI technologie atd.), kdy jako aktuální nová architektura všechno umí a podporuje.

Určitě to mohlo (a v případě RDNA 3 generačního posunů vůči RDNA 2 mělo) být i lepší, nicméně také to mohlo být mnohem horší s cenovkou, která by byla výsměchem všemu, což vidíme na jiných grafických novinkách. Takže za nás dobrý a těžko se zásadně kritizuje produkt, který je objektivně to nejlepší za danou cenu na trhu a v kategorii. Byť má jasně omezené určení a použitelnost a pokud to s hraním myslíte více vážně, a hlavně ve vyšším rozlišením apod. tak RX 6750 XT 12GB je minimální volba. A čekání na RX 7700/7800 sérii s 5nm NAVI 32 pokračuje, ale to se prostě bavíme o cenové hladině 10tisíc+ tedy mimo dosah velké skupiny zákazníků, kdy RX 7600 8GB sice není velkým upgradem proti RX 6600 sérii, ale je obřím a vítaným upgradem pro velký počet majitelů starších karet mainstreamových tříd, kdy se bavíme o dvojnásobném i trojnásobném výkonu při stále nízké spotřebě a hlavně ceně. Takže naše doporučení má …

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Radši dělám věci pomaleji a pořádně, než rychle a špatně.

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-25 22:43:24

16GB neni jen o pametech, ale i drazsim a slozitejsim pcb. pro tuhle kartu je nejvetsi konkurent zde v testu nesmyslne vynechana 6700xt. skladem jsou stovky karet, asus i sapphire verze se prodava za 9000Kc, ma tech 12GB pameti a zere o 40W min nez zbytecne nataktovana 6750xt
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-25 23:14:54
avatar
dražší a složitější PCB? možná v případě, že by tam skutečně měli použít dvojnásobné množství čipů, ale už by se měly vyrábět aj čipy s dvojnásobnou kapacitou, takže by neměl být problém. prostě tam nedají čip X, ale čip Y...
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-25 23:31:43

ne, zatim nejsou cipy s dvojnasobnou kapacitou, soucasne maximum je u samsung i hynix 16Gb/2GB na jeden gddr6 cip. 32Gb/4GB ma mit samsung v preprodukci, vyrabet a dodavat planuje v Q3 2023

je otazka jake pameti pouzije NV pro 4060Ti, nove vetsi cipy budou drazsi nez soucasne, dvojnasobek cipu je zas drazsi kvuli pcb (vice vrstev, slozitejsi vyroba kvuli osazeni z obou stran, nutnost jine vyrobni linky, mozna i chlazeni druhe strany...), naklady 20-25$ za 16GB u techto karet jak pise DD tezko, bude to vic v kazdym pripade..
Zubik1000CZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 00:05:05
avatar
aha, tak sem si to spletl já myslel, že už se vyrábí a že by měly být ready na léto
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 09:51:22
avatar
píšu 50 dolarů za těch 16GB paměti na kartu ;)

výroba dávno běží ...
ondris83 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 12:37:05

a ja to myslim 25$ navic proti 8GB... masova vyroba davno nebezi, ty pameti nejsou dodavany ani AMD ani NV. jinak by uz davno byli na profi kartach................ a samsung ani hynix nic takoveho nikde nepise, mass production je pouze pro 8Gb a 16Gb cipy. to stejne micron i u gddr6x. proc musis tvrdit neco co proste neni pravda a je to jednoduse na internetu dohledatelne???

https://www.micron.com/products/ultra-bandwidth-solutions/gddr6/part-catalog

https://semiconductor.samsung.com/dram/gddr/gddr6/ furt se chlubi World’s first 16Gb. Do the most

https://product.skhynix.com/products/dram/gddr/gddr6.go
Kisch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 07:06:56
avatar
Tak ono je v recenzi uvedeno několikrát, že 7600 bude skvělá až už nepůjde co jiného koupit.
FerrariF50 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-25 23:15:15
avatar
Já z téhle generace nadšený i nadále vůbec nejsem. Po skvělé 6000 generaci jsem holt čekal o dost víc. Mluvím jen o AMD, nesrovnávám s NVidia, protože to je cenově bohužel už úplný výsměch. Intel už dostal na prdel, snad se dočkám jednou i toho, že dostane Nvidia
ala77 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - hmm 2023-05-25 23:43:51

Je to smutný pohled na tuto generaci GPU. AMD ji zvrtala a zelení toho náležitě využili a napálili ceny to by člověk blil. Kdyby alespoň 7600 měla spotřebu okolo 100-120w tak by to bylo slušné, ale takto je bída s nouzí
Stasek1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 00:02:49
avatar
No já jsem taky zklamaný z téhle generace , amd se to nepovedlo a to sem se fakt těšil a chtěl koupit po 6900xt novou generaci. Tahle karta je aspoň cenově přijatelná a pro mnoho lidí dostupná alternativa na 1080p hraní . Trochu víc povedená než 4060ti která nepřináší žádný výkon navíc krom funkcí.
Tom Vesely [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 04:33:58

Jak rozdílné jsou zde recenze na 4060Ti a na RX 7600, přitom obě jsou pro lidi spíše zklamání. Ale dobře, že jste aspoň na to AMD zatlačil, kdo ví, jak by to jinak dopadlo...
ender [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 06:55:40
avatar
Inak je to pravda pravda, že FSR 3 nebude podporovať nvidia karty a ani staršie karty od amd?
Martinp79 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Tolik povyku pro nic... 2023-05-26 07:38:31
avatar
Jenže stejně jako retardovaná/postižená 6600 potřebuje to pro hezké výsledky nové ssd, novou desku s patřičnou sběrnicí a hodně rychlé paměti na cashování. Tak jistě protože přeci přeci všichni.... Kolikrát smetí už slyšely a pak třeba vyjdou statisticky Streamu..

Kdo bude chtít dělat upgrade se stále 128bit kartám má vyhýbat. Pokud někde tohle vezme v sestavě z elektro krámu tak pravděpodobně nečte nejen DDW ale ani Obíkovu zelenou žumpu.

Zase jedna nemastná karta kterou nekoupíte, protože je tak super , ale protože na nic jinýho mít nebudete nebo ji dostane v sestavě.

Prostě asi nejen já čekal sem víc.
Alferi [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 12:59:34
avatar
V tomto segmentu nabídky se AMD bohužel vrací do časů, kdy to zachraňuje cena. A i ta asi bude muset jít ještě dolů, protože ve srovnání s 6600(50)XT toho o moc víc nenabízí.
Kajman [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 11:40:12

Osobně jsou nové karty RX 7600 i RTX 4060Ti spíš sklamáním. RX 7600 může bojovat pouze cenou, jinak to není žádný zázrak.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 18:50:07
avatar
ona ale 7600 měla bojovat cenou vždy a nemá to v současné podobě být zázrak ;) má to být levná herní karta
Tomcat22 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 14:51:35

Já teda nevím, proč má tady ta karta tak dobré hodnocení...všude tuhle kartu dost pohanili, že výkonový nárůst oproti předchozí generaci je dost malej a cena měla být spíš 250$...hlavně měla mít už víc, než 8GB RAM...

To samé platí o 4060Ti...ta je hodně předražená...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 18:49:36
avatar
dobré hodnocení má protože je to dobrý produkt, nicméně nemyslím si, že jsem jej přechválil ... navíc vaše výtky jsem jasně uvedl a je to i můj nzor, možná kdybyste lépe četl?
TeeJay [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 22:07:00
avatar
Tak jsem čekal a čekal, co z toho bude... a doufal jsem aspoň v ještě lepší poměr cena/výkon. Hlavně s rostoucím rozlišením je rozdíl oproti kartám se širší sběrnicí dost velký.
Tak jsem zrovna koupil rok starou 6700 XT, v záruce, za 4800 Kč. Lépe to asi vymyslet nešlo případně jsou na bazoši RX 6800 za 6500.
zero8324 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - čakanie pokračuje 2023-05-29 10:01:09
avatar
no tiež som čakal na to, ako sa predvedie RDNA3 pri RX7600 a je mi jasné, že možno by som musel počkať na RX7700/7800, aby to bola moja cieľovka...dám tomu ešte dva mesiace a ak nič nepríde v cene 400-500€, tak to istí 6700XT/6750XT/6800(noXT) z bazáru a počkám na RDNA4 a RX8700/8800.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-26 21:45:54

Jsou to obě kapitalistické firmy, takže nechápu nekonečné dohady mezi nimi. Ani jedna nepadne. AMD má skvělé prociky a NV skvělé grafiky. Co s tím sakra
AMD se musí více snažit v GPU a NV se musí také vice snažit v GPU. Protože NV nic jiného nezbývá. A co Intel ten je vosk?
Každý výrobce má své know-how. Kdo tvrdí něco jiného je PR agent
EuGenio [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-28 12:08:50

Tak alespoň můj RedDevil RX6600XT se nemusí bát, že by mu v brzké době hrozila výměna ;)
Spock [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2023-05-31 14:54:04
avatar
DD, máte nejspíš lepší přehled - jaká nejvýkonnější grafika s 16+GB je dostupná, za rozumnou cenu a v délce max 275mm, kromě ASRock AMD Radeon RX 7900 XTX AQUA 24GB OC?
LordBexr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - 4060 vs 7060 2023-06-12 11:03:44
avatar
Karta dejme tomu dotahuje dosluhující generaci RTX grafik. Výhodnější ale spíš bude počkat si na novou RTX 4060 generaci, která AMD převálcuje na poli provozních vlastností. Je možné, že AMD časem kartu zlevní a komu nebude ta vyšší spotřeba vadit, tak třeba od AMD dostane stejný výkon za o trochu méně peněz. Akorát to pak, v případě, že bude hodně hrát hry, stejně zaplatí za elektřinu. Možná i taková karta bude mít o něco kratší životnost. Ale to je věc vedlejší.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Anno 117: Pax Romana – nový díl budovatelské série oznámen
Anno 117: Pax Romana – nový díl budovatelské série oznámenTuesday, 18 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 921x
Komentářů: 0
FABLE – nové fantasy RPG se blíží
FABLE – nové fantasy RPG se blížíMonday, 17 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1345x
Komentářů: 1
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!
S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl v nové luxusní ukázce!Friday, 14 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1105x
Komentářů: 0
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divně
Avowed očekávané RPG od Obsidian vypadá divněThursday, 13 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 2020x
Komentářů: 2
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v Gamepassu
Call of Duty: Black Ops 6 v ukázce – hra bude v GamepassuWednesday, 12 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1151x
Komentářů: 0
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!
Arcane – druhá a poslední série v první ukázce!Tuesday, 11 June 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1121x
Komentářů: 1