Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8GB – TEST a REVIEW nejlepší mainstreamové grafiky na trhu? Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach a redakce   
Středa, 19 duben 2017
Přejít na obsah
Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8GB – TEST a REVIEW nejlepší mainstreamové grafiky na trhu?
Grafická karta a testování na DDWorld
Battlefield 1 (DirectX 12)
The Division (DirectX 12)
Total War: Warhammer (DirectX 12)
DooM (API VULKAN)
The Witcher 3 (DirectX 11)
GTA 5 (DirectX 11)
Celkový výkon, ceny a výhodnost
Provozní vlastnosti - spotřeba, chlazení a taktování
Závěr a hodnocení

 

  • Závěr a hodnocení

Pokud si myslíte, že RX 580 je nová generace a nástupce RX 480, pak musíte být logicky zklamaní a frustrovaní. Pokud ale čtete nejen DDWorld.cz, tak vám každý trochu slušný a objektivní web již měsíce hlásí, že RX 500 je jen vylepšená POLARIS série a AMD se tím nijak netají. Zároveň nejde jen o přejmenování. Změna názvu je navíc logická a hlavně nutná.

Vyžádala si ji prostě technická změna výroby jádra, kdy se vyrábí vylepšeným 14nm procesem. Jádro POLARIS 20 je tedy jednak novou revizí, ale také má prostě lepší parametry. No, a protože došlo k výrazným úpravám parametrů i dalších RX grafik, je prostě odlišení v názvu od RX 400 přímo nutné. Asi bych souhlasil, že vhodnější by bylo použití označení Radeon RX 485, než RX 580, protože ano, změna řadového označení může nesprávně odkazovat na novou generaci, na druhou stranu je „celé“ číslo vhodnější, přehlednější a vzhledem k významu čínského trhu a jejich tamní averzi k číslovce 4, docela chápu, proč se AMD prostě chtělo zbavit čtyřky v názvu. Přejmenování jako v minulosti to ale prostě není, AMD nevydává nové karty za novou generaci, nijak se tím netají a jasně říká, čím jsou. Vylepšením POLARIS RX 400 série.

A tím přesně jsou. Dnes testovaná Sapphire NITRO+ RX 580 Limited Edition názorně ukazuje, že výrazně zapracovali i výrobci grafik. Pokud si někdo myslí, že výrobci prostě vzali RX 480, přelepili je nálepkou na 580 a šup s nimi na trh, tak se opravdu plete. Nefungovalo by to, protože by to většina konstrukcí RX 480 se „starými jádry“ prostě nedokázala s těmi takty RX 580 provozovat. A přímo NITRO+ edice od Sapphire je zcela nová karta, nová konstrukce, která tady v podobě RX 480 nebyla. Je lepší po všech stránkách a stojí vlastně to samé, co stará RX 480, kterou přímo nahrazuje, což znamená, že vylepšením celkové nabídky jednoznačně je. Ale popořadě …

  • Radeon RX 580 vs RX 480 (vs GTX 1060 6GB)

Otestovali jsme naši kartu i na referenčních taktech pro RX 580, proti referenční RX 480 ovšem nastavené na vyšší otáčky chlazení, tedy jedoucí na plný boost až 1266MHz (v praxi se pohybuje kolem 1220 v průměru). Proti naprosto stabilním 1340MHz (chlazení Sapphire je natolik silné, že takty jsou běžně mezi 1330-1340), je nárůst výkonu několik %. Vylepšení poznáte hlavně v nízkých FPS, kdy má karta lepší průběhy FPS než RX 480, i když průměr FPS není o moc jiný. Spotřeba karet v těchto stavech je téměř stejná, RX 580 je o pár wattů žravější. Nicméně RX 580 je celkově efektivnější! Proč?

AMD zlepšilo efektivitu o desítky % v klidových stavech! Ano, v herní zátěži je spotřeba RX 580 o něco vyšší než RX 480, ačkoliv má za to i vyšší výkon. Výrazného zlepšení se však dočkal RX 580 (a všechny RX 500 série) v klidových stavech, zejména při přehrávání videa (YoutTube apod.), ale také při pouhém zapojené druhého monitoru. V obou případech pro starší Radeon karty znamenalo nárůst spotřeby o desítky W. Což ovlivňovalo i chlazení, protože s nastavením vypínání ventilátoru na 50°C prostě Radeon karty se pořád zapínaly. NVIDIA měla v klidových stavech výraznou výhodu a ví se o tom léta. AMD to sice trochu u RX 400 zlepšilo, ale ne o moc. S RX 500 však přichází výrazná změna. AMD naprosto srovnalo krok s NVIDIA! Spotřeba klesla o 20-30W při videu i pouhém připojení druhého monitoru. V těchto stavech je RX 580 tak výrazně úspornější než RX 480 a zcela se vyrovná GTX 1060. No a protože je dokázáno, že typická grafika během svého života je z více než 90% využívána hlavně v klidových stavech a herní zátěž není zdaleka tak častá (a mohu to potvrdit i jako náročný hráč z vlastní praxe, kdy prostě sice jsou dny kdy skoro jen hraji, ale pak spousta dní, kdy nehraji nic a minimálně dva 4K monitory mám zapnutý pořád a jedou videa a práce), je sice nárůst spotřeby v herní zátěži, který prezentují recenze špatnou zprávou, ale nestojí skoro za řeč proti tomu, jak naprosto zásadně se zlepšila efektivita a provoz karty právě v klidových stavech. Těch pár Wattů spotřeby v zátěži navíc nehraje roli, protože podstatně více se dlouhodobě ušetří v běžném provozu karty mimo hry. Protože je RX 580 výrazně efektivnější v klidových režimech mimo hry než RX 480 a je to znatelná změna a srovnání kroku s konkurencí, po kterém se volalo roky.

Ve srovnání s GTX 1060 6GB má RX 580 8GB sice vyšší spotřebu ve hrách, všude jinde je ale srovnatelná. Vyšší spotřebu ve hrách má RX 580 proto, že je to prostě výkonnější a lépe vybavená grafika než GTX 1060. A jsou hry, které toho už umí využít. A to je tady ještě zajímavá, leč bohužel omezená technologie AMD Chill, která dokáže spotřebu o desítky Wattů ve hrách zkrotit (ale dokud nebude fungovat nativně, všude, nemyslím si, že se bude používat). Nicméně ano, v průměru herní zátěži má AMD stále trochu deficit na NVIDIA, která sice není tak dobře univerzálně vybavena, ale ve hrách některá absence výbavy a technologií zase tolik nevadí. Nicméně rozdíly nejsou v praxi nereferenčních grafik tak výrazné a díky lepšímu chlazení RX 580 OC modelů není žádným problémem. Navíc i mezi provedením jednotlivých výrobců jsou rozdíly a Sapphire je nejrychleji taktovanou edicí RX 580 vůbec a má také jednu z nejvyšších spotřeb. Celkový výkon a cenová výhodnost však mluví jasně ve prospěch RX 580, stejně jako potenciál vyššího výkonu, který nové hry stále lépe využívají a parametrově i fakticky slabší GTX 1060 6GB tak logicky ztrácí na RX 400/500 sérii postupně více a více a bude to pokračovat.

Pokud tedy plánujete výměnu staré grafické karty a tu novou si zase chcete na 2-3 roky nechat, je rozhodně lepší volbou Radeon RX 580 série, než GTX 1060. Pokud jste dosud uvažovali o RX 480, tak je pro vás vydání RX 580 skvělá zpráva, protože za stejné peníze nyní můžete mít ještě o něco lepší kartu.

  • Sapphire NITRO+ RX 580 8GB Limited Edition

Jsem nadšen a upřímně velmi překvapen! Sapphire si sedlo zpět k rýsovacímu prknu a vyrobilo celou kartu znovu a pořádně. Starší RX 480 Nitro+ konstrukci na trhu najdete stále, ale jmenuje se nově PULSE a jsou to ty nejlevnější RX 580 modely, které jsou dostupné za ty oficiální ceny AMD (dokonce nižší). Samozřejmě takty tomu odpovídají. Nicméně nové NITRO+ je ve všech ohledech lepší karta!

Lepší a kvalitnější PCB s lepším napájením, hlavně ale větší, silnější a tišší chlazení. Otestovali jsme vůbec nejrychleji taktovanou variantu s až 1450MHz pro jádro, což je i nejvíce na trhu s RX 580 vůbec! Většina výrobců má i o 50MHz méně. Zatímco pro starší verzi NITRO+ by to z hlediska chlazení prostě bylo nemyslitelné, pro novou verzi to není absolutně žádný problém. Karta má dokonce i lepší teploty! Hlavně je ale tichá, tak tichá, že je to jedna z nejlepších nereferenčních grafik na trhu! V klidu i díky snížení spotřeby AMD je absolutně bezhlučná a rozdíl proti zátěži také nepostřehnete, hlučnější budou v PC jiné komponenty. Prostě smekám! AMD se tímhle zpracováním zcela jednoznačně posunulo na úroveň toho, co nabízelo vlastně jen MSI se svou GAMING X edicí s tím velikým chladičem.

Cena karty navíc není tak strašná, jak jsem čekal. Je to sice nejdražší RX 580 na trhu, alespoň oficiálně s cenou 275 dolarů, v ČR už je ale dostupná a prodává se za 8250 korun. Což není špatné, vezmeme-li v potaz, že v balení jsou extra dva výměnné ventilátory! To je ale něco, co si Sapphire mohlo podle mého odpustit. Kdyby alespoň šlo o RGB ventilátory, ale oni svítí jen modře. Sapphire to okoukalo od XFX, které má ale mechanismus výměny chladičů o poznání jednodušší, hlavně ale ty sady nabízí za příplatek samostatně, takže nenavyšuje cenu karty zbytečně o několik stokorun. Prostě ta karta mohla být o to levnější. Nicméně můžete ji mít i bez těch ventilátorů ve stejném provedení s taktem 1411MHz místo 1450MHz (v praxi 1-2% rozdílu maximálně), která by měla stát nějakých 7800 korun. Což už je zajímavé vzhledem k provedení. Existuje i 4GB provedení, které bude asi o 1000 korun levnější. Současně jsou i PULSE edice, které mají tu menší verzi chlazení ze starého NITRO+ RX 480, ty mají takty jen v podstatě referenční, ale také budou za ceny blízko těch oficiálních, takže slušný poměr cena-výkon. Nicméně na rovinu?

Pokud RX 580 od Sapphire, tak jednoznačně nový NITRO+, naprosto skvělé provedení, super chlazení a klidně si kupte tu „neLimited Edici“. Pokud vám jde více o spotřebu a také o poměr cena-výkon, bude ale ještě zajímavější RX 570 edice, kdy Sapphire nabízí jak jednu 8GB a 4GB verzi NITRO+, tak PULSE ve „staré verzi NITRO“, ale také zajímavou 17cm ITX verzi RX 570 4GB za 5 tisíc ;). Ale o tom až jindy. Radeon RX 580 je plným potenciálem a využitím POLARIS GPU a tak to mělo být od začátku. Skvělý upgrade, prostě lepší karty, s lepšími vlastnostmi, vyšším výkonem a za stejnou nebo lepší cenu než RX 480 modely! A stejně jako RX 480 je tu pro majitele mainstreamových cca 200-250 dolarových grafik minulosti, jako jsou Radeon R9 380/280 série až HD 7870/7850 nebo GTX 960 apod. A proti nim je to pořádný nárůst výkonu, který opět chvíli použitelný vydrží.

A ano, Sapphire NITRO+ RX 580 8GB Limited Edition je nejrychleji taktovanou RX 580 na trhu (má prý vybíraná jádra), tudíž nejvýkonnější a současně i nejvýkonnější mainstreamovou grafickou kartou na trhu, protože konkurenční GTX 1060 6GB jí prostě nestačí), zejména v nových (a až na výjimky) stále lépe optimalizovaných DX12/VULKAN hrách. No a protože nic lepšího na trhu v mainstreamu tedy není, těžko se dá něco výrazně kritizovat, že by na trhu bylo něco lepšího za ty peníze ;). Lepé vybavenou, výkonnější a výhodnější grafiku než je RX 580 8GB prostě v mainstreamu nekoupíte. GTX 1060 6GB by rozhodně potřebovala až 500-1000 korun slevu, aby vyrovnaně držela krok a byla zajímavou alternativou, nicméně 6GB problém ještě není, to 3GB edice (čti past na hráče) vs RX 570 … ajaj. Nový RX 580 je vylepšením RX 480 po všech stránkách (zejména v případě TOP edic) a pokud jste koukali po RX 480 tak teď koukejte po RX 580 a získáte nově lepší kartu za stejné peníze, tím spíše, že RX 480 s okamžitou platností končí a RX 580 ji přímo nahrazuje. A o to prostě šlo. Na zcela novou generaci levného mainstreamu obou výrobců si budeme muset počkat minimálně rok, či i více. Výrobci tak mohou jen sem tam něco zlepšit a je dobře, že se o to alespoň snaží a jen nemění názvy. Ano, někteří nadávají, že to není RX VEGA, ale to moc nechápu, protože RX VEGA bylo asi tak milionkrát řečeno, že bude high end maximálně performance, takže proč někdo plete RX VEGA do mainstreamu vážně nechápu. Pokud máte méně jak 10 tisíc na grafickou kartu, je pro vás RX VEGA jen technická zajímavost a vzdálená budoucnost výkonu mainstreamových grafik některé z dalších generací za 2-3 roky.

Sapphire má od nás za nečekané, ale velmi vítané zlepšení konstrukce své NITRO+ edice u RX 580 proti RX 480 velké plus a vřele doporučuji. V podstatě vše, co jsme mohli u staré verze považovat za nedopracované, nebo že by mohlo být lepší, bylo zásadně vylepšeno. A nová karta je výkonná a opravdu skvěle chlazená a tichá a dá se koupit i za rozumné peníze. Nebo méně rozumné, pokud chcete i ty modré ventilátory k tomu ;).

Za výbavu pro testování děkujeme našim partnerům:

 

 

AUTOR: Jan "DD" Stach
Motto: „Raději později a pořádně, než dříve a blbě“ :). Než začnete diskutovat: Objektivitu a objektivní fakt a názor nelze posuzovat subjektivním dojmem! ;)

Starší články


 / 59
SlabéVynikající 
Komentáře
Přidat Nový
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 07:30:38

hmm co ja viem, ako vykon ma a pekny, ale ta spotreba, viem, ze su lepsie vybavene ale tak mat spotrebu na urovni 1070 ale vykonom zaostavat, nie je to bohvie co
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:13:50
avatar
Ano, také jsem v článku napsal, jak je to s efektivitou, na druhou stranu technicky, parametrově a výbavou má RX 580 blíže GTX 1070 (obě 256-bit, obě s 8GB, i jádra s podobným počtem tranzistorů), takže podobná spotřeba tomu odpovídá ....

Nicméně rozdíl spotřeby není podle mě nijak brutální, rozhodně ne jako v minulé generaci .... a spousta lidí má doma mnohem žravější a dnes už slabší karty minulé generace.
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:41:21

ako jasne, chapem kde tym mierite, ale problemom je, ze vela ludi, netechnickych ludi sa dopocuje, ze 1060 a rx580 su v rovnakej cenovej a vykonovej relacii, pozrie si testy, vykon, spotreba atd a tam zisti, ze napr rx580 je tak 10% nad 1060, ale spotrebou o 50-100W vyssie, on nebude rozmyslat nad tym, ze preco to tak je, povie si ze 10% vykonu prezije, zaplati menej za kartu + ma nizsi odber, bum a uz ma 1060 doma

je pekne, ze amd vie robit karty, vie ich vybavit, ale musi sa uz konecne vykaslat na tu univerzalnost a robit karty site na mieru danemu trhu, lebo takto vzdy budu "tí druhí" co maju rovnaky vykon, ale horsiu spotrebu
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 15:34:58
avatar
jenže za rok dva už si bude drat hlavu, že by se mu těch několik FPS hodilo, protože dneska není rozdíl mezi 50FPS a 60FPS , ale za rok dva už bude rozdíl mezi 35 a 45 .... mainstream si nekupuješ kvůli spotřebě, ale kvůli tomu, že na lepší výkon nemáš nebo nechceš ;) spotřeba když není enormní, ti nevadí a RX 580 enormní spotřebu nemá ani ve srovnání s GTX 1060 ....
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:02:21

mne to vraviet nemusite ;) treba to vysvetlit tym ostatnym vypatlancom na sectore niekomu povedat, ze 480 je na rovnakej ked nie vyssej urovni ako 1060, pricom pri predstaveni to bolo tak 10% v prospech nv, tak vas tam uminuskuju a povedia vam ze ste amd fan potom vam ukazu vysledky z webov, ktore su zelenomodre az to boli a ked vy im ukazete vysledky napr od vas alebo od guru3d, ktore mate velmi podobne, tak ste neobjektivny
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:08:52
avatar
no, označit Guru3D za neobjektivní to chce hodně velký nervy .... ano, zejména majitelé jedné grafiky jsou největšími odborníky na všechno, to známe
digitalis [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 17:41:45
avatar
Uplne suhlasim s LadIQe. Vacsina menej technicky znalych hracov bude rozmyslat presne tak ako to pisal LadIQe. Uplny uspech RX 500 rady by bol v pripade zachovania rovnakej spotreby v loade a ako bonus znizena spotreba v idle. Tak by som bral RX 500 radu vsetkymi desiatimi. I ked, uznavam, ze verzia Nitro+ je maximom RX 580, takze ta spotreba je uletena viac, nez bude pri inych modeloch RX 580. Ale zato ten vykon ma ozaj velmi pekny, daleko od GTX 1060 6GB.
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:29:29
avatar
a v čom je tá vyššia univerzálnosť? AMD má stále vo svojich kartách GPGPU? Kúsok nie som v obraze či to ešte stále dáva do svojich kariet, ale súdiac z pomeru výkon/watt to tam asi stále má a nVidia ešte stále nemá. A AMD by sa nato malo tiež vykašľať a robiť karty hlavne pre hráčov. Lebo ten pomer výkon/watt čo má RX580 proti GTX 1080 je výsmech.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:31:14
avatar
univerzálnost GPU je prostě strategií AMD .... já se nehádám, že by se bez některých věcí určitě herní grafiky obešly a mohli být efektivnější ....
shadowspawn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:58:14

spominal som to inde, mainstreamovy segment "pre hracov" je oxymoron jak svina je to segment kde je na prvom mieste pomer cena/vykon a zivotnost pretoze velmi mala cast tohto segmentu obmiena hw castjsie nez 3-5 roky, nepocitam internetovcyh e-peen warriors, z tohto pohladu je rozumnejsie navrhnut produkt tak aby vydrzal, pozrime sa na lifecycle vestkych mainstreamovych kariet nVidia, ani jedna nema relevanciu dlhsie ako 2 roky, oproti AMD kartam kde este dnes je HD 7800 rada pouzitelna pre full HD pod DX 12, teda tam kde bola urcena ked vysla, gtx 760 not so much, gtx 960 oproti HD280/HD285/HD380 not so much either, a tak isto aj s RX radou sa pocita ze bude relevantna 3-5 rokov, GTX 1060 uz teraz zaostava v DX 12 a Vulkane a je to nova karta za rovnake prachy, DX11 vykon nie je relevantny z pohladu zivotnosti karty lebo to API ze z pohladu vyvoja mrtve, posledny dev release bol v marci 2015
Mano [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 18:59:24
avatar
ale GPGPU s tým nemá nič spoločné, tie ušetrené tranzistory pre GPGPU by mohli ísť do vyššieho výkonu radšej a lepší pomer výkon/watt. Pochybujem že RX580 bude o 5 rokov v DX12 hrách rovnako výkonná ako GTX 1070. Technológia ti je na nič keď nemáš hrubú silu.
shadowspawn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 19:14:52

no prave DX12 a Vulkan dokazu tazit z GPGPU komponentov(Async/ACE), DX 11 to ma implementovane vobec velmi okrajovo, staci sa pozriet na DOOM kde FuryX na starsom vyrobnom procese, s polovicnym taktom a RAM dava porovnatelny vykon ako GTX1080, prave kvoli GPGPU vybave, nehovoriac o tom, ze je to ziadany komponent aj pre konzoly a realne je neekonomicke vyvijat samostatnu technologiu pre kazdy segment trhu ale skor ich unifikovat, samozrejme su tam urcite upravy podla danej specifikacie, ale jadra su velmi podobne stavbou a zlozenim
Vybramo [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-03 11:16:12

Vysvetli mi prosimta aDDmin preco rx 580 je mainstream? Amd itak neponuka nic lepsie tak predsa je to od danej firmi high end pre beznych uzivatelou. V realnom porovnani by sme to dali tak 1080 vs rx 580 a postupne modelovo nizsie. Viem ze si mega fanusik Amd co si kazdy vsimol ale troska adekvatnosti?

Vo vacsine testoch porovnavas xx80 amd vs xx60 nvidiu.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-05-03 11:36:42
avatar
Za Mainstream jsou obecně považovány grafické karty v cenové relaci do 300 dolarů ....

AMD má přeci i výkonnější grafiky i když starší generace, FURY X, Radeon Pro Duo atd.

Já žádný fanoušek AMD nejsem (tedy fandím technologiím jako takovým, tedy NV, Intelu, AMD samsungu a mnoha dalším), já jen poukazuji na fakta, která vy překrucujete. RX 580 za 199-229 dolarů těžko může být high end jen proto, že AMD nic lepšího nemá v aktuální nabídce .... takže možná než si vymýšlet že já jsem fanda AMD, zkuste si nevymýšlet alternativní realitu a sledujte fakta. AMD jasně označuje POLARIS za mainstream, výrobci grafik ví že je to mainstream, většina zákazníků ví že je to mainstream a pár pomatenců z toho high end prostě neudělá

Poslední varování, váš příspvěk je vyloženě trolling:

Jako vaše překrucování reality bych ještě pochopil, on každý holt nemá přehled, nicméně co má být tohle?

Citace:
Vo vacsine testoch porovnavas xx80 amd vs xx60 nvidiu.


to se nám snažíte ukázat jak jste hloupý nebo nás zkoušíte, nebo co to má být?! Copak AMD a NV mají nějaké univerzální stejné značení? NVIDIA používá svoje a AMD používá svoje. NVIDIA poslední roky použivá značení 1080 pro performance, s Ti na konci pro high end a 1060 je historicky mainstream .... pod tím je 1050, 1030 atd.

AMD použivá poslední roky x9xx pro high enhd, později přešla na název série bez čísla (FURY, NANO atd.), pro mainstream používá x8xx a níže pak x7xx a x6xx či x5xx, dnes přešla od tisícové řady ke stovkové ...

V testech se tedy řídíme nikoliv názvy, protože ty si AMD a NV dělají jak je jim libo a nelze je mezi sebou nijak propojovat, ale podle cen grafik a určení. GTX 1060 3/6GB je konkurencí RX 570/580 4/8GB čemuž odpovídá jak cenové zařazení, tak určení od obou výrobců ....


žádat po mě adekvátnost a plácat u toho nesmysly jaké plácáte? kdybyste si vytáhl hlavu ze zadku, nebo kam chodíte na tyhle vaše nesmysly, viděl byste že u mě se všechny firmy a všechny produkty těší stejnému objektivnímu zacházení a posuzování ... a žádám vás o to samé, když posuzujete objektivitu, posuzujte ji objektivně nikoliv subjektivně ...
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 07:37:35
avatar
DD, proč jsou v grafech samé ref grafiky proti téhle neref?
Pochopil bych, že tam máš ref RX 580 aby byl vidět rozdíl mezi ref a neref RX 580, ale jinak?
Kolik lidí jde a koupí si ref kartu, když neref je třebas o něco dražší ale i výkonější, tišší apod.
A neref grafiky máš otestované, stačí to nasypat do grafů ne?
Promiň, ale tohle nechápu.
TurboCmelak [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 08:23:17

Možná neměl k dispozici jiné verze.. řekl bych že kdyby to bylo tak, bude postupně přidávat nové verze do stejného grafu.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 08:39:06
avatar
Zatím to ale vidím tak, že má k dispozici nereferenční karty, ale stáhnul jim takty na referenční hodnoty. Takhle testoval i tu RX 580 jako ref, jestli jsem to dobře pochopil.
A proč má ve spotřebě i teplotách některé nereferenční karty?
Ale nechci spekulovat, proto se DDho ptám
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:21:57
avatar
protože jsme neměnili testovací sestavu, můžeme na rozdíl od výsledků testů výkonu (které byly dělány v nové sadě her a testů) použít výsledky starší. Teploty se nezměnily díky stejné sestavě vůbec, spotřeba jen o desetiny, takže jsem si dovolil v tomto případě použít starší výsledky, ale ověřil jsem si u dvou zařazených karet, že to opravdu sedí.

Takže jsem prostě pro srovnání tam kde to šlo zařadil další karty. Postupně je samozřejmě otestujeme i na výkon.

Jinak ano, ref RX 580 vznikla stažením taktů ... proto je to ref v uvozovkách na rozdíl od ref ostatních modelů. U mnoha karet na trhu máme výhodu, že ref se normálně prodává, u RX 580 prostě není a tak jediná možnost jak otestovat ref výkon je snížit takty u neref. Sorry ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:18:07
avatar
Proč jsou reference? Kvůli referenčním parametrům .... když mluvíme o výkonu RX 480, GTX 1060 mluvíme o výkonu reference .... nereference mají lehce jiný výkon. Nicméně prostě potřebujeme referenční výkon na srovnání.

Ano, nereference máme také a budou v dalších testech. Testujeme ale v podmínkách, že reference poskytují nejlepší možný výkon (tedy mají pořádné chlazení), takže rozdíl proti nereferencím není příliš velký ....

Jinak abych to vysvětlil, DDWorld.cz je malý web, dělá ale velké testy a prostě nestíháme, v ČR ti už skoro nikdo nic netestuje pořádně, protože to prostě stojí strašně času (a peněz), má-li to nějak vypadat (používat aktuální výbavu, aktuální hry atd.) ...chtěli bychom to dělat ještě lépe, více testů, více grafik, ale prostě není to v našich lidských silách ....
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 08:33:45

Díky opět za pěkný test a podrobně rozepsaný závěr Honzo, jen by mě zajímalo proč je v testu jen ref. GTX1070 a ve spotřebě máš měřenou Asus Strix 1070 OC edici která má jistě větší spotřebu ale také i výkon, který v testech bohužel není vidět..
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 08:32:20
avatar
On tam má nereferenční i 1060 a RX 480.
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 08:50:35

Jo tak, no zmátlo mě to, že ve spotřebě jsou uvedené obě edice u všech grafik jen u GTX1070 chybí ta referenční.. no každopádně jsem pak zvědavý na testy nereferenčních grafik, tam se více ukáže výkon dle možnosti OC...
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 09:01:23
avatar
Aha, no já tě pochopil zase jinak
Ale máš pravdu, ve spotřebě má ref a neref 1060, RX 480 a RX 580. Jen ref 960 a R9 380 a jen neref tu 1070.
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 09:08:44

Tak jasně..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:25:54
avatar
Omlouvám se, graf jsem dodělával poslední ve 3ráno, nedodělal jsem ho ... doplnil jsem spotřebu dalších karet. Sestavu jsme neměnili, spotřeba karet zůstává tak stejná, ale OC verzi 1070 jsme v nových výkonových testech ještě neprojeli ... prostě nemáme čas a kapacity na to všechno zvládat najednou.

Prostě výkonové testy jsou všechny znovu, testy spotřeby jsou díky stejné sestavě použity i z minula (ověřil jsem si u vybraných karet, že opravdu sedí i s novou sadou testů), ale do výkonových testů budeme muset některé karty doplnit postupně.

Prostě DDWorld.cz je malý web nestíháme dělat všechno co velké weby ... i tak si myslím že recenzi nic nechybí ;)
palab [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:53:12

Omlouvat se Honzo přece nemusíš, chápu že máš toho hodně a prostě nestíháš, jen mě to zajímalo a trochu jsem i tušil že to asi bude jen chybička.. Každopádně se už těším na nějaké ty nereferenční OC edice, kde bude vidět opravdový výkon aby si každý mohl rozhodnout která z grafik je pro něj ta nejvýhodnější..
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 09:55:57

Celé ty machinace s tím, co je ref a co je neref, se mi nelíbí.

Co testujete? Čip, nebo grafickou kartu? Článek se jmenuje "Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 8GB", očekávám tedy výsledky této karty.

Jak byly získány výsledky ref. RX 580? Taková karta snad ani neexistuje, opravdu jste ji testovali nebo jste jen podtaktovali kartu od Sapphire? Protože podtaktování přinese nepřesné výsledky kvůli odlišnému chladiči, který může mít na výkon karty vliv.

Dále, výkon této Sapphire karty je porovnáván s ref. 1070, ale ve spotřebě je porovnáván s kartou ASUS STRIX 1070. To potom hnedka vypadá lépe, když se srovnává výkon s pomalejší ref. kartou ale spotřeba se žravější neref. kartou. Hlavně, když neref. 1070tky nejdou frekvenčně pod 2 Ghz.

Kdybych se držel jen srovnání s 1060, protože je fakt, že 580 nemíří proti 1070, tak na počátku testu píšete, že karty byly všechny znovu otestovány a nejsou použity výsledky z jiných testů. Týká se to také spotřeby? Pokud ano, proč je v grafu spotřeby STRIX 1060, ale ve výkonu je pouze ref. 1060 a ne výkon této STRIX?

Pak se tady v diskuzích hádáte a banujete lidi za to, že vás obviňují z neobjektivity, přitom si do grafů dáváte karty jak se vám to zrovna hodí.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:37:11
avatar
to nejsou žádné machinace ....

referenční výkon je prostě daný referenčními parametry a bereme jej jako výchozí a musí tam prostě být, abychom mohli srovnávat.

Pokud jsou na trhu ref. karty, testujeme samozřejmě je na ref. výkon, ale v podmínkách, že poskytují maximální možný (tedy umožňujeme nejlepší chlazení). Pokud není ref. vyrobíme si ji stažením taktů u některé neref. karty. Nemáme jinou možnost. Nicméně i s horším chlazením by ty výkony byly odlišné tak o 1%. Ale s tím se musíme smířit, když ref. provedení karty prostě není. Pro výchozí srovnání je to ale přesné dost.

ohledně grafu spotřeby, omlouvám se, vypadla mi GTX 1070 i FURY X z grafu, dodělával jsem ho v polospánku a už jsem to chtěl mít hotové . Jinak víte že v reálu je při dobrém chlazení frekvenční rozdíl mezi ref. GTX 1070 a nereferenční jen něco kolem 150MHz, což opravdu mnoho neudělá? ;). Ref. GTX 1070 když jí necháte dobré chlazení má běžně přes 1,9GHz ;) takž 2,05GHz kam jdou nereference není skoro žádný rozdíl. ;)

Spotřeba je otestována jen u některých grafik, některé jsou použity ze starších testů, můžeme si to dovolit, protože uvádíme průměr spotřeby z testů a ten se příliš (desetiny) nezměnil jelikož sestavu používáme zcela stejnou jako v minulých testech. Ověřil jsem si to u dvou starších karet, takže spotřeba sedí. Výkon některých modelů ale budeme muset změřit znovu, protože jsme jinak použili nové testy atd. Bohužel nestíháme, jsme malý web nemáme zdroje dělat všechno co velké weby ....

test je maximálně objektivní, použili jsme co tam má být. Ref.výkon a hlavně srovnání se staršími relevnantími kartami, které nepochopitelně v mnoha testech a recenzích jinde chybí ... tam si stěžuj na neobjektivitu.

Do testů si dáváme karty takové, jaké máme k dispozici a jak to srovnání vyžaduje a hlavně jaké stíháme otestovat. Pokud bychom měli návštěvnost a příjmy jako největší weby, určitě bychom zvládali dělat ještě více....
mojzisl [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:23:27

Díky za reakci.

Jaký má potom ale smysl dělat ref. kartu z RX 580, když taková karta neexistuje a existovat nebude, čili nikdo nebude mít kartu s takovýmto výkonem? Asi budou sice existovat ne-OC edice karet, takže beru, že jste nasimulovali ne-OC edici, ale i tak je zde vliv chlazení, napájení, atd. takže mi stejně tyto výsledky nepříjdou užitečné a máte zbytečně práci navíc a grafy jsou méně přehledné.

Díky za kladnou reakci ohledně spotřeby, ref. 1070 nemám, mám kartu od MSI, která drží 2050 Mhz, jak píšete, nicméně nerozumím poznámce o tom, že když dám ref. kartě dobré chlazení, pod ref. kartou si představuji kartu včetně ref. chladiče, ovšem zde musím přiznat, že nevím, jaké frekvence drží ref. chladič u 1070 při nějaké delší zátěži.

I tak mi to ale příjde zbytečné. Když už jste magazín, který nemá možnosti velkých magazínu co se týče času a prostředků, příjde mi užitečnější se zaměřit na testování grafik, které si lidi reálně kupují (kolik zdejších čtenářů kupuje ref. karty a pak na ně montuje chlazení třetích stran?), mělo by smysl tak postavit proti TOP OC edici 580 nějakou TOP OC edici 1060 a ty srovnat, stejně tak srovnat nějaké levnější edice, které jsou očividně mířeny proti sobě. Simulováním ref. karet si zbytečně přidáváte práci, výsledky ani nejsou úplně přesné, snižuje to přehlednost grafů, atd.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:34:00
avatar
existují neref RX 580 s ref. takty ;) a prostě pokud se bavíme o výkonu RX 580 bavíme se o výkonu ref. taktované RX 580 ..... takže má. Chlazení na to moc vliv mít nebude, protože všechny jsou dostatečně slušné, rozdíl bude v hlučnosti ;) .... Sapphire má jak nové NITRO+ tak PULSE edice (ty mají ty ref. takty) což je vlastně stará konstrukce NITRO+ ta ty takty sice udrží, výkon bude stejný, ale bude o poznání víc hřát a hlučnější ... otáčky ventilátorů jsou asi o 500rpm v průměru vyšší.

u ref. GTX 1070 (a ostatních GTX ) záleží hodně na podmínkách chlazení. Když jim dáte dobré, tak se takty dlouhdobě drží celkem stabilně vysoko nad uváděným maximálním boostem (konrkétně kolem 1880MHz u GTX 1070) ... jenže ne každý má dobré chlaezní skříně atd. Výkon referencí tak může být klidně až o 10% v průměru nižší, pokud máš hůlře chlazenou skříň, protože za pár minut co se karta ohřeje, začnou klesat takty (84°C je max). a mohou klesat až klidně k tomu základnímu (1,5GHz). Ale to je opravdu extrém. Nicméně nereferenční modely s lepším chlazením mají výhodu, že ty vyšší takty drží stabilně, protože v horších podmínkách chlazení bude mít nereference vždy lepší výkon než reference i když budou mít takty "oficiálně" podobné, boost u té lépe chlaezné udrží ty takty nad oficiální hodnotou .... OC edice mají takty zvýšené, ale v rpaxi ne o moc ... 2050MHz kam se většina dostane, je sice hezké, ale reference jen s dobrými podmínkami chlazení se běžně dostává nad 1850-1880MHz, takže rozdíl už není velký a výkon tomu odpovídá.

Já souhlasím, ale prostě referenční základ mít otestovaný musíme abychom pak právě mohli srovnávat s těmi OC edicemi ;) .....simulování neí úplně přesné, ale když to jinak nejde. A je to přesné dost, dáváme si pozor. Ref. základ je prostě daný a chceme ho pro srovnání znát.
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 10:30:34

No tohle přeznačit novou řadou karet je zvrácené. Výkonnostní posun nula nula nic oproti Sapphire RX480, nižší spotřeba v Idle a nižší ceny... no já nevím. O něco málo lepší kauf, než RX480, ale že by se to muselo jmenovat jinak. Plýtvání času AMD, bez RX5x karet bychom se obešli a polobůh Vega stále nikde.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:40:52
avatar
zvrácený je maximálně váš pohled, AMD nic nepřeznačilo, AMD neuvádí RX 500 jako novou generaci ....AMD použilo nový název, protože muselo a pokud by se jmenovaly RX 485 nebo RX 500 nezměnilo by to nic na tom, co to je.

Plýtvání času? AMD muselo začít vyrábět čipy novější verzí pocesu, tudíž k přeznačení muselo dojít, není to stejný čip. Odkdy je vylepšení výroby i parametrů karty a ještě za stejnou či nižší cenu ztráta času?!

Polobůh VEGA je pro high end, s RX 400/500 grafikami nemá nic společného a pro AMD i výrobce grafik jsou RX 500 drobným ale vítaným zlepšením a to také pro uživatele, kteří prostě místo RX 400 dostávají lepší RX 500 za stejné nebo i nižší ceny. Pokud nakupuješ v mainstreamu nemusí tě VEGA vůbec zajímat ....
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:53:27

Nepochopil jste mně. Chci tím říct, že by bylo lepší urychlit vydání aktuálně už mýtické Vegy, než vydávat pětkovou řadu, která toho moc nepřináší, co se výkonu týče. Je úplně jedno, že jsou to nové čipy, důležitý je výkonnostní nárůst, všechno ostatní kolem jsou zbytečné kecy. Optimalizace spotřeby, cena, to všechno je hezké, ale je to posun nikam od RX480. AMD potřebuje pokrýt další segment trhu, kde zatraceně chybí její produkty. A nakupuji výš než mainstream, ale sleduji kompletně trh, je to moje práce.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:16:45
avatar
Ano, "politicky" by bylo asi lepší vydat RX VEGA a až pak RX 500 ... souhlasím (a věřte že nejste sám, co si to myslí).

jenže problém byla výroba. AMD muselo RX 500 vydat, protože v opačném případě by už teď nebylo co prodávat jako RX 400 řadu .... výroba vylepšených POLARIS GPU tím lepším procesem začala už loni a už dávno se tak vyrábí jen ty a starší verze pro RX 400 nikoliv. AMD používalo nové revize POLARIS už pro některé produkty partnerů, desktop byl samozřejmě na řadě a přišly i nové mobilní karty (RX 530/540/550) založené na tom malém POLARIS 12. Prostě časově to sice je politicky, když všichni čekají VEGA, nevhodné, ale z výrobních důvodů a reality to jinak nešlo ....

někteří prostě nechápou, že AMD neudělalo RX 500 z rozmaru a nudy, ale proto, že prostě muselo. Změnila se výroba,umožnila o něco více a tak prostě přišlo zlepšení - vítané, protože za stejnou i nižší cenu získáte nově o trochu více. Navíc nové nereferenční modely RX 580 jsou výrazně lepší než staré RX 480, viz testovaná NITRO+ ... takže ano, načasování není možná nejlepší, ale jinak je to sakra dobrý upgrade co vlastně nikoho moc nestál a vyžádaly si ho objektivní okolnosti ...
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 15:37:23

Jo tohle mi dává smysl, dík za vysvětlení
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 15:20:24
avatar
Ono je to trošku zamotaný.
AMD sice může říkat, že RX 5xx není nová generace, ale vydávají jí pod označením nové generace. První číslo v trojčíslí je označení generace, druhé označuje segment zařazení (výkon) a třetí mělo být právě pro případné revize.
Takže se nedívím, že se o tom mluví...je to zavádějící.
Odkaz
N0NECZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Závěr 2017-04-19 11:09:50
avatar
Tak já nevim. Ohledně RX480 vs GTX1060 se tvrdilo, že jsou zhruba nastejno. Dokonce, že je i RX480 lepší volba. Teď je tady napsáno, že RX580 překonává RX480 (což dle grafů teda překonává, jenom to není nic z čeho bych byl nějak v rauši a rozdíl je v rámci toho, kterou konkrétní edici dané karty si vyberu) a vyjádření je, že RX580 tedy konečně srovnává krok s konkurencí v podobě GTX1060. Jsem z toho volaký zmatený.

Ve zkratce tedy -
RX480 je stejně dobrá jako GTX1060.
RX580 je lepší, než RX480.
RX580 je stejně dobrá jako GTX1060.

Tuhle rovnici nějak nedávám. I když předpokládám, že bude ještě nějaká další recenze přímo na RX580, protože tohle je spíš recenze na jednu danou a zrovna jednu z nejostřejších karet dané řady.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:44:05
avatar
?!?!?!

Nechápu, z čeho máš být v rauši, RX 580 je vylepšená RX 480 a protože si na trhu nebudeš vybírat mezi RX 480 a RX 580, ale dostaneš za původní cenu RX 480 lepší RX 580 není na tom nic z čeho být zmatený .... máš mít radost, že dostaneš lepší produkt za stejnou či dokonce nižší cenu.

A srovnání s GTX 1060 .... tak je parametrově slabší, obecně se ví že v novějších hrách, které lépe využívají dostupný grafický výkon se propadá a i náš aktuální test i mnoho jiných potvrzují postupné "oslabování" vůči RX 480 a logicky i RX 580, která přidává několik %. Nechápu, co ti tedy není jasné.

Jinak ano budou recenze i na další RX 580, nicméně v testu je schválně i otestovaná RX 580 s ref. takty a pod tenhle výkon žádná RX 580 nepůjde.
N0NECZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 17:25:32
avatar
"Radeon RX 580 je plným potenciálem a využitím POLARIS GPU a tak to mělo být od začátku. Skvělý upgrade, prostě lepší karty, s lepšími vlastnostmi, vyšším výkonem a za stejnou nebo lepší cenu než RX 480 modely!"

"AMD uvádí Radeon RX 500 grafiky – vylepšené POLARIS s vyšším výkonem a za lepší cenu! "

Asi si moc beru ty tlusté písma, vykřičníky a slova jako "skvělý".
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 18:04:10
avatar
asi ano ...pospal jsem to jak nejlépe a nejvýstižněji to šlo ...
martyst111 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 11:51:06

A co je s Vegou ma vubec vyjit? nebo to amd vzdalo?
N0NECZ [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 12:04:16
avatar
Vegu přinese sám Godot.
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 12:15:20

První zmínky o Vega najdeme už v antickém Řecku, mluví se o kartě, která změní celou historii, jen nikdo neví, kdy přijde, ale až přijde, nebude mít smysl žít pro nic jiného. Kronikáři už namáčí pera (pár let) a čekají, až celou velkolepou událost budou moci zaznamenat do kronik!
Bandita [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 12:18:29

Pobavil
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:06:15

kocour13: Proč živíš tyhle konspirace? Ono nestačí, že plno diskutérů je těžce podprůměrných, ale ty to ještě krmíš??
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:55:33

To není žádná konspirace, ale těžká realita. O Vega se mluví už nechutně dlouho na to, že žádná karta ještě nevyšla. A to že to konstatuji neznamená, že se mi ten stav líbí. Vegu potřebujeme, ale to čekání mi přijde už zoufalé.
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:03:47

Ano mluví se o ní od loňska, ale taky od loňska se ví, že má přijít v první polovině roku 2017.
Proto nechápu proč ta panika.
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:22:56

Protože nakupuji karty z tohoto segmentu a nelíbí se mi ceny + výběr jen Nvidia? I rok je dost na to nekonkurovat GTX1070/1080, aktuálně už i 1080Ti, bolí to nás zákazníky, bolí to i AMD. Tudíž jakákoli zmínka a teorie o Vega mně už vytáčí, protože se o tom akorát mele a pořád nic.
1zwei [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 13:00:10

Polaris bol prezentovaný ako 4k . Tak prečo chceš viac k ?
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:10:34
avatar
?!?? Jak souvisí plánovaná high end RX VEGA řada s mainstreamovým segmentem?

nemluvě o tom, že už zhruba půl roku je stanovené datum dostupnosti a vydání na zhruba polovinu roku 2017 .... takže ptát se půl roku kde je RX VEGA je známkou buď hlouposti, nebo ignorance ;)
Bandita [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 12:06:53

Celkově zklamání nad refrešem RX480 tzv. RX 580..

Nechápu změnu na 5XX, když je posun výkonu sotva 10%! Kdysi s tím začala nV a pěkně mě to sr.lo! Pak AMD s 280/380, jasný, trošku lepší spotřeba, ale výkon téměř stejný, jen jí zlevnili a sebrali 1GB ram!!! Ale byl to jiný čip.

No a teď tohle.. OMG WTF! Mělo to být RX485, to bych pak nic nenamítal, protože než to začali kurvit v nV, tak platilo že co nový a vyšší číslo, to nový čip. Bylo to proto, aby to poznal i laik a nekupoval 2x "stejnou" kartu.
Chápu, že čongláci mají problém se 4kou, ale tak to rovnou měli vydat jako Polaris 100, 200 atp.

Z toho je mi na blití. A omlouvat to tím, že VEGA nebude pod 10tis??? Další demence..
VEGA by mohl být v několika variantách a z defektních čipů udělat konkurenci např. pro 1070 za bratru dobrých 9.500Kč se stejným výkonem.

jenže oni nejdříve uvedou to nejsilnější, pak rok nic no a to už tady bude 2070 s lepšíma parametrama.

Jak AMD fan je mi z toho smutno..

Jinak Nitro+ s chaldičem vypadá moc pěkně,ale 8000?? To si raději připlatím na 1070, teda já to doklepu ještě s R9 280 Tixic který mi běží 1150/6400 a i v 2560x1440 si zahraju v poho. A jediný co vím určitě, že další vysavač už nechci!

Raději o něco slabší nV s klidem, než si na hlavu cpát sluchátka, abych se nezbláznil z větráků a to ten Toxic má super chlazení a 31cm s kovovou deskou na zádech.

Mám skřín Odkaz taže žádnej eurocase
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 12:09:47

Proč myslíš, že jsem před deseti lety stavěl ten vodník? Abych to nemusel poslouchat (tehdy to bylo i o výkonu chlazení). Přijde mi zbytečné u každé grafárny znovu a znovu připlácet za to, abych neměl onen vysavač
Bandita [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 12:17:22

jj, na tyhle žravý čipy jedině vodu. Vzduchem se to tiše uchladit nedá, leda by vyrobyli pasiv přes 3sloty.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 18:45:21
avatar
zklamání? Z čeho? že dostaneš lepší produkt za stejné, nebo i nižší peníze? Někteří jste asi nemocní .... já mám tedy radost, že místo RX 480 mohu nově osazovat lepší a RX 580 a mám lepší spotřebu všude mimo her (ale výměnou za lepší výkon), lepší chlazení, lepší výkon za stejné peníze .... jo strašné zklamání ....

nechápeš změnu názvu? Třeba proto, že se změnila výroba čipu, ten má tudíž jiné vlastnosti, vyšší takty a tak se prostě RX 580 nemůže jmenovat RX 480?! Ano, mělo by to být RX 485, jenže chápu, že celé číslo je lepší a prostě 4ka v názvu je v některých významných trzích problém. A na faktu že je RX 580 prostě vylepšená RX 480 to nic nemění. A hlavně AMD to jako novou generaci neprodává! Na rozdíl od minulosti, kdy AMD i NV přeznačovali vesele, AMD zcela jasně říká co je RX 580 zač!

Jinak tvé logice opravdu nerozumím, proč do mainstreamu pleteš VEGA? Navíc pokud máš na GTX 1070 koupíš si tu, i když je méně výhodná než RX 580 a GTX 1060 ... takže pokud máš na to připlatit si z 8 na 11,5 tisíce na kartu, směle do toho, ale to nic nemění na tom, že RX 580 je výhodnější karta a protože je levnější, ale ne o tolik slabší. A srovnáš různé segmenty. RX 580 je čistokrevný mainstream, GTX 1070 vyšla dokonce jako nižší high end a je to performance segmet. konkurencí RX 580/480 je a vždy byla GTX 1060 .... zajímavé, že 1060 za 8tisíc ti nevadí

Jinak TOXIC R9 280 jsme měli, vím co je to zač a mohu ti tedy s radostí sdělit, že z nové NITRO+ RX 580 bys byl naprosto nadšen - nejen výrazně lepším výkonem a výbavou, ale naprosto tichým chlazením ;). Tvé zklamání není na místě, pokud nakupuješ v mainstreamu na trhu nic lepšího než RX 580 v této oblasti není ....
navy [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 18:30:33
avatar
Já tedy zklamán nejsem, stačit mi bohatě bude RX 570, která je na úrovni RX 480, za levnější peníz.
Nejsem zrovna hardcore hráč.
AmonAmarth [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 14:21:14
avatar
kde si nabral 10%?
Boost frekvencie ref RX 580 sli hore o 74MHz nad boost frekvencie ref. RX 480. Zaroven sa zdvihlo napatie na jadre o 0.1V. Ref vs Ref ti to da MAX 3-4% vykonu naviac.
Najvacsia zmena su chladice, kde partneri uz neboli zavadzani AMD a pouzili tentokrat skutocne kvalitne chladice pripravene uchladit 180W - 200W. Nitro+ je uplne ina liga oproti RX 480.
IMHO jedna sa len o preznacenie rx480, na forach su dostupne biosy, ktorymi si mozte upgrade-nut 480 na 580 (viac na wccftech). Kazdopadne lepsie ako prstom do oka. Uz len koli tomu chladicu a cene.
Ci sa oplati kupovat par tyzdnov pred vydanim vegy ...
Aby zachvilu nepadli ceny 1070 tesne nad uroven RX580. Uz teraz sa zacali hybat a daju sa zohnat aj pod 400 Eur.
https://graficke-karty.heureka.sk/msi-geforce-gtx-1070-armor-8g-oc/#o=2 . Po prichode VEGY ta cena pojde este dalej.
Chimera [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - new revize 2017-04-19 12:07:41
avatar
No v podstatě to beru jako novou revizi RX 480, výkon cca +5%, spotřeba o něco menší, není to vůbec špatná karta pro majitele třeba 380 (můj případ)... Ale je škoda, že je efektivita horší jak u GTX 1060 a v Nitro var. i jak GTX 1070 což kdyby bylo jinak tak by mě k upgradu přesvědčilo
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:56:51
avatar
vždyť to také nová revize je a AMD to opakuje do zblbnutí už měsíce . Není to nová generace ani být v žádném případě neměla, jen prostě kvůli změnám ve výrobě musela příjít. AMD ti ale servíruje lepší a vyladěnější produkt za stejné peníze.

Efektivita je horší v herní oblasti, protože RX 580 má lepší výbavu i věci, které do her nepotřebuješ, což GTX 1060/1070 nemá. Na druhou stranu má 256-bit, 8GB paměti a jádro s podobným počtem tranzistorů jako GTX 1070 takže je celkem logické, že spotřeba je podobná. Ve srovnání s minulostí je však efektivita RX 580 naprosto skvělá, ale ano, zjevně by na ní AMD mohlo ještě zapracovat. Těch pár W bych ale příliš neřešil .... protože výkon i výbava je lepší než u GTX 1060 a při srovnání s GTX 1070 .... no pokud máš na 1070 koupíš si ji, protože je to výkonnější karta, ale cenový rozdíl není zanedbatelný ....

jestli ale nakupuješ v mainstreamu pod 10 tisíc, tak prostě nic lepšího, vybavenějšího a výkonnějšího než RX 580 tam není ....
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 15:22:30
avatar
Ale vydává je pod označením nové generace. Někde výše jsem to postnul
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 15:35:37
avatar
nevydává ... jasně všude na několika místech v prezentacích uvádí, že jde o vylepšené RX 400 AMD nemůže za to, že někteří se neobtěžují nic číst ... jinak ano, podle staré preznetace k RX 400 by tvoje úvaha seděla, ale AMD nemohlo vědět, že bude muset udělat novou revizi v té době ;)
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:54:23

DD jim to asi nevysvětlíš furt melou to svoje
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 18:59:06
avatar
U RX 4xx jasně označili, které číslo je generace gpu a které je pro případné revizi. A teď tu máme novou revizi RX 4xx označenou jako RX 5xx, tedy jako novou generaci. AMD zde jasně porušilo vlastní "šablonu" značení. Ale oni jsou jeho tvůrci, tak asi můžou.
Hele, nechci se dohadovat, protože to nikdy nikam nevede a stejně s tím nic nenaděláme, protože karty jsou na trhu a basta. Jen se přikláním k tomu, že když je to nová revize, tak měly být označeny jako RX 4x5.
Oba víme jak to ten druhý myslí a tím to můžeme uzavřít
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 12:13:14

Tak nová řada RX 5xx pokryla mainstream včetně lowendu. Už to samo o sobě je logicky nově značeno. Vega se krásně usadí nad tyto karty a AMD má pokrytý celý segment.
VLuk3s [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:04:36

nj pak prijde NVIDIA s novejma cipama a vse bude pri starem...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:57:02
avatar
a co je na tom špatně?
VLuk3s [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:03:33

no snad to,ze AMD furt neco dohani,to snad take vidis...na poli CPU super,tam rozhodne zabodovali a pro zakazniky konecne super CPU za normalni penize,ale na poli GPU je to tragedie
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:08:19
avatar
.... ano, a chápeš ekonomickou realitu?

výroba a hlavně vývoj čip stojí ohromné peníze. AMD je jediný výrobce, který má jak výkonné CPU, tak výkonné GPU. To nemá ani NV ani Intel. Oba mají jen jedno ...

Jenže Intel má rozpočet v desítkách miliard dolarů, vydělává cca 13 miliard za kvartál. NV nyní vydělává kolem 2 miliad za kvartál. AMD má kolem 1,5 miliardy za kvartál. Jenže Intel se svým rozpočtem dělá jen ta CPU, NV se svým rozpočtem dělá jen ta GPU a AMD s nejmenším rozpočtem dělá CPU i GPU ....

Nechápu, jak můžete považovat za samozřejmé, že AMD dokáže udělat RYZEN procesory, jež překonají Intel a zároveň dokáže konkurovat NVIDIA na poli GPU, kdy má lepší mainstreamovou nabídku a brzy vypustí (doufejme i lepší) high end nabídku.

Pořád vám to nedochází? Vy nechcete po AMD zázraky, vy po něm chcete zázrak na druhou .... v podstatě "tady máš nic a udělej zázrak" ....
VLuk3s [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:16:19

no tak pokud chces neco vyrabet a prodavat,tak musis bejt konkurence schopnej a ba co vic i prekonavat druhe,pro me jako zakaznika neni podstata jak firma funguje,ale to jake produkty nabizi,samozrejme neco o tom vim,ale proc to resit?a Ryzen je dukaz toho,ze se da dobre navrhnout cip a bejt vic nez konkurence schopni
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:21:58
avatar
že tě jako zákazníka nezajímá pozadí toho jak co vzniká je tvé právo, ale také známka ignorance .... protože pak prostě nevíš proč jsou věci jaké jsou a proč nejsou jaké bys chtěl ...

Drtivá většina věcí kolem produktů, jaké jsou a co umí prostě přímo ovlivňují ekonomické možnosti výrobce .... není opravdu normální, aby firmička jako je AMD dokázala roky konkurovat Intelu apod. To prostě není normální ....
VLuk3s [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:31:17

mas pravdu me jako zakaznika nezajima co se kde deje a sem v tom pripade ignorant,nejsem nejak zaujaty k nejaky znacce,tak mozna proto to neresim az takhle,pro me je dulezite jak produkt je kvalitni a recenze ,vsude mozne po netu,aybch si ten obrazek udelal
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:37:24
avatar
známkou nezaujatosti vůči produktu a značce je právě v tom vědět v jakých podmínkách ty produkty vznikají a proč jsou jaké jsou .... a v recenzích by to mělo být zmiňováno, že prostě není normální čekat ani dostávat stejnou kvalitu produktu který vzniká za 50 miliard vs 5 miliard .... ;)
1zwei [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 15:41:12

Tak v rámci diskusie mi ako dlhoročný skúsený redaktor dokážete, zodpovedať - zhodnotiť pár vecí ? Čo bolo príčinou poklesu trhového podielu z úrovne čias ATI na dnešnú úroveň Radeon ? Práve v tomto vidím aj príčinu a prekážku rozširovania nových technológií AMD do aplikácií napr. Hier . "mainstreamovou nabídku" - Základný nedostatok vidím aj v tom, že NV má sakra dobre zrátané (t.j. aj ich obnovu) a vymedzené trhové segmenty, zatiaľ čo AMD strieľa akoby naslepo navyše s nepochopiteľným termínom uvedenia produktu, keď už je všetko vypredané .
Vega - Aký to bude produkt a ROP tam bude aké ? napr. 980Ti mala hrubú silu a dokázala prevalcovať aj DX12.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:07:12
avatar
problémy ATI začaly dlouho před odprodejem AMD ... ATI bylo příliš malé a mělo příliš "mnoho trhu na starosti" (zcela dominovalo vývoji GPU na mobilním poli atd.) ... tříštily prostě zájmy, do toho se vedení firmy uvnitř neshodovalo co dál a to všechno vedlo k problémům s vývojem nových produktů .... následoval tedy odprodej AMD, což byl "techničtí nadšenci" podobného ražení a stejně strašní stratégové pokud jde o finanční plánování, marketing atd. ... AMD koupilo navíc ATI za šílené peníze, asi 2x předražené a integrovalo jej do sebe, když samo mělo ve vedení problémy, které se jen prohloubily ...

dopadlo to jak to dopadnout muselo .... AMD nemělo s řízením GPU vývoje a podnikání žádné zkušenosti, do toho mělo problémy díky Intelu a jeho neférovému počínání z minulých let (Athlon vs Pentium), což ovlivnilo možnosti ohledně zdrojů na další produkty, do toho neschopné rozhádané vedení .... zbytek je historie posledních let ...

NVIDIA ani Intel žádné takové problémy nemají, to jsou korporace v pravém slova smyslu, mají a vždy měli jednoznačné silné a jasné vedení i strukturu ... do příchodu současného vedení AMD, mnoho let nic takového u AMD nebylo a tak to také vypadalo. Samozřejmě se věci nedají spravit okamžitě. AMD je prostě strašně podfinancované proti konkurenci, předlužené z minulosti (zatímco oba konkurenti mají značné finanční rezervy) má omezené možnosti a bojuje na dvou velkých frontách, což jeho konkurenti nikoliv ...

No a to ovlivňuje nejen možnosti vývoje a výroby, ale také možnosti marketingu, tržní síly atd. AMD nemá prostě peníze na marketing jako Intel a NV .... ve srovnání s nimi AMD nemá vlastně žádný marketing! Nemůže si ho prostě dovolit. Buď dá peníze na vývoj produktů, nebo na marketing, pokud by udělalo obojí, produkty by byly na houby a marketing by to nezachránil ... AMD je také zadluženo z minulosti, proto má prostě omezené možnosti se dále zadlužovat a získat prostředky, když už má konečně velmi dobré produkty. Tak prostě věří tomu, že se dobrý produkt prodá "sám" .... v ideálním světě by tomu tak bylo.

jsem toho názoru, že pokud by NV měla produkty jaké má AMD, NV by díky svému marketingu ovládala dávno 80%+ trhu na CPU i GPU ....

RX VEGA ... nemohu nic říci. A ROP je jen malá část celku a VEGA má hodně novinek ;). jak moc zajímavý bude stále ale nevím, protože nemám všechna fakta ....
VLuk3s [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 19:59:16

to me opravdu nemusi zajimat,ja sem koncovy zakaznik a chci to nejlepsi v te cene,to ostatni me opravdu nezajima a neni vubec duvot to resit,protoze ja s tim opravdu stejne nic neudelam a pokud bych mel byt charita,protoze nejaka firma ma problemy,tak bych asi musel bejt verny a zaujaty k dane firme,jinak by to nemelo smysl
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:09:52

Tragédie je spíše nVidia. Vydat ovladače, které umí odpálit GPU je drsný. A jejich "optimalizace" ve hrách milují všichni. Vendor lock-in G-Sync dnes už snad nikdo nebere vážně. Zdržování nástupu DX12 coby moderního API je taky nic moc přínos pro uživatele. Slavný Ansel má kolik her, tři (tedy z těch, co se hrají).
A ta 3GB verze 1060 (o které dlouho někteří tvrdili, že je jen spekulace a takový podvod na uživatele nebude) je na konec v plné parádě v prodeji...
Ono na každém se něco najde a defakto jsou všichni tvou rétorikou tragédi
VLuk3s [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:17:21

tragickej je tvuj prispevek LOL
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 14:52:47

Tak já se jenom vyjádřím k tomu bodu s GTX1060 3GB - nepřipadá vám ten výkonnostní rozdíl adekvátní cenovému rozdílu 3GB vs 6GB? https://www.youtube.com/watch?v=IvNxTJjUZtw A s podvodem jděte někam, Nvidia žádné specifikace NEZATAJILA, jsou veřejně dostupné. Já bych si tu kartu nekoupil, ale někoho oslovit může a kecat nesmysly o podvodu je naprostá hloupost.
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:33:10

Takže, jiná velikost paměti samozřejmě není nutně jiný výkon. To jen, pokud se daná kapacita ukáže jako limitní. Tedy že se musí něco dít (např. v W10 cachovat VRAM obsahu).
Co je podvod, že nVidia pod stejným označením (GTX1060 vs GTX1060, tak a který je ten model s 3GB, resp....) prodává parametrově odlišné karty a tedy i výkonnostně.
Označením ti Nvidia říká, rozdíl v RAM. Ale skutečnost je jinde. Klasické mýlení, podvod.
http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-5-paragraf-209
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:39:56

To je ale lež, protože po rozkliknutí parametrů karet na jakémkoli e-shopu, webu Nvidia, najdete, co potřebujete, prostě lžete. Pokud nečtete při nákupech parametry zboží, váš problém. Ano, trochu nešťastné je stejné modelové označení karet, ale to už je něco jiného. Kde se Nvidia zavazuje k tomu, že stejné modelové označení musí mít identické parametry? Jste ten typ člověka, co potřebuje na všechno příkazy, zákazy, protože neumí použít vlastní mozek nebo si to, co potřebujete, umíte zjistit?
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:51:39

Hele ono je to celé tak nějak směšné.
AMD změní značení, špatně, neopodstatněné. Není tam tolik změn. Nvidia značení nezmění, je to ok, změny (a zda vůbec existují) si člověk dohledá.
To jako vážně?

A diskusi, zda stejné typové označení má nést stejný produkt snad ni není možné brát vážně... Jako chápu fans a přehlížení nějakých faktů, ale tohle?
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 17:02:20

Upozornění na GTX1060 3GB, že má jiné parametry, bylo po webech spousty, datasheety měly parametry taky správně, co teda chceš, to že se Nvidia rozhodla to označit stejně, nic ilegálního, tečka. To že jsou lidi blbci, druhá věc, je mi jich líto, to je tak vše. Neoznačuj mně fanem, nejsem ani větrák, ani fanoušek ničeho, nenakupuju podle loga, ale ty mi zaváníš červenou barvou. Mimochodem ten rozdíl v parametrech má jak velký rozdíl ve výkonnosti? 1-2%?
kojot1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 17:03:35

Vau, s názorem "nechceme lži" jsi mě otipoval na "z červeného tábora"? To jsou věci. Doufám že nejsi psycholog, protože to by bylo sebevražd...
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 17:42:21

A ty se dej na politiku, bez argumentů, vytáhnout z příspěvku to, čeho se dá chytit. Mimochodem "nechceme lži" je nesmysl, protože k žádným nedošlo, parametry u karet byly uváděny správně, co na tom pořád nechápeš? A teď, když Nvidia bude zvyšovat u GTX1060 a GTX1080 frekvenci pamětí a nezmění označení, tak je taky zlá a lže zákazníkům?
Varin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 17:31:53

Rozumní lidé by měli nechat plynout situaci taková jaká je.
AMD zdá se, si dělá pořádek ve značení, kdy s příchodem Vegy uzavře nabídku od lowendu až po highend. Změny proběhly ikdyž nejsou kdoví jaké. Nemá cenu dál RX 5xx obhajovat, ale je to zatím nejlepší nabídka AMD a je konkurenceschopná.
rtrebor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-22 12:53:37

Mne vôbec nevadí že to AMD označila ako RX 580, len je smiešne že tu DD pri vydaní GTX 580 bojoval že to má byť 485 a nie 580 a to 580 mala oproti 480 ešte aj odomknuté jadro.
rtrebor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-22 12:51:06

S odpalovaním grafiky ovládačmi amli problém obaja tvorcovia čipov.
Vďaka G-Sync máš tu Freesync.
1060 s 3GB je jasne označená a čo potom RX 470 s rôznymi frekvenciami pamäte (tým aj rôznym výkonom) pod jedným označením ti nevadí však.
VLuk3s [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 13:06:43

no stou sprotrebou to je jasny,u 480 se to snazily hodit co nejnize to slo a byli problemy,ted to daly tam kde to melo byt a tim sla vpohode i ta frekvence cipu dat na max co jde a je to strop
RiMr [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 16:53:46
avatar
...no... počkám na Vegu..
GamerX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Dvojí metr 2017-04-19 17:50:51

Cítím tu silně dvojí metr.

Když kdysi Nvidia vydala refresh Fermi GTX 480 > GTX 580 (tedy číselně dokonce skoro jmenovec), tak to tu bylo přijato celkem negativně: Odkaz

A to GTX 580 měla také vylepšené jádro (GF100 > GF110) a dokonce více odemčené (480:60:48 > 512:64:48 ). Nárůst výkonu byl tedy o něco zajímavější (+10-20%) a spotřeba byla dokonce nepatrně nižší.

GTX pak 570 měla prakticky výkon GTX 480, ale stála podstatně méně ($499 vs $349).

Kdyby se tu na RX 580 koukalo stejně, dostane ještě větší kouř, protože výkon narostl méně, spotřeba vzrostla, cena zůstala a stále je na trhu hned 5 jednočipových karet s vyšším výkonem (GTX 1070, GTX 1080, GTX 1080 Ti, Titan X, Titan Xp) - u GTX 580 byla neustále předhazována dvoučipová HD 5970.

Už aby tu byla Vega a začalo se zase dít něco zajímavého.

P.S. Než budu nařčen že jsem Nvidiot, mám FX-8320E@4,5GHz + RX 480 4GB a šilhám po R5 1600X.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 18:02:52
avatar
ano zjevně dvojí metr, ale u tebe ... srovnávat situaci high endové silně předražené a nepovedené GTX 480 s GTX 580 a současnou situaci RX 480 a RX 580 je zcela mimo mísu .... GTX 480 byla top grafika za TOP peníze (a vraceli se za ní), vyšla částečně nefunkční, v létě se nedala používat a proto byla GTX 580 přijímáná tak, že super zlepšení, které tady ale mělo být rovnou a za ty normální peníze ... a srovnávána s HD 5970 byla proto, že obojí byly TOP řešení v té době obou výrobců, takže srovnávány být měly, navíc v době, kdy AMD prostě dělalo high end stylem dva mainstreamové čipy ...

srovnáváš prostě nesrovnatelné, zcela jiné případy a hlavně zcela jiné segmenty a pozice na trhu .... obě situace nemají nic společného. RX 580 nezměnila cenovou hladinu, je stále konkurencí GTX 1060 nezměnilo se nic kromě toho že je celkově lepší kartou s lepším výkonem a za lepší peníze teď a je to nejlepším řešení do 10tis na trhu .... kritika by byla na místě, pokud by v tomto segmentu bylo něco lepšího a výkonnějšího ....
GamerX [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 19:41:03

Já nesrovnával mainstream s hiendem, ale celkový přístup. Prakticky jde o to samé. Jak GTX 580, tak RX 580 vypadají tak, jak měly vypadat už na první pokus.

A pokud jde o předraženost, tak předražené je aktuálně úplně všechno. I RX 480/580 a GTX 1060, protože jsou následníkem R9 380(X) / GTX 960, které stály podstatně méně. Aktuální mainstream se prodává za cenu, za kterou byl nižší hiend (R9 390 / GTX 970). O hiendu bez konkurence se ani nemá smysl zmiňovat.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 19:54:32
avatar
nejde o to samé! .... GTX 580 byl na rozdíl funkční od GTX 480 a hlavně stála o 20% méně .... GTX 480 byl od počátku špatný produkt, který nikdy neměl vyjít jak vyšel, natož za cenu jak vyšel.

RX 580 je jen drobně vylepšená RX 480 nic víc, nic míň - nově nabízí řada ale podstatně lépe vyrobené modely, což je plus. RX 480 ale nikdy neměla žádný problém .... RX 480 byla nejlepší volba v mainstreamu z hlediska výbavy a výkonu, RX 580 pozici ještě vylepšila .... technologická nutnost, protože výrobní proces, kterým se vyráběly původní jádra POLARIS už není a je místo něho drobně vylepšený, takže to prostě jinak nešlo. Současná jádra jsou jiná revize s odlišnými parametry v případě některých modelů, takže nový název je zcela na místě i když je pravda, že RX 485 apod. by byl vhodnější ....

Takže laskavě nesrovnávej naprosto odlišné věci a situace. Náš celkový přístup je zcela objektivní nazýváme věci pravými jmény a srovnáváme srovnatelné ....

RX 480/580 a GTX 1060 nejsou předražené .... stojí to co mainstream stojí téměř vždy ... jsou dražší pro nás v ČR protože kurz dolaru, dolarově ale stojí stejně.
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 21:00:31
avatar
R9 380X vyšla 19.11.2015. Měsíc na to jsem jí bral na CZC za tenkrát slušných 7tis (Sapphire Nitro). Za kolik máš dneska Sapphire RX 480 / 580 Nitro 4GB? Kuk na CZC a...za necelých 7tis. Takže ne, předražené nejsou.
Dneska tu jsou i vymazlenější karty a taky 8GB verze, ty jsou dražší samozřejmě.
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-19 19:48:25

btw odporucam pozriet

Odkaz
Zvirek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Hmm, nic noc ... 2017-04-19 20:02:57

Ta cena to zabíjí. Je nebezpečně blízko GTX 1070 od MSI ( Armor OC ), kterou koupíš za 10500 Kč (koupil jsme minulý týden ) , a navíc ji v klidu přetaktuješ o 20%.

Cena 580 a 1060 má být okolo těch 6000 Kč, jakmile se začnou cpát blízko 1070, tak ať jsou to jakékoliv supr čupr edice, tak většina už sáhne spíš po té 1070 ( a nebo naopak koupí levnější verzi 580 ).

IMHO se jich prostě moc neprodá.
pseudografx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - BIOS? 2017-04-19 23:00:54

Asi už jdu s křížkem po funuse, ale bylo by možné z karty stáhnout oba BIOSy? Chtěl bych si zkusit trochu zaexperimentovat :-) Na TPU mají bohužel pouze BIOSy z Limited Edition a ty se do své 480 bojím dávat. Takže bych raději zkusil ten "silent" BIOS z téhle karty.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 00:45:52
avatar
když už, tak bych zkoušel bios z PULSE verze, ta je alespoň podobná NITRO edici RX 480 ... testovaná NITRO RX 580 je úplně jiná karta s odlišným nastavením napájení atd.

ale vážně v tom nevidím smysl, protože RX 480 má starší revizi jádra POLARIS 10 a prostě nevydrží a nezvládne to co na POLARIS 20 RX 580 ...
besh [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 11:59:22

Hmm, nevim, spis to vypada, ze flashovat se celkem uspesne dari. Premyslim, ze si taky trochu zaexperimentuju. Odkaz
pseudografx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 16:34:14

Tak karty XFX se taky liší od Sapphirů a přesto na nich ty biosy fungují. A co se týče Pulse verzí, ty běží na 1366 MHz, kdežto jestli se nepletu, tak silent BIOS na té tvé testované Nitro+ měl 1340.
Barracudka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - cena 2017-04-20 05:46:53

Uvazoval som o upgrade na RX 580 8GB, kedze vsade sa hovorilo ze maju byt lacnejsie ako 480 ale ked sa clovek pozrie do obchodov tak vidi ze su este drahsie ako RX 480 :| skoda
LadIQe [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 08:14:27

problem je, ze oni su realne lacnejsie, len predajcovia takto nacenili aby sa zbavili starych kariet
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 12:32:54

No a abychom ukázali i příklad starší DirectX11 hry s ne zrovna aktuálními technologiemi, a hlavně ne zrovna dobrou optimalizací, tak tu máme GTA 5 - asi si to myslel vseobecne na DX11 hry ale dat v tejto suvislosti GTA 5 je nonsens, to je snad najlepsie optimalizovana hra za dekadu a nieco taketo uz je v dnesnej dobe odflaknutych portov rarita
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 12:53:22
avatar
tak není to úplná katastrofa, ale za optimalizovanou bych ji vážně neoznačoval výkon vícejádrových CPU dobře využívat neumí a výkon moderních grafik vůbec ...
finch [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 13:14:23

Preco by to vyuzivalo moderne grafiky, ked v dobe vydania neexistovali, toto sa im vycitat neda. V dobe v akej hra vysla to bola velmi dobre optimalizovana hra a sla rozbehnut na ozaj starych crepoch a to so slusnym nastavenim. Pre mna to bol az zachvev nostalgie ze konecne netreba mat vobec na nejake medium hranie aktualnej hry aj aktualny HW, ale ze na to stacilo aj par rokov starsie zelezo
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - No a před chvílí 2017-04-20 16:11:20

Jsem si na jednom konkurenčním webu přečetl o tom, že nekdo zdařile flashnul 480.... Už minule jsem měl cukání se ozvat, ale chtěl jsem zdroje. Tak jen taková malá poznamka pod čarou. Jestli jsou stejné součástky na jiném PCB rozložený jinak, neznamená to, že je karta nová. A ten flash je prokazatelně funkční.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 16:43:24
avatar
prokazatelně funkční není, jak dlouho ta RX 480 karta a jádro co nebyly navrženy na to co má RX 580 vydrží fungovat? Nešiřte laskavě nebezpečné kraviny ... to že někdop nahraje u nějaké konkréntí edice bios z jiné karty a neshoří mu to hned neznamná, že je to funkční ...
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - To nešířím já 2017-04-20 17:17:23

, ale média. Ta informace je veřejná, problematika má jistě svá úskalí, ale bude platit to samé, co platilo u 4GB verzí. Šly odemknout na 8GB. Taky se to nejdřív nevědělo. Někdo s tim musel přijít. Ze jde odemknout 960T jsem zjistil jenom tak, že jsem to prostě zkusil, protože když to má turbo a původ v 6-ti jádru... No a vesele to honím na 3,7 GHz se vzduchem. Takže pokud má karta dual bios, proč to nezkusit? Příklady táhnou. A vyhrožovat banem tomu člověku, co to zmínil první, je poněkud arogantní. Prostě to jde. Prostě to dokazuje... Tož tak.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 17:22:12
avatar
není to tak, je to nebezpečný nesmysl ... RX 580 je fyzicky lehce odlišná, má novější verzi jádra a může bezpečně jít na vyšší frekvence než RX 480 se starším čipem ...

navíc výkonový rozdíl je malý, takže proč si ničit kartu flashováním, když si RX 480 nataktuješ na těch alespoň 1340MHz také, což jde a máš alespoń referenční výkon .... 1450MHz ale žádná RX 480 běžně neudrží (s výjimkou asi 2 edic) ....

já nevyhoržuji já tě žádám přestaň šířit nebezpečné nesmysly o tom, že flash RX 480 na RX 580 je funčkní věc, není ... kdyby byla, funguje to s každou grafikou .... je to nezbezpečná věc navíc hloupá nataktuj si RX 480 a máš stejný výkon jako ref. RX 580 .... ale stejnou kartu z níneuděláš, musel bys minimálně přepájet čip novější revize....
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Nebezpečný nesmyl 2017-04-20 19:59:56

je tvrdit, že je to nebezpečný nesmysl. Zjevně se to někomu povedlo a zjevně to nebude dělat skoro nikdo. Nevím kolik těch karet má dual bios. A jestli to ten bios vzalo, pak ta karta zas tak jiná nebude a změna bude spíš na úrovni revize PCB a biosu. Kdyby to bylo nové jádro, tak si ten bios ani neškrtne. Nebo paralela s Ryzenem. Stejný čip, ale jiný bios a jak to panečku funguje! Nebo ta chyba s Ryzenem. Nejdřív žádná nebyla, pak se připustilo, že tam je, ale je bezvýznamná, aby se nakonec pro jistotu řešila AGESou. Zjevně jsou lidi, co si myslí, že je AMD balamutí a zjevně jsou lidi, kteří jsou schopní to dokázat a tohle je když už ne třeba odborný, ale minimálně technický web a zjevně je to ideální místo, kde se to může probrat. Nešířím nesmysl, protože se to stalo. Nesmysl je tvrdit, že to není možné.
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 22:29:50

Co vlastně změní přeflashování biosu z karty RY 580 na kartu RX 480?Pokud jen zvedne napětí a frekvenci tak to by šlu udělat i bez předělání biosu.Předpokládám že přefleš biosu GK znamená automaticky ztrátu záruky...
danito [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Pouze se domnívám 2017-04-21 12:52:32

že vzhledem k tomu, že to lze, byla 480 nastavená údajně na dřeň. Když vezmu v potaz i to, že u RX 460 nebyly aktivované všechny části jádra, tak právě bios může to posunout limity té karty, aniž by se zásadně měnily komponenty. Je to levné a třeba PR nVidie to dokáže prodat. Že jsou některé části jiné? Vývoj jde kupředu a tak když už víme, co to dokáže, můžeme povolit vyšší takty. Třeba si chtěli nechat zadní vrátka. A i když se Dictator rozčiluje, je každého věc, jestli to zkusí nebo ne. Jsou karty, které ten flash snesou. Mají lepší napájení apod. Jestli někdo umí flash bisou, zkusi to určitě. Já bych to zkusil. Ostatně udělat profil "480" na kartě s flahnutým biosem jde zcela určitě. Za sebe můžu říct, že pokud by to bylo přínosné a dotyčný měl všech 5 pohromadě, za pokus to stojí. Ale jestli je těch pár procent navíc potřeba, to nevím. U low-endu je to otázka hratelnosti. Tady je to o tom, jestli se stéblo v trávě bude hýbat víc věrohodně. Byly doby, kdy si lidi pekli karty v troubě. Znam osobně vola, co to zkusil v mikrovlnce. Dočetl jsem se i o jednom, co to pekl součástkama dolů. Je dobře, že lidi nejsou úplní debilové, i když někdo ty debily potřebuje k odůvodnění vlastní existence. Takže jestli to má smysl? Kdyby nebyli lidi zvědaví tak dodnes chodíme v ráji s fíkovým listem mezi nohama. A Hospodin by nám říkal, co je správné a co ne.
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 16:19:45

DD nebudeš prosimtě testovat i tuto kartu naprostej ideál do málé skříně Sapphire Radeon PULSE RX 570 MINI díky za odpověd.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 16:43:37
avatar
ano máme ji objednanou ...
MartinCZ80 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-20 18:47:56

Super díky.
JoEx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 02:21:54

No nič moc táto grafika podľa tých testov...som čakal že bude aspoň na úrovni 1070tky...alebo Fury...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 03:33:31
avatar
nejlepší grafika na trhu v této cenové hladině a ty řekneš nic moc? A zadarmo bys ji ještě nechtěl?
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 08:35:22

No,nejlepší karta v téhle cenové relaci-to je trochu sporné,spíš bych řekl hodně dobrá karta.Má i své mouchy,spotřeba 225W je opravdu příliš,v porovnání se spotřebou GTX1060,nějakých 120 W.Co je pro koho důležitější bych už nechal na posouzení těch kteří zvažují koupí nové GK.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 11:04:45
avatar
není na tom nic sporného, je to průkazné ... spotřeba je vyšší jen ve hrách, v mnoha dalších situacích je nově úplně stejná a to má RX 580 lepší výbavu i vyšší výpočetní a tedy výkon jako takový ...

Na posouzení těch kteří nemají obě karty k dispozici pro přímé otestování bych to určitě nenechával. Posuzovat to mohou jen ti, kteří všechnmy karty mají vyzkoušeni a vědí tedy zda je o něco vyšší spotřeba v herní zátěži u RX 580 v praxi problém nebo ne ... já říkám že díky lepší výbavě a lepšímu výkonu a skvělému chlazení kdy je karta i tišší než řada GTX 1060 edic to žádný problém není, tím spíše když mimo hry dokonce nově žere stejně, což je velké zlepšení ....
flastie [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 09:15:05
avatar
trochu prehnane tvrdenie nemyslis DD? Rok stara a v priemere cca rovnako vykonna GF1060 ma nezanedbatelne stale lepsie teploty a spotrebu, nehovoriac o tom ze je uz na trhu rok
tury [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Boost 2017-04-21 09:30:00

DD, mam testovanou kartu doma a bez zasahu do Power Limitu (napr MSI afterburner) se karta ani nepriblizi 1450Mhz (OC BIOS zapnuty). Toto je bezny jev nebo zavada? Nemam bohate zkusenosti s GK ktera ma boost protoze 580 bude nahrazovat letitou HD7870. Jen pro uplnost dodam ze zdroj je dostatecny, chlazeni ma vzduchu dost, teploty jsou kolem 75C,77C. Driver 17.4.3
Bez zasahu do power limitu se karta s OC biosem pohybuje kolem 1340Mhz... Diky za jakekoliv konstruktivni komentare.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 10:54:05
avatar
vypni PC, na kartě nahoře na hraně na straně blízko konektorům je malý přepínač ... dej ho na druhou pozici, než jej máš. Nejspíše totiž jedeš na "SILENT biosu" který karta má kropmě toho druhého s vyššími takty, se kterým jsme jej testovali .... Silent Bios má omezený powerlimit a tedy maximální takty a v průměru může být tam co píšeš. ;) jinak si to neumím vysvětlit, teploty mají být 75°C ....
tury [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 13:26:22

V BIOSu zakopany pes nebyl. Ten byl nastaven dobre (prepinac v pozici vzdalenejsi od vystupu), GPU-Z ukazuje GPU i Default clock 1450MHz (nikoli 1450/1411). Udelal jsem cistou instalaci Win10 a vse slape jak ma, karta boostuje na 1450MHz a drzi vcelku stabilne. Poklesy kolem 10, 15MHz. Karta tedy bezi tak jak ma v nove instalaci a testech FireStrike a TimeSpy. Ve Furmarku stale nizke frekvence ale tak nejak si rikam ze to tak asi ma byt, protoze proste Furmark. Z her jsem zatim nainstaloval jen GR:Wildlands a tam karta take boostuje na 1450MHz.

Problemy tedy byly SW razu, tudiz pro me resitelne. Diky DD za recenzi, jeste budu pres vikend testovat teploty, air-flow atp, ale uz ted muzu potvrdit ze teploty se pohybuji v hodnotach ktere jsi nameril a hlucnost je take velmi dobra (rozhodne lepsi nez Gigabyte 7870).... Pravepodobne si tuto verzi 580 ponecham . Dik
Cemada [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 13:38:13
avatar
By mě docela zajímalo, čím to vzniklo. Protože dělat čistý install Win kvůli nové grafice je docela na "sprosté slovo".
rtrebor [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-22 13:00:16

Toto je okrem prolému MS je problém aj AMD, proste to je napalicu že keď dáš odinštalovať ovládač tak to musí odstrániť odvšadial kam to nainštaloval a nakopíroval ich inštalátor.
Wulstar [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-21 21:15:57

normálne už stoho AMD začínam byť sklamaní čakám na menšiu grafiku čo sa mi vlezie do pc a nie hen také lopaty. To je čo za stredná trieda čakal som max 1x6 pin. A celková ta karta je fail za tu cenu. Keby bola o 10% lacnejšia pripadne ak by nemalo vydaná vôbec ako nová generácia. Fakt nemám ani poriadne čím vymeniť starého radeona a to už by som mal asi štvrtú ati/amd po sebe. Ale samotné amd ma naženie do stada nvidie po 1060.. Počkám si ešte niekde na test 570 mini a ak sa uvidí...
loso [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Výměna HD 7950 za RX 580 2017-04-23 16:09:15

Tak jsem vyměnil ještě grafiku předminulé generace Sapphire HD 7950 za právě tuto testovanou Sapphire Nitro+ RX 580 LE. Asi je o něco ta HD 7950 výkonnější, ale zase jsem dostal modernější výrobní proces, nové featury ...
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-23 16:29:38
avatar
7950 má výkon někde na úrovni R9 280, takže RX 480 je zhruba o 40-50% výkonnější ;) ... žere stejně nebo méně a ano, je modernější ;)
loso [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - HD 7950 za RX 580 2017-04-23 19:24:33

Jj, díky za odpověď. Zmiňuješ se tam o RX 480, ale jde o RX 580.
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-24 01:48:05
avatar
ok + 5%
loso [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Upgrade RX 460 na RX 560 2017-04-23 19:32:25

Vím, že se to píše v jiném článku, ale píši i tady. Ten uprade z RX 4xx na RX 5xx bude mít smysl u RX 460-ky na RX 560-ku. V HTPC mám od Sapphire Nitro RX 460 4G OC a odemkl jsem si ji na 1024SP upraveným biosem. Nové ovladače tam jdou jen takovým opruzem, protože je tam ten upravený bios a AMD si to teď v nových ovladačích hlídá. Upgrade na bios RX 560-ky by to vyřešil a ještě kartu vylepšil.
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-24 12:55:42

Tahle karta (sapphire RX580 nitro+)samozřejmně není určena pro majitele karet RX 480 nebo GTX 1060,ale pro majitele starších karet jako je R9 280(x) a podobně.Jim přináší o cca 5% výkonu navíc při zhruba stejné spotřebě než má RX 480 (ve hrách vyšší,jinde nižší),a za stejnou cenu.
Ale teď jsem někde četl o kartě GTX 1060 9Gbps,ta má mít výkon taky o cca 5% vyšší než základní GTx 1060,ale s cenou kolem 10 000!Jestli to tak opravdu bude tak to se teda Nvidii nepovedlo.
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-24 13:40:42

To jsi četl blábol. Do těch nových 1060 se výrobci nějak moc neženou (potřebují prodat staré kusy) a ta cena má být o něco málo vyšší, ale 10.000 je naprostej nesmysl.
Marthy5 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-24 14:48:40

Je to možné,jak jsem koupil tak prodávám
Tady je odkaz na zdroj:
Odkaz
kocour13 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-24 15:15:50

Ha, dík za odkaz. Já mám tedy starší informace od vendora, že se cena měla lišit v řádu pár stokorun. Pokud to chtějí prodávat za 10k, tak to nemá na trhu co dělat, GTX1070 je pak mnohem výhodnější koupě a RX580 taky.
Akus [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-26 20:31:49

A kterou verzi 580 doporucite ?

A co by se hodilo ke staremu CPU i7-2600 staci i 570 ?
dekuji
myzrael [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2017-04-28 08:31:53

570/580ky karty mají lepší spotřebu při přehrávání videí, tady k nějakýmu pokroku došlo, to chválím. Naopak při plné zátěži jsou na tom hůře než 470/480. Navýšení frekvence způsobilo zlepšení výkonu o + 1-2 % a zvýšení spotřeby o 5-8 % oproti 470ce. 10/10 pro AMD, dobrý trejdy.

Jako vážně si tohle zaslouží označení nové generace ? Mě 1060ka připadá jako lepší karta. Je potřeba si uvědomit, že nižší spotřeba neznamená jenom pár drobných za elektriku, ale taky méně tepla ve skříni a menší nároky na chlazení a na zdroj a taky méně problémů !

To by mě zajímaly reakce, kdyby nvidia 1060 9 Ghz pojmenovala tu kartu 2060 ! To by teprve bylo halo.
Perosek [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - RX 580 2017-07-27 16:54:26
avatar
Mám tady tuto graf. kartu už asi dva měsíce. Za tu dobu jsem udělal x videí s procesorem FX8370 který krásně zvládá kartu na krmit a nepociťuju žádné omezení co se týče hraní na 3 monitorech. Jen teploty si musíte ručně nastavit ve wattman protože v továrním nastavení ventilátorů je karta krásně tichá, ale teploty se vyšplhají v zavřené skříni na 76 stupňů celsia což bohužel mi ohřívá i přetaktovaný FX procesor a už to není žádná hitparáda. Pokud otáčky nastavím ručně při hraní na 3000otáček nepřesáhne ani po pár hodinách hraní battlefeldu 1 69 stupňů a vše je krsáně chladné. Očekávání výkonu této karty krásně splnilo a jsem opravdu rád za to že jsem ji stihl koupit ještě než ji mineři vykoupili sklady. Zde můžete vidět text této karty s mým fx8370 procesorem a zapnutým frapsem v online battlefield 1 na kanálu mám další hry s touto úžasnou kartou. https://gaming.youtube.com/watch?v=JJi5lFoyN1w&t=64
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Problém s účtem na DDWorld?

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?
CyberPunk 2077 konečně předveden. Jaký je „nástupce Witcher 3“?Pátek, 22 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1313x
Komentářů: 7
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.
Wreck-It Ralph 2! Druhý díl míří online! Podívejte se na ukázku.Čtvrtek, 21 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 585x
Komentářů: 2
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.
Wreckfest je hotov! Nástupce FlatOut vychází.Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1083x
Komentářů: 2
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?
PUBG šílenství se prodalo už 50 milionů kusů! Co dál?Středa, 20 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 952x
Komentářů: 3
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!
AMD Ryzen ThreadRipper 2 procesor má 32 jader a 64 vláken!Neděle, 10 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3305x
Komentářů: 8
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!
Zoufalý Intel ukazuje 5GHz 28 jádrový CPU? Ani náhodou!Sobota, 09 červen 2018
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3554x
Komentářů: 7