ASUS RT-AX59U – TEST a RECENZE elegantního domácího WiFi 6 routeru s jednoduchým ovládáním Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Wednesday, 19 June 2024
Přejít na obsah
ASUS RT-AX59U – TEST a RECENZE elegantního domácího WiFi 6 routeru s jednoduchým ovládáním
V praxi
Závěr a hodnocení
alt

 

 

 

 

  • ASUS RT-AX59U – TEST a RECENZE elegantního domácího

                                                   WiFi 6 routeru s jednoduchým ovládáním

Router je dnes nezbytnou výbavou každé firmy i domácnosti. Bez nich bychom se k naší „digitální síti života“, také známé jako Internet, jen těžko mohli připojit. A přestože jde o tak zásadní zařízení, nevěnuje se jim zdaleka tolik pozornosti, jak by bylo potřeba. Pravda síťová technologie obecně je pro mnohé děsivá španělská vesnice, takže se jim vyhýbají cíleně a obloukem. Na DDWorld.cz se přesto snažíme věnovat jednoduchým uživatelským stylem i recenzím „méně atraktivním“ oblastem produktů, jako jsou třeba právě routery, abychom přeci jen alespoň základním způsobem připomněli a ukázali co je nového a zajímavého zrovna na trhu. A také že by bylo dobré každých několik let router vyměnit, protože speciálně spoléháte-li na bezdrátové připojení k vašemu routeru, tak na verzi WiFi záleží a pokud se s novými telefonem či PC připojujete k vašemu starému routeru a zdá se vám ta rychlost připojení nějaká nízká, tak to není jen zdání.

Nemůžete prostě čekat, že budete mít tu inzerovanou rychlost připojení s telefonem či počítačem vybaveným WiFi 6, když se s ním připojujete třeba k WiFi 4 modemu. Nedávno k nám do redakce dorazil další aktuální model, primárně domácího a cenově dostupného dobře vybaveného routeru ASUS. S ním tak už můžete využít možností bezdrátové rychlosti připojení nových modelů PC či telefonů.

  • Asus RT-AX59U AX4200 AiMesh

Společnost ASUS je na poli routerů hodně aktivní. A snaží se rozhodně zaujmout masy, ať už hráče svým velmi výrazným designem, nebo firmy i běžné domácnosti funkcemi a elegantním vzhledem některých modelů. Dnes se podíváme na model z aktuálně nižší střední třídy domácích dvoupásmových WiFi 6 přístrojů.

Designově záměrně elegantní Asus RT-AX59U, nabízí ve svém poměrně kompaktním těle vše zásadní. Je dostatečně výkonný pro běžné domácnosti, ale s ohledem na rozměry nebude mít pochopitelně ten špičkový výkon větších bratříčků. ASUS jej nicméně vybavil možností instalace do Mesh sítě, tedy není problém z něho i prostřednictvím něj síť rozšířit dalšími zařízeními. Primárně jde o domácí dvoupásmový směřovač vybavený aktuálními verzemi standardních technologií, včetně tedy právě klíčové Wi-Fi 6 (802.11ax), ale je samozřejmě kompatibilní i s předchozími verzemi.

Ve výbavě najdeme 3x Gigabit LAN porty, G WAN a dva USB. Ty umožňují připojení tiskárny, NAS či jiného externího diskového řešení, případně podporují také USB 3G/4G/5G modem, a možnost tedy šířit internetový „signál“ přes router z něj.

ASUS se s ohledem na zacílení RT-AX59U snažil o maximální jednoduchost ovládání. Kromě tedy tradičního detailního „webového“ rozhraní, tu máme i jednoduché mobilní rozhraní s možností jednoduché přehledné obsluhy zabezpečovacích funkcí, VPN i personalizovaných uživatelských nastavení. ASUS pochopitelně vydává i odpovídající softwarové/bezpečnostní updaty a tomu odpovídající celkovou podporu.  

Takže jaký je v praxi? 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Problémy Intel procesorů jsou stále větší
Problémy Intel procesorů jsou stále většíThursday, 11 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2623x
Komentářů: 1
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končí
Piranha Bytes, tvůrci Gothic, Risen a Elex RPG her končíTuesday, 09 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1435x
Komentářů: 0
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!
Gladiátor 2 v první dlouhé ukázce!Monday, 08 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1737x
Komentářů: 3
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?
Formule 1 dostane pořádný velkofilm?Friday, 05 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1045x
Komentářů: 0
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!
Satifactory se konečně dočká verze 1.0!Thursday, 04 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1324x
Komentářů: 2
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!
Star Trek Prodigy – překvapivě skvělý počin v druhé sezóně!Wednesday, 03 July 2024
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1580x
Komentářů: 1