Cougar Ranger – TEST a RECENZE skutečného polohovatelného herního křesla (nikoliv židle)! Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Tuesday, 05 May 2020
Přejít na obsah
Cougar Ranger – TEST a RECENZE skutečného polohovatelného herního křesla (nikoliv židle)!
Balení a montáž
V praxi a hodnocení

 

 

  • V praxi a hodnocení

Židli jsem nakonec používal hlavně k domácímu centru zábavy společně s projektorem a plátnem jak na hraní her na konzoli s gamepadem, tak i na sledování filmů. Pokud se ptáte, zda je židle funkční i na klasické sezení u PC, zde bohužel všechny zklamu, protože k tomuto se vysloveně tento model opravdu nehodí. Tady je prostě klasická křeslo/židle s kolečky a pístem mnohem ergonomičtější a lepší.

Ovšem pohodlí při hraní her na konzoli je bezkonkurenční, a to hlavně díky vysoké míře polohovatelnosti kdy se vám celé tělo sklopí až skoro do roviny a mechanika křesla vám zvedne i nohy. Tím celkové pohodlí při hraní her nebo sledování filmů rapidně stoupá.

Další věc, co musím hodně ale hodně pochválit je kvalita samotného potahu židle. Jedná se o velmi kvalitní koženku příjemnou na dotek. Pokud jde o bederní polštář, mě osobně více vyhovovalo sedět na židli bez něj. Pokud jde o mechanizmus naklápění, není řízen žádnou pákou. Prostě se zapřete zády do opěradla a mechanismus se sám aktivuje. Má ovšem jednu prostřední aretační polohu, kterou je třeba pokud chcete opěradlo sklopit ještě víc, tak zatlačit zády ještě o něco větší silou. Ohledně toho, jak je křeslo pohodlné v závislosti na výšce postavy. Moje maličkost měří 190cm a křeslo pro mě bylo stále velmi pohodlné, možná bych ocenil výraznější opěrku hlavy (silnější polstrování). To lze ovšem řešit nějakým polštářkem, takže v tom nevidím nějaký větší nedostatek.

O jedinou věc, o kterou já osobně mám celkem velký strach je ale konstrukce zadních nožiček. Ty jsou v úhlu zhruba 45°C a drží pouze na jednom dlouhém šroubu. Celá váha při sklopení jde tedy pouze na tyto dva šrouby, které drží pouze na cca 1cm dlouhém železném závitu, který se nachází v hlavní dřevěné konstrukci židle samotné. Jedná se prostě o železný kroužek ze závitem, vsazený do dřevěného otvoru.

Toto konstrukční řešení jsem konzultoval s truhlářem, a i on mi potvrdil, že by bylo mnohem vhodnější, aby byly nohy přidělané na pevno a šroubovaly se pouze přední nohy, nebo aby byly i ony napevno. Samotnému balení židle by to nijak neuškodilo, ale pevnost a tuhost konstrukce by byla mnohem větší a tím pádem i delší životnost. Co se týče výrobních nákladů, ty by měly být dokonce i menší, protože zde nebudou žádné šrouby a žádné závity. Toto ale bude třeba ještě otestovat v dlouhodobějším horizontu, nebo počkat na zpětnou odezvu budoucích majitelů.

  • Závěr

Jak tedy křeslo Ranger hodnotím celkově? Zpracování je v dané ceně excelentní. Jedinou výtku mám opravdu jenom k uchycení zadních nožiček, kterou jsem zkonzultoval i s truhlářem, který se oboru věnuje 20 let. Možná že Cougar časem v nějaké další revizi tuto věc změní, to uvidíme až časem. Ovšem v dalších ohledech jsem maximálně spokojený. Křeslo je pohodlné, polohovatelnost je excelentní a pařit s gamepadem v ruce na 3 metrovém plátně je prostě zážitek, který jen tak neomrzí. A pokud jste náhodou většího „vzrůstu“ nemusíte mít strach, židle dle výrobce nemá problém ani s většími cvalíky co mají do 150 Kg.

Další velmi pozitivní věc je samotný potah židle. Jedná se o kvalitní koženku, která mnohem méně trpí na pocení, z mého pohledu se opravdu jedná o jednu z těch lepších koženek, co jsem měl prozatím možnost otestovat. Konstrukce je docela bytelná a spoléhá se na dřevo a kov. I proto mě hodně překvapilo, že Cougar toto opravdové herní křeslo ocenil na překvapivě rozumných 5 990,- s DPH, i proto si nakonec odneslo naše ocenění pro výborný poměr cena/výkon. Rozhodně zajímavý a docela unikátní produkt na poli herního příslušenství. Hlavně jde o skutečné herní křeslo v pravém slova smyslu ….

Za poskytnutí výbavy na testování děkujeme společnosti Cougar

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
Česlo Česlič [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Přední nožičky 2020-05-06 08:28:35

Předpokládám správně, že šrouby v předních nohách jsou kovové? Pokud ano, podlaha si užije...
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 10:36:19
avatar
to sou plastove kolecka s drazkou.. sroub je v tech nozickacjh napevno a utahuje se tak cela ta drevena noha rukou. takze poskrabani nehrozi
czchip [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 12:54:13

Ono by to bylo pěkné, ale je to tak pro lidi menšího vzrůstu, šířka sedáku 470mm je teda dost málo..
aDDmin [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 13:32:45
avatar
recenzent má 190cm ;)
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 17:20:44
avatar
mam 190cm a vazim 75LKg a nemam s tim problem
Araya [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-18 23:51:36
avatar
to jsi kost a kůže
czchip [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 15:07:40

Ja mam 185 a i na Sandberg Warrior bych uvítal širší sedák, a to ma šířku 530mm.
AndyF1 [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 15:17:08

Takze Cougar chce liezt do kapusty kreslam. Hm no preco nie. Aj ked teda v kategorii kresiel to bude mat v sirokej konkurenci tazke. Osobne si myslim ze kto sa chysta minut peniaze na polohovatelne kreslo tak lacnu kategoriu preskoci a dobraje si rovno nieco lepsie aj s masaznymi funkciami.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-06 17:21:21
avatar
zas kdo ma omezenej budget proc ne...
Nexon [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2020-05-07 17:14:33

https://www.youtube.com/watch?v=I1KAAak24Co Čas 1:20 tak to je brutální low-cost, ten plastový šroub na temenu přední nohy, to ocení každá podlaha, tohle tam prostě nepatří. V 0:42, krásný záběr na orezlé šrouby příslušenství (to nedávají absorbér vlhkosti do krabice?). :-) Nehledě na to, že je to kvůli šířce sedáku pro holčičky, jako na tomto videu, s tím musí případný zákazník počítat.
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Videa
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!
Série ANNO se dočká remasterů: 1602, 1503, 1701 i 1404!Thursday, 28 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 539x
Komentářů: 2
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-Sequel
Epic rozdává zdarma Borderlands 2 a Borderlands: Pre-SequelThursday, 28 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 601x
Komentářů: 0
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.
Saints Row: The Third Remastered vydáno! Pecka.Wednesday, 27 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1089x
Komentářů: 3
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.
Když se raketový inženýr nudí v karanténě.Monday, 25 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 2197x
Komentářů: 5
Space Force – nový seriál tne do živého
Space Force – nový seriál tne do živéhoSaturday, 23 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1934x
Komentářů: 0
Civilization VI zdarma na PC!
Civilization VI zdarma na PC!Friday, 22 May 2020
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1127x
Komentářů: 1