D-Link DCS-8325LH – TEST a RECENZE chytré Wi-Fi kamery s umělou inteligencí Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Neděle, 25 duben 2021
Přejít na obsah
D-Link DCS-8325LH – TEST a RECENZE chytré Wi-Fi kamery s umělou inteligencí
D-Link DCS-8325LH
V praxi a závěr

 

 

 

  • V praxi a závěr

Kameru jsem tedy používal po dobu několika týdnů a mohu prohlásit, že funguje skvěle. A když jsem nebyl doma, okamžitě mi na telefon dorazilo upozornění, jakmile se před kamerou někdo pohyboval. Vynikající funkcí je také to, že tento záznam se automaticky uloží na paměťovou kartu a skrze aplikaci v telefonu si ho můžete kdykoliv přehrát, smazat a dále s ním pracovat.

Co se týče toho, jak si kamera poradí s přesvícenou scénou, například je-li objektiv nasměrován do okna kde svítí slunce, i v tomto případě máte stále přehled o tom co se děje v ostatních částech pokoje, kamera si s tímto tedy velmi dobře poradí. Také noční režim je vynikající, a i při naprosté tmě stále vidíte v běžné místnosti vše, co potřebujete. Mikrofon je velmi citlivý a zaznamenává i ty nejmenší ruchy. Dokonce, i když je kamera umístěna v místnosti kde člověk spí, je v maximální citlivosti krásně slyšet, jak spící člověk dýchá. Z tohoto hlediska mi přijde tento model ideální pro režim chůvičky, pokud máte doma novorozeně. Kamera je při rozpoznávání pohybu také velmi chytrá, například pokud v místnosti hraje televize, kamera si pohybu v obrazu vůbec nevšímá a začne natáčet opravdu, až v momentu, kdy se v záběru objeví skutečná postava. Toto vyhodnocování se tedy výrobci velmi povedlo.

Vynikající funkcí je také to, že skrze aplikaci můžete i mluvit s osobou co zrovna sedí nebo stojí před kamerou. Třeba i u té „chůvičky“ takto můžete být třeba na zahradě a mimčo svými slovy utěšit a nemusíte chodit dovnitř. Velmi chválím kvalitu reproduktoru, hlas rozhodně nezní jako z „kýble“. Pokud se ještě vrátím k obrazu, velkou výhodou je i velmi široký záběr kamery. Pokud ji dáte do rohu místnosti, máte v záběru opravdu celou místnost a nic vám neunikne.

  • Závěr a hodnocení

Pokud jde o zpracování kamery samotné je vynikající, už po rozbalení ihned poznáte, že toto rozhodně nepatří do kategorie levných kamerek, jaké najdete na levných čínských e-shopech. Například pokud natáčíte objektiv, odpor kloubu je minimální, nikde nic nevrže a rozhodně se nemusíte bát, že by se vám kamera rozpadla doslova pod rukama. Dalším obrovským plusem je určitě mobilní aplikace a celková podpora výrobce. Záznam z kamery máte ihned po ruce, v rámci zaplacených měsíčních profilů pak není problém mít záznam uložený i v cloudovém úložišti, pokud ale budete používat základní profil, který je zdarma, doporučuji mít v kameře paměťovou kartu.

Já osobně jsem během několika týdenního testování nenarazil na jediný problém. Aplikace byla stabilní, ani jednou mi nespadla. Kvalita záznamu je taktéž vynikající, a to i za velmi špatných světlených podmínek, anebo naopak i při velmi jasném světle, pokud je kamera nasměrovaná do okna, kde svítí odpolední světlo. Velmi mě také zaujala funkce domácí chůvičky, kde velmi pomáhá extrémně citlivý mikrofon a velmi kvalitní reproduktor. Dostáváte tak více méně v jedné kameře hned několik zařízení a můžete tak během jejího používání plynule měnit její zaměření, což je rozhodně další přidaná hodnota.

Co jistě také velmi potěší je cena přístroje. 2490 korun vč. DPH není nějak přemrštěná a odpovídá kvalitě jak samotné kamery, tak i dalším službám s ním spojenou. Například máte zdarma aplikaci do telefonu a také základní balíček je zdarma. V něm můžete mít až tři kamery a neomezené cloudové úložiště na 24 hodin záznamu. Pokud byste chtěli lepší služby, je nutné si vybrat z některých placených balíčků. Zajímavé jsou i možnosti integrace do systému chytré domácnosti, tedy pokud používáte produkty jako Alexa nebo Assistant. Zkrátka možností je dost.

Chytrá Full HD Wi‚Fi kamera DCS‚8325LH je velmi dobré univerzální řešení se snadnou obsluhou a výbornou funkčností pro ty, kteří něco podobného hledají a nechtějí nutně hned prošpikovat celý dům a byt sledovacím systémem :). I když i to je možné s více kusy tohoto modelu také docílit. Zkrátka možnosti jsou a je to na vás, co potřebuje.

Za poskytnutí kamery na test děkuji společnosti D-Link

 

 

 

AUTOR: Jan Belka
https://www.facebook.com/HWrecenze/

Starší články


Komentáře
Přidat Nový
TataJura [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] - Detekce lidí vs zvíře 2021-04-27 08:08:23

Zkušenosti hovoří, že tyto chytré kamery moc dobře nerozeznají člověka a to i když to deklarují. Může projít 100x pes, máte 100x alarm na mobilu a plnou SD kartu.
Nechce autor tuto detekci prověřit, než dá ocenění?
Díky.
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-27 09:36:04
avatar
bohuzel zadne zvire nemam ale tu kamerku mam doma uz skoro 2 mesice a funguje opravdu spolehlive..
Bjorn [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-27 12:33:17

Osobní několika měsiční zkušenost s Xiaomi 360° říká, že to poznají velmi spolehlivě. Kamer mám povícero, tu první již déle nez rok, a chybu jsem zaznemenal jedinou. Když lítají po domě zvířátka hláška je motion detected, jakmile se objeví člověk je hláška person detected. Za mě teda v pohodě. Aktuálně mám nastaveno upozorněni jen na osobu a predpokládám, že mi tam nikdo neleze. Přes zámek bych to vědel a kdyby šel treba strechou psi by ho ven už nepustili. Má zkušenost tedy je, že to poznají velmi dobře.
TataJura [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-28 12:54:39

Je dobře, že Vám to doma šlape. Já mám přes rok dvě Xiaomi venku, kde to mají složitější a tam to spolehlivé není. I padající sníh je někdy "person detected".
Škoda, že jsem autora nevyburcoval k vylepšení recence třeba monitoringem přes okno ;-)
Belka [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-28 15:00:15
avatar
pokud vim tato kamerka je urcena hlavne pro vnitrni pouziti.. proto jsem ji i testoval uvnitr baraku...
tripx [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-28 11:08:44

Ahoj, dotaz. Rad bych takovouto kameru ale aby podporova wifi i lan pripojeni. Ma te prosim nekdo nejaky typ? S cenou do 2500 kc ? dekuji
TataJura [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-04-28 12:57:15

Aliexpress
dnes již většina levných kamer má i wifi, naopak o lan postupně přicházejí
johny.mnemonic [Zobrazit profil] [Poslat zprávu] 2021-05-02 10:45:25
avatar
Chtěl bych se zeptat jak je to s tou možností integrace do chytré domácnosti a ukládání videí na lokální úložiště.
Umí to vybrat jako cíl ukládání obyčejný NAS se SMB protokolem?
A ta integrace, to je formou nějakého API? Upozorňuji, že ani Amazon Alexa ani Google Home nejsou systémy chytré domácnosti, ale digitální asistenti (které je samozřejmě také možné do systémů chytré domácnosti integrovat).
Nejdůležitější je právě to, zda kamerka nepřestane fungovat bez internetu. Tedy aby i bez internetového připojení detekovala pohyb, nahrála video do lokálního úložiště a poslala upozornění do systému chytré domácnosti.
Bez toho je to spíš jen taková hračka, ale nedá se na to spolehnout...
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!


 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánru
Vychází Gamedec je klasické izoRPG pro fandy žánruPátek, 17 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 156x
Komentářů: 0
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí Kate
Hawkeye – nový seriál MARVEL nám představí KateÚterý, 14 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 823x
Komentářů: 2
Total War: Warhammer III odložen
Total War: Warhammer III odloženPondělí, 13 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 746x
Komentářů: 1
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?
Far Cry 6 je hotové a slibuje „to samé jako vždycky“?Neděle, 12 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1541x
Komentářů: 8
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografování
¨Nebaví vás focení v praxi? Zkuste simulátor fotografováníSobota, 11 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1044x
Komentářů: 9
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!
Alan Wake Remastered v oficiální ukázce!Pátek, 10 září 2021
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 847x
Komentářů: 9