Gigabyte Aorus CO49DQ – TEST a RECENZE 49“ 32:9 monitoru. Aneb extrémní OLED nudle pro hráče. Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Středa, 17 duben 2024
Přejít na obsah
Gigabyte Aorus CO49DQ – TEST a RECENZE 49“ 32:9 monitoru. Aneb extrémní OLED nudle pro hráče.
Monitor
V praxi
Závěr a hodnocení

 

  • Monitor

Pochopitelně musíte počítat s náležitě velkou krabicí. Monitor je v „rozloženém stavu“, tedy podstavec je na dva díly a obrazovka je zvlášť. Vše dobře uložené a rozměrově náročné. Samotná krabice má 1310 x 563 x 345mm a váží bezmála 18kg.

Graficky jinak odpovídá AORUS produktům, tedy pěkné zpracování, informačně nic nechybí. Uvnitř jsou dvě přesně modelována patra polystyrenu, mezi kterými je precizně a bezpečně uložen panel samotný. Stojan a podstavec jsou samostatně v horní vrstvě spolu s různou kabeláží v základu.

Po opatrném vybalení tedy musíte monitor sestavit. To je jednoduché, Gigabyte umožňuje bez použití jakéhokoliv nástroje vše sestavit. Stojan je jednoduše nasazovací skrze kovovou západku. Můžete samozřejmě využít i standardního VESA, pokud si jej chcete zavěsit na zeď. Podstavec se šroubuje rukou povolitelným šroubem. Pak už stačí monitor postavit.

Manipulace je poměrně obtížná, musíte vždy brát monitor za panel samotný, tedy z boků. Bohužel proti jiným modelům, tento nemá na stojanu žádné velké oko/úchyt, za který by se dal zvednout. Tak pozor na to. Pivot je stavitelný, ovšem jen omezeně. Pochopitelně kvůli šířce nelze panel otočit na výšku. Umožňuje tedy jen sklopení -5° až +20°a výškově lze monitor zvednout o 130mm. To se asi hodí nejvíce.

Zpracování je jinak celkem jednoduché. Na rozdíl od některých jiných modelů tohoto výrobce, tento nemá ani zadní RGB podsvícení apod. Rámečky jsou docela tenké, ale samozřejmě není „bezrámečkový. Panel sám je docela tenký, jak je na OLED obvyklé, ale pochopitelně nutná elekronika a zejména fyzický kovový rám a konstrukce, kterou se to montuje ke kovovému stojanu, si žádají svůj prostor.

Zdroj je také integrovaný, překvapivě nemá monitor hlavní spínač zdroje, má jen ten hlavní joystick, který slouží jako tlačítko pro zapnutí a vyvolání menu a čtyř-směrně také k pohybu v něm. Pokud jde o portovou výbavu, jsou zde 2x HDMI 2.1, 1x DP 1.4, 1x USB Type-C 3.2 18W, 2x USB 3.0 Type-A a samozřejmě USB 3.0 port HUB pro připojení tohoto všeho skrze PC. Najdeme také 3,5mm zvukový port, kdy monitor má integrované 2x 5W reproduktory.

Tolik k teoriím, podívejme se na něj v praxi …



 

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
Povedený Pacific Drive dostal nečekané DLC!
Povedený Pacific Drive dostal nečekané DLC!Pátek, 24 říjen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 470x
Komentářů: 0
Líná nebo hamižná Bethesda? Výroční edice Fallout 4 s placenými módy!
Líná nebo hamižná Bethesda? Výroční edice Fallout 4 s placenými módy!Čtvrtek, 23 říjen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 440x
Komentářů: 0
Vychází Vampire The Masquerade Bloodlines 2 – dopadlo, jak se čekalo
Vychází Vampire The Masquerade Bloodlines 2 – dopadlo, jak se čekaloStředa, 22 říjen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 757x
Komentářů: 0
Vychází Jurassic World Evolution 3 – dinosauří strategii hráči milují
Vychází Jurassic World Evolution 3 – dinosauří strategii hráči milujíÚterý, 21 říjen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1262x
Komentářů: 0
ARC Raiders – černý kůň na poli multiplayerových akčních her?
ARC Raiders – černý kůň na poli multiplayerových akčních her?Pondělí, 20 říjen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1834x
Komentářů: 1
Star Trek: Voyager Across the Unknown – nová zajímavá hra!
Star Trek: Voyager Across the Unknown – nová zajímavá hra!Pátek, 17 říjen 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1502x
Komentářů: 0