GIGABYTE AORUS M5 a AMP900 – TEST zajímavé a cenově dostupné počítačové myši a podložky Tisk E-mail
Napsal Jan "DD" Stach   
Saturday, 09 March 2019
Přejít na obsah
GIGABYTE AORUS M5 a AMP900 – TEST zajímavé a cenově dostupné počítačové myši a podložky
AORUS M5 a AMP900
V praxi
Závěr a hodnocení

 

 

  • V praxi

Pokud jde o myš, samozřejmě funguje i bez přídavné aplikace po připojení k Windows PC, ale nemáte možnost nastavit si jednotlivé profily, podsvícení atd. K tomu všemu slouží jednoduchá aplikace, kterou Gigabyte dodává.

Přes ní lze tedy nastavit plně vlastnosti senzoru, a to v krocích po 50 DPI. Aktivní profil pak signalizují diody na levém boku a přepíná se mezi nimi dvojicí tlačítek nad kolečkem. Senzor lze kalibrovat na povrch a podložku.  

Aplikace dále nabízí makra a nastavení tlačítek a samozřejmě také detailní nastavení RGB podsvícení. Kromě barvy samozřejmě také stylu a efektu. K aplikaci mám jen výtku, že není zrovna ideální pro monitory s 2K natož 4K rozlišením, text je hodně malý. Jinak ale funguje vše OK.

Ergonomie myši působí velmi příjemně. Myš skvěle padne do ruky, zásluhou toho osvědčeného „RAZER“ designu. Nicméně Gigabyte udělal nějaké vlastní úpravy a nejsou k lepšímu. Myš sice skvěle padne do ruky, ale poměrně divné je mačkání pravého tlačítka, které se zdá být utopenější, než by bylo vhodné.

Ve výsledku tedy působí, že se jakoby „těžce“ tiskne. Všechna ostatní tlačítka jsou ale perfektní, přesně tam kde mají být a OMRON spínače na hlavních plní slušně funkci. Myš je ale trochu hlučnější (klikavější), což je ale v této cenové hladině naprosto běžné.

Kolečko vypadá dobře, je pogumované a příjemně se otáčí, bohužel jeho vlastní klik je velmi nevýrazný, mělký a není moc příjemný. Tady by se tedy také dalo zapracovat. Systém dovážení myši extra závažíčky překvapivě dobře funguje a je přístupný a je dost velký rozdíl mezi 118g a 130,5g, což jsou mezní hodnoty. Pro některé uživatele tedy zajímavé, zejména když můžete myš vyvážit i pokud jde o rozložení hmotnosti.   

Pokud jde o podložku, je sice dlouhá, ale ne moc široká. Nicméně klávesnice a myš se na ní s rezervou vejdou a je tedy vhodná jako podložka na tu hlavní část stolu před monitor. Myš po ní dobře jezdí, podložka je i odolná. Nicméně Gigabyte nepoužil současný osvědčenější styl konstrukce, který je sice tlustší díky gumovému ne pouze tenčímu silikonovému spodku, ale má výhodu v opletení, tedy podložky se prostě netřepí. To u AMP900 ale není. Opletení zcela chybí, a tak občas odpadne nějaké to vlákno z horní látkové části. To není ideální.

Takže k hodnocení ….



 
Poslední příspěvky v diskuzích


Videa
The Naked Gun (2025) – bláznivá komedie aneb návrat starých časů?
The Naked Gun (2025) – bláznivá komedie aneb návrat starých časů?Tuesday, 29 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 820x
Komentářů: 1
Avatar: Fire and Ash v první ukázce!
Avatar: Fire and Ash v první ukázce!Sunday, 27 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1004x
Komentářů: 0
Battlefield 6 představen – neurazí ale nenadchne?
Battlefield 6 představen – neurazí ale nenadchne?Thursday, 24 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1287x
Komentářů: 5
Fallout: Bakersfield aneb klasický Fallout v DOOM verzi!
Fallout: Bakersfield aneb klasický Fallout v DOOM verzi!Thursday, 24 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1927x
Komentářů: 1
Wednesday se blíží v parádní ukázce
Wednesday se blíží v parádní ukázceWednesday, 23 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1439x
Komentářů: 0
Predator: Badlands – ukázka z nového filmu propojuje svět Alien!
Predator: Badlands – ukázka z nového filmu propojuje svět Alien!Tuesday, 22 July 2025
Vložil: aDDmin
Kategorie: Film
Spuštěno: 1950x
Komentářů: 0