SilentiumPC Gear SR500 – TEST a REVIEW stylové a funkční židle k PC Tisk E-mail
Napsal Jan Belka   
Pondělí, 03 duben 2017
Přejít na obsah
SilentiumPC Gear SR500 – TEST a REVIEW stylové a funkční židle k PC
SilentiumPC Gear SR500 RD
Testování v praxi
Závěr

 

 

  • Závěr

Většinou se na DDWorld věnujeme PC a tomu, co si dát k PC a do PC, takže čas od času je nutné se i podívat, na čem u něj sedět. Přeci jen z hlediska našeho zdraví a pohodlí se jedná možná o nejdůležitější součást výbavy. Takže dnes jsme se podívali na „herní“ židli od SilentiumPC (ovšem s designem/konstrukcí používanými i jinými výrobci). Jak tedy židli hodnotím jako celek?

Židle není vyloženě levná, ale to je i dobře. Mnozí znáte ty 2000-3000 židle, které se rychle ošoupou, některé prasknou a tak podobně. Cena prostě odpovídá materiálu, kvalitě konstrukce i zpracování. Zpracování židle je tak na velmi dobré úrovni. Celá židle je postavená na kvalitní pevné kovové konstrukci. Díky tomu nikde nic nevrže a vše sedí pěkně pohromadě. Židle sice dorazí složená ve velké krabici, ale samotná montáž je velmi rychlá a jednoduchá, ani nemusíte hledat nářadí. Vše je přibaleno.

Potah samotné židle je z „Eko kůže“, což asi některé odradí. Ale ono ruku na srdce, pokud bychom chtěli kvalitní kožený potah, cena židle samotné by musela být úplně někde jinde a použitelností by to příliš nezměnilo. Zajímavou alternativou by ovšem bylo třeba funkční Alcantara provedení, které by bylo téměř nezničitelné :). Vystačit si musíme ale s také zajímaou, látkovou verzí (ta šedá), která je také k dispozici.

Každopádně povrch Eco-kůže je velmi příjemný, otázkou je, co to udělá v létě, až budou teploty v místnosti kolem 25-30°C. Tady asi bude látková verze zajímavější. Výrobce nabízí celkem čtyři barevné varianty (3x v eco-kůži 1x textilní), takže výběr pro většinu lidi asi dostačující. Pokud by výrobce zařadil do nabídky i případně pravé Alcantara provedení, bylo by to asi dokonalé, takže snad časem.

  • Závěr

Pokud mám tedy model SR500 zhodnotit, určitě můžu židli s klidným svědomím doporučit všem, kteří po něčem podobném uvažují už delší dobu. Má vše podstatné, včetně zajímavě stavitelných opěrek atd. A pokud se vám tento model zdá stále drahý, je tu ještě model SR300, který stojí aktuálně 5 tis. s DPH. Nicméně ten má jednodušší mechaniku ve všech ohledech (područky i polohování židle) a z toho plynoucí nedostatky při větší zátěži delší čas. SR500 je rozhodně kvalitnější s robustnější mechanickou konstrukcí „houpání“ a z dlouhodobého hlediska mu lze věřit rozhodně více. Cenový rozdíl je sice poměrně podstatný, ale odpovídá tomu, co za to dostanete.

Dražší model SR500 je podle mého zajímavější, zejména pokud vážíte ke 100kg i více, konstrukce je spolehlivější. Nosnost židlí je v obou případech až 120kg. Pokud chcete využívat naplno možnosti polohování, včetně sklápění, je odolnější konstrukce u SR500 přesně to, co chcete a potřebujete. A k tomu má odpovídající zpracování zbytku a nenapadá mě tak nic, co by se židli skutečně dalo výrazně vytknout - jaká bude za rok používání je otázka. I cena je však zcela přiměřená tomu, co nabízí. Co by se dalo zlepšit? Zařazení Alcantara verze a masivnější spodek i kolečka (už pro ten pocit), ovšem to vše by cenu asi také posunulo výše.  

Hodnocení SilentiumPC SR500: 90%

Za poskytnutí židle SR500 děkuji společnosti SilentiumPC

 

 

 

Najdete nás na Facebooku

.... a také na Twitteru

RSS

DDWorld.cz

DDWorld - Blogy a videa

DDWorld - Magazín

Problém s účtem na DDWorld?

Videa
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!
Need for Speed Heat – nová naděje upadlé herní série?!Středa, 14 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1410x
Komentářů: 0
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.
Více výkonu? Nataktujte si NINTENDO Switch.Úterý, 13 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 995x
Komentářů: 0
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.
GreedFall – nové velké RPG vypadá jako DragonAge, ale není.Pondělí, 12 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1351x
Komentářů: 0
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.
Nejen rychlejší RAM dokáží navýšit výkon AMD RYZEN.Úterý, 06 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 3950x
Komentářů: 0
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.
BORDERLANDS 3 se blíží – podívejte se na prvních 14 minut hry.Pondělí, 05 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: Počítačové hry
Spuštěno: 1507x
Komentářů: 0
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6
Samsung vydal nový Galaxy Tab S6Čtvrtek, 01 srpen 2019
Vložil: aDDmin
Kategorie: PC a IT
Spuštěno: 1410x
Komentářů: 0